Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Kližan predviedol na Roland Garros skvelý obrat a postúpil do druhého kola

V druhom kole ho čaká domáci Pouille.

Martin Kližan.Martin Kližan. (Zdroj: Michel Euler - TASR/AP)

PARÍŽ. Z trojice Slovákov sa v utorok v Paríži tešil z postupu len Martin Kližan. Nad Kazachom Michailom Kukuškinom zvíťazil 3:6, 5:7, 6:4, 6:2, 6:3.

„Martin nezačal najlepšie. Robil veľa nevynútených chýb. Neviem, či to bolo nervozitou alebo mal trochu stres z toho, že sa mu v posledných zápasoch tak nedarilo.

Na kurte sa hľadal, ale dôležité je, že to nevzdal. Jeho hra sa v treťom sete zlepšovala. Štvrtý a piaty set hral výborne. Tam hral viac menej už bez chyby,“ hodnotil Kližanov výkon tréner Dominik Hrbatý.

Ocenil Kližanovu bojovnosť. „Že bojoval a nevzdal sa, aj keď to nešlo, to sa vždy počíta. Možno ešte viac ma potešilo, že našiel hru, ktorú by mal hrať. Je účinná a dúfam, že sa jej bude v ďalšom kole držať,“ dodal Hrbatý.

Kližan znížil vzájomnú bilanciu

Prečítajte si tiež: Schmiedlová udelila svetovej jednotke kanára, Osaková však zápas otočila Čítajte

Daviscupový reprezentant SR predviedol v stretnutí skvelý obrat, keď prehrával už 0:2 na sety.

Slovák nezložil zbrane a patrili mu nasledujúce tri sety. Kližana v druhom kole čaká nasadená dvadsaťdvojka, domáci Lucas Pouille.

Dvadsaťdeväťročný Kližan (55. v rebríčku ATP) a o dva roky Kukuškin (51.) odohrali tretí vzájomný duel. Prvýkrát na seba narazili v súťažnom zápase pred deviatimi rokmi na challenegerovom turnaji v nemeckom Fürthe, v súboji 1. kole uspel Kazach 7:6 (6), 7:5.

Rovnako vyrovnaný priebeh malo aj ich druhé vzájomné stretnutie. Pred dvomi rokmi triumfoval v 1.kole vo Wimbledone opäť Kukuškin 7:6 (7), 7:6 (5), 6:4.

Prehrával aj v piatom sete

V úvodnom sete Kukuškin nepustil Kližana ani k jednému brejkbalu. Sám dokázal premeniť jednu z troch ponúknutých možností a ukoristil prvý set vo svoj prospech v pomere 6:4. V druhom sete viedol Kližan už 4:2. Potom však Kukuškin zavelil k obratu, získal päť z nasledujúcich šiestich gemov a viedol už 2:0 na sety.

V desiatej hre tretieho setu prišiel Kazach druhýkrát v zápase o svoje podanie a dovolil Slovákovi znížiť stav setov na 1:2. Slovenského tenistu zisk setu naštartoval k lepšiemu výkonu a získal vo svoj prospech aj štvrté dejstvo.

V piatom sete Kližan dokonal perfektný obrat, keď v ňom prehrával už 1:3. Následne však získal päť gemov za sebou a tešil sa z triumfu.