Chelsea vyhrala Európsku ligu, jednoznačne zdolala Arsenal

Radosť hráčov FC Cheslea vo finále Európskej ligy.
Radosť hráčov FC Cheslea vo finále Európskej ligy. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME|29. máj 2019 o 18:00

Petr Čech inkasoval štyri góly v poslednom zápase kariéry.

Európska liga UEFA 2018/2019:

Chelsea Londýn - Arsenal Londýn 4:1 (0:0)

Góly: 49. Giroud, 60. Pedro, 65. a 72. Hazard (prvý z 11 m) - 69. Iwobi. ŽK: Pedro, Christensen (obaja Chelsea). Rozhodovali: Rocchi - Meli, Manganelli (Tal.)

Chelsea: Arrizabalaga - Azpilicueta, Christensen, Luiz, Emerson - Kante, Jorginho, Kovačič (76. Barkley) - Pedro (71. Willian), Giroud, Hazard (89. Zappacosta)

Arsenal: Čech - Sokratis, Koscielny, Monreal (66. Guendouzi) - Maitland-Niles, Torreira (67. Iwobi), Xhaka, Kolašinac - Özil (77. Willock) - Lacazette, Aubameyang

BAKU. Futbalisti Chelsea Londýn zvíťazili v stredajšom finále Európskej ligy UEFA 2018/2019 nad mestským rivalom Arsenalom 4:1. Chelsea triumfovala v súťaži druhýkrát v histórii po roku 2013.

Momentky z finále Európskej ligy 2018/2019 Arsenal Londýn - FC Chelsea: fotogaléria

30.5.2019

Päť gólov v druhom polčase, štyri Čechovi

Všetky góly na Olympijskom štadióne v azerbajdžanskej metropole Baku padli v druhom polčase. Skóre otvoril v 49. minúte francúzsky útočník Olivier Giroud, zhodou okolností bývalý hráč Arsenalu.

Ďalšie zásahy pridali Pedro Rodriguez a Eden Hazard, ktorý v 65. minúte premenil jedenástku a o sedem minút vrátil svojmu tímu trojgólový náskok po tom, ako sa Arsenal vrátil na chvíľu do hry zásluhou presného zásahu Alexa Iwobiho na 1:3.

Zápas bol pre 37-ročného českého brankára v službách londýnskeho Arsenalu Petra Čecha posledný v jeho profesionálnej kariére.

Prvú šancu mal Arsenal, v 9. minúte sa po Arrizabalagovom neistom zákroku dostala lopta k Aubameyangovi, ktorý však nemal presnú mušku.

Inak sa na ihrisku odohrávala taktická bitka o stred poľa, ktorá v prvom polčase nemala víťaza. V 18. minúte Lacazette spadol v šestnástke, rozhodca však jeho jemný kontakt s brankárom Chelsea neposúdil ako nedovolený, čo mu cez slúchadlo potvrdil aj videorozhodca.

Hráči Arsenalu začali súperovi podkurovať v krídelných prestoroch, no vo finálnej fáze boli neškodní. Výnimkou bola delovka Xhaku z 25 metrov, ktorá sa obtrela o hornú žrď.

Chelsea odpovedala šancou Emersona, výborne zasiahol lúčiaci sa Čech. Vyznamenal sa aj v 39. minúte, keď sa ho po rýchlej akcii snažil prekonať ľavačkou Giroud.

Demontáž Arsenalu za pätnásť minút

Skóre zápasu otvorila krátko po prestávke Chelsea, keď sa do Emersonovho centra položil hlavou Giroud a zaznamenal už jedenásty gól v tomto ročníku súťaže - 1:0.

Na Arsenal doľahol útlm, v týchto pasážach boli hráči Chelsea aktívnejší. Ich akcie ťahal stredom i cez kraj ihriska neúnavný Hazard, ktorý po hodine hry vynikajúco našiel v pokutovom území Pedra a jeho strela bez prípravy skončila v sieti - 2:0.

Kouč Arsenalu Emery sa neveriacky prizeral demontáži jeho tímu, ktorý v 65. minúte inkasoval tretíkrát po premenenej jedenástke Hazarda za faul na Girouda. Iskierku nádeje vykresal parádnou strelou spoza šestnástky striedajúci Iwobi, ale nie na dlho.

V 72. minúte totiž Hazard po prieniku Girouda do rozhodenej obrany súpera nemal problém prekonať bezmocného Čecha a definitívne zlomil odpor súpera - 4:1.

Do streleckej listiny sa mohol zapísať aj Willian, Čech zachránil svoj tím od potupy.

ONLINE prenos: FC Chelsea Londýn- FC Arsenal (Finále Európskej ligy UEFA 2018/2019)

Európska liga Finále 2018/2019
29.05.2019 o 21:00
Chelsea
4:1
(0:0, 4:1)
90+3 minúta
Arsenal
Góly: 49. Giroud, 60. Pedro, 65. E. Hazard (pen.), 72. E. Hazard – 69. Iwobi. ŽK: 55. Pedro (CHE), 68. Christensen (CHE). Rozhodca: Gianluca Rocchi – Filippo Meli, Lorenzo Manganelli (všetci ITA).
O všetkom podstatnom sa rozhodovalo v druhom polčase, v ktorom padlo až päť presných zásahov. Chelsea vynikajúco vstúpila do druhého dejstva, po góloch Girouda, Pedra a Hazarda z pokutového kopu viedla 3:0 a už nebolo pochýb o jej triumfe. Striedajúci Iwobi síce ešte znížil parádnou strelou na 3:1, ale konečné slovo mal Hazard, ktorý dal aj svoj druhý presný zásah a uzavrel ak stav dnešného finále na 4:1! Arsenal to proste celé pokazil v druhom polčase a tak môže len pogratulovať súperovi k víťazstvu.

Víťaza tohto ročníka Európskej ligy sme už teda spoznali, londýnske derby zvládla lepšie Chelsea a tak pridá do svojej klubovej vitríny ďalšiu trofej. V sobotu nás ešte čaká finále Ligy majstrov, ktoré takisto zaobstarajú dve anglické mužstvá, spoločne s Tottenhamom to bude Liverpool.

Na ihrisku ešte prebiehajú oslavy futbalistov Chelsea, ktorí zároveň prijímajú gratulácie súpera. Čo nevidieť zdvihnú nad svoje hlavy aj trofej pre víťaza Európskej ligy.

Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
importantChelsea sa stáva víťazom Európskej ligy v ročníku 2018/2019!
90+3
90+2
Celé toto stretnutie sa však už len dohráva, o všetkom je rozhodnuté. Čo chvíľa môžu vypuknúť oslavy Chelsea.
90+1
Finále Európskej ligy v Baku sa nám napokon predĺži o 3 minúty!
90
Riadny hrací čas tohto finálového stretnutia sa už čoskoro naplní. Sme teda ešte zvedaví, či Gianluca Rocchi niečo nadstaví, alebo to už zbytočne predlžovať nebude.
89
changeStriedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Eden Hazard, prichádza Davide Zappacosta.
87
Trpkú príchuť z tohto stretnutia bude mať brankár Petr Čech. Ten by mal dnes hrať svoje posledné stretnutie v kariére a veru že sa so svojou bohatou kariérou dôstojne nerozlúči.
86
Po nedovolenom zákroku získal Arsenal priamy kop, ale strelecký pokus od Lacazetteho nebol presný a tak sa k rozohrávke od svojej brány chystá brankár Arrizabalaga.
85
85
Veľa času do konca druhého polčasu neostáva a Chelsea je už veľmi blízko k triumfu vo finále Európskej ligy. Musí však ešte zvládnuť posledné minúty riadnej hracej doby.
84
84
importantArsenal teraz mohol upraviť stav stretnutia! Toto bola krásna akcia a ukážkový prechod do útoku, Lacazette vyslal presnú prihrávku na Willocka, ktorý už mal potom pred sebou len bránu súpera s jeho brankárom, ale loptu do siete nedostal!
83
Záverečná časť zrejme už celého finálového stretnutia prináša ešte zaujímavé momenty. Druhý polčas tak jednoznačne predčil ten prvý.
82
importantArsenal sa po veľmi dlhej dobe dostal do útoku a vybojoval si tak rohový kop! Po ňom sa do veľkej šance dostal Lacazette, ale Arrizabalaga vytiahol výborný zákrok. K dorážke sa ešte potom dostával Aubameyang, ale píska sa postavenie mimo hry.
81
importantPo rohovom kope sa Chelsea ešte držala pred pokutovým územím súpera a na streleckú listinu sa mohol zapísať aj kapitán Azpilicueta! Jeho parádna strela len o milimetre minula vzdialenejšiu tyč Čechovej brány!
80
No a na bránu Arsenalu sa valí jeden útok za druhým. Obrana Arsenalu dnes proste nefunguje a zrejme už si všetci hráči tohto celku želajú koniec stretnutia.
79
79
importantA mohlo to byť 5:1! Sledovali sme ďalšiu rýchlu útočnú akciu Chelsea, k lopte sa dostal Willian a mierim to veľmi dobre. Chýbal len malý kúsok a lopta by v sieti skončila.
78
Bývalý nemecký reprezentant Özil toho dnes veľa neukázal, nebol tým správnym ťahúňom svojho tímu akým mal byť. Beží záverečná štvrthodina a vyzerá to, že o všetko je už rozhodnuté.
77
changeStriedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Mesut Özil, prichádza Joseph Willock.
76
76
changeStriedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Mateo Kovačić, prichádza Ross Barkley.
74
Fanúšikovia Arsenalu smútia a zrejme sami neveria, čo sa to v druhom polčase deje. Stačili menšie zaváhania, ktoré súper potrestal a tak to vyzerá, že trofej dnes nad svoje hlavy budú zdvíhač futbalisti Chelsea.
73
Opäť je to o tri góly a na drámu to už zrejme nevyzerá. Chelsea predvádza veľmi jednoduché prechody do útoku a bezpečne kontroluje vývoj stretnutia.
72
72
goalChelsea dala gól!

Defenzíva Arsenalu v druhom polčase však horí ako fakľa a je za to potrestaná štvrtým inkasovaným gólom! Aubameyang stratil v strede poľa loptu a tak sa Chelsea pustila do rýchleho protiútoku. Mali sme tak možnosť sledovať krásnu akciu Girouda a EDENA HAZARDA. Bola z toho krásna narážačka, prvý menovaný potom vydareným centrom v pokutovom území cez dvoch hráčov dostal loptu na svoju spoluhráča a ten nezaváhal – 4:1!
71
changeStriedanie v tíme Chelsea FC: z ihriska odchádza Pedro, prichádza Willian.
70
Uvidíme, čo tento gól ešte spraví s ďalším vývojom stretnutia. Nedá sa hovoriť, žeby Chelsea po tom treťom góle poľavila, skôr Arsenal zabral a ešte sa možno k niečomu nadýchol.
69
69
goalArsenal FC dal gól!
Žeby z tohto ešte bola dráma? Arsenal to ešte nezabalil a pokúsil sa o útočné výpady. Po jednom z nich sa usadil pred pokutovým územím, loptu si prebral ALEX IWOBI a parádnou strelou prekonáva Arrizabalagu, ktorý nemal žiadnu šancu – 3:1!
68
yellowCardŽltú kartu dostáva Andreas Christensen (Chelsea FC).
68
Tak toto bol katastrofálne nezvládnutý druhý polčas v podaní Arsenalu. Chelsea bola nakopnutá rýchlym gólom a po tomto momente sa celý zápas nesie v znamení futbalistov v modrom drese.
67
changeStriedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Lucas Torreira, prichádza Alex Iwobi.
66
changeStriedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Nacho Monreal, prichádza Matteo Guendouzi.
65
65

Loptu si na biely bod postavil EDEN HAZARD a bezpečne túto penaltu premieňa, keď loptu poslal do opačnej strany, akú si vybral brankár Čech – 3:0!
63
importantBola nariadená penalta pre Chelsea! Giroud bol v pokutovom území faulovaný Maitlandom-Nilesom po ďalšej hrubej chybe defenzívy Arsenalu a toto môže byť definitívne KO.
62
No a pri lopte sú momentálne futbalisti v modrom drese a pohodlne kontrolujú priebeh stretnutia. Arsenal bude mať čo robiť, aby sa vrátil do tohto stretnutia.
61
Chelsea vyhrá o dva góly a tak len korunuje svoj vynikajúci vstup do druhého polčasu. Arsenal ako keby bol hlavami ešte v šatni, veľmi nahnevaný je aj tréner Unai Emery.
60
60

Druhý presný zásah dnešného finálového stretnutia Európskej ligy! Arsenal sa dostáva do vážnych problémov, keď neubránil túto akciu súpera, Hazard našiel presnou prihrávkou zle pokrytého PEDRA a ten parádne k tyčke zvyšuje na 2:0!
59
Menšie zmätky v pokutovom území Chelsea, ale nikto zo súperov nedokázal lepšie spracovať loptu a následne tak aj vystreliť na bránu.
58
N'Golo Kanté zastavil rodiaci sa útok súpera len za pomoci nedovoleného zákroku. Arsenal rýchlo rozohral loptu a znova sa tak snaží dostať súpera pod tlak.
57
Postupne sa nám však hra prelieva z jednej strany na druhú. Pri lopte je opäť Arsenal, ktorý sa rozostavil na útočnej polovici a snaží sa narušiť blok súpera.
56
Nápor Arsenalu už opadol, pri lopte je súper. Chelsea sa nemusí nikam ponáhľať, momentálne drží loptu na svojich kopačkách a snaží sa o postupný prechod na útočnú polovicu.
55
yellowCardŽltú kartu dostáva Pedro (Chelsea FC).
54
Hra sa aj naďalej odvíja na obrannej polovici Chelsea. Arsenal však stále čaká na svoju prvú vážnejšiu príležitosť v druhom polčase.
53
Arsenal ide aj naďalej tvrdo za vyrovnaním, ale naráža na pevnú defenzívu súpera. Chelsea je teraz pod veľkým tlakom, ale v druhom polčase zatiaľ súpera do žiadnej šance nepustila.
52
Giroud tak priblížil svoj celok k prvenstvu v Európskej ligy, ale ešte je pred nami dlhá cesta. Býval hráč Arsenalu gól neoslavoval, celkovo to bol jeho jedenásty gól v tomto ročníku Európskej ligy.
51
Chelsea ubránila spomínaný priamy kop a dostáva loptu do bezpečia. Uvidíme, ako tento gól ovplyvní zvyšok stretnutia, do jeho konca je ešte času dosť.
50
Na rade je tak teraz Arsenal, ktorý musí doťahovať náskok súpera. Ihneď sa tak po výkope presunul na útočnú polovicu a po nedovolenom zákroku získava priamy kop.
49
49

Vynikajúci vstup Chelsea do druhého polčasu a máme tu otvárací zásah tohto finálového stretnutia! Chelsea sa ešte držala na útočnej polovici a táto akcia jej vyšla výborne, keď Emerson vyslal vydarený center do pokutového územia, OLIVIER GIROUD správne nastavil hlavu a loptu takýmto spôsobom upratal do siete – 1:0!
48
Rýchly prechod Chelsea na útočnú polovicu a túto svoju akciu futbalisti v modrom potiahli až do pokutového územia. Giroudov pokus bol však zblokovaný a Hazard sa už k prípadnej dorážke nedostal.
47
Prvé dejstvo až tak veľa futbalovej krásny neponúklo, verme teda, že sa v druhom polčase dočkáme hlavne aj gólov. Určite bude nesmierne dôležité, kto ho dá ako prvý.
46
Druhý polčas tohto stretnutia sa už naplno rozbehol, výkop patril Chelsea. Ani jeden z trénerov nestriedal, takže na ihrisku sú identické zostavy ako v prvom polčase.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!
Skončil sa prvý polčas finálového stretnutia Európskej ligy medzi Chelsea a Arsenalom. Presný zásah v ňom napokon nepadol, ale zaujímavé momenty boli na oboch stranách. Arsenal podržal hlavne brankár Čech, na strane Chelsea to boli defenzívne zákroky obrany a Xhakova strela len o malinký kúsok minula bránu.

Všetko je tak ešte v druhom polčase otvorené, začne sa približne o 22:01.
45
Prvý polčas sa skončil.
44
Necelá minúta ostáva do konca riadnej hracej doby. Uvidíme, či hlavný rozhodca Gianluca Rocchi z Talianska ešte niečo nadstaví nad rámec prvého polčasu.
43
Zatiaľ to teda vyzerá, že na góly si budeme musieť počkať až do druhého polčasu. Ten prvý je už takmer na svojom konci, ale možno nás ešte niekto z aktérov prekvapí.
42
Arsenal vyčkával na chybu súpera a po zisku lopty okamžite vyrazil na útočnú polovicu. Aj v tomto prípade však defenzíva na druhej strane zapracovala úspešne.
41
Prvý polčas sa blíži k svoju záveru. Momentálne je aktivita na strane Chelsea, ktorá sa však musí prebíjať cez obranný val súpera.
40
40
Tlak Chelsea ešte pokračoval ďalej a tak sme sledovali až dva rohové kopy tesne za sebou. Arsenal však tento nápor zvládol a loptu dostáva aspoň do stredu ihriska.
39
importantVeľká šanca pre Chelsea! Toto bola krásna akcia futbalistov v modrom, Giroud dostal v pokutovom území presnú prihrávku, neváhal a zakončil veľmi dobre. Svoje majstrovstvo však predviedol brankár Čech, ktorý loptu vyrazil do bezpečia.
38
Ale opäť nám začína tempo zápasu opadať, chcelo by to ďalší zaujímavý moment pred jednou či druhou bránou. Dočkáme sa presného zásahu ešte v prvom polčase?
37
Chelsea sa musí aj naďalej brániť, pretože pri lopte je súper. Futbalisti v modrom si až na menšie zaváhania plnia svoje defenzívne povinnosti.
36
Arsenal sa usadil na útočnej polovici a po postupnej kombinácii sa lopta dostala ku Kolašinacovi. Ten to skúšal zaujímavou strelou z vnútra pokutového územia, ale Arrizabalaga si pripisuje úspešný zákrok.
35
Vyzerá to, že so záverom prvého polčasu sa tempo bude stupňovať. Stále čakáme na prvý presný zásah, ktorý by dodal väčšie oživenie tomuto finálovému stretnutiu.
34
34
importantČech musel vytiahnuť výborný zákrok! Emerson sa v pokutovom území ľahko zbavil obrany a následne vyslal na bránu súpera nebezpečný pokus, ale brankár Arsenalu svoj tím podržal.
33
Momentálne sa striedajú útoky na oboch stranách, zo strany Chelsea sú to postupné prechodu na útočnú polovicu, Arsenal to skúša hlavne cez rýchle protiútoky.
32
Po rohovom kope sa pred bránou súpera dostal k hlavičke Papastathopoulos, mieril však z ťažkej pozície tesne vedľa. Arrizabalaga už rozohral loptu na svojich spoluhráčov.
31
Rýchly prechod Arsenalu na útočnú polovicu, spoza pokutového územia vyslal nebezpečný projektil Kolašinac, jeho pokus Azpilicueta zblokoval na rohový kop.
30
Polhodina z londýnskeho derby je už minulosťou. Aktivita je na oboch stranách, ale prvý presný zásah sme zatiaľ nevideli. Smerom dopredu už začínajú byť oba tímy veľmi nebezpečné.
29
Chelsea tak absolvovala svoj prvý rohový kop v tomto finálovom stretnutí. Nič zaujímavého však neponúkol, ale futbalisti v modrých dresoch sa opäť pripomenuli aj v ofenzíve.
28
Zakrátko sme sledovali ofenzívny výlet Chelsea. Futbalisti v modrom sa dostali až do pokutového územia a poriadne zatlačili svojho súpera, zakončenie od Jorginha bolo zblokované na rohový kop.
27
27
importantPekný strelecký pokus v podaní Xhaka, ktorý sa dostal k lopte a vyskúšal to spoza pokutového územia! Jeho tvrdá strela len tesne míňa brvno Arrizabalagovej brány, Chelsea si na podobné situácie musí dávať pozor.
26
K lopte sa v strede poľa dostal Kanté, ale nedokázal vymyslieť presnejšiu prihrávke na Pedra. Arsenal sa tak dostáva k autovému vhadzovaniu na svojej polovici ihriska.
25
Tak toto bol veľmi vydarený rýchly prechod do útoku v podaní Chelsea. Giroud však nedokázal využiť zaváhanie súperovej obrany, keď si pred bránu išiel pre loptu, ale tiesnený presne nezakončil.
24
Chelsea sa musela znova brániť po nedovolenom zákroku. Exekútorom tohto priameho kopu bol Xhaka, ale jeho zblokovaný center putoval len do rukavíc brankára Arrizabalagu.
23
Medzičasom sme sa už prehupli do druhej polovice prvého polčase. Na prvý presný zásah stále čakáme, najbližšie mal k nemu zatiaľ Arsenal. Uvidíme, ako sa bude úvodné dejstvo ďalej vyvíjať.
22
Trocha to stíchlo aj na tribúnach. Diváci by určite chceli vidieť ďalšiu zaujímavú akciu, ktorá by priniesla potrebné oživenie do tohto stretnutia. Až na pár momentov to zatiaľ moc záživné nie je.
21
Ani druhý rohový kop nič zaujímavého neponúkol. Chelsea sa potom snažila o postupný prechod smerom dopredu, ale rýchlo loptu stratila a tak vidíme ďalšie útočenie zo strany Arsenalu.
20
Sledovali sme ďalší rýchly útok zo strany Arsenalu a po zblokovanom centri budeme svedkami druhého rohového kopu v tomto zápase. Arrizabalaga si už organizuje svoju obranu.
19
19
Práve Arsenal je v posledných chvíľach aktívnejším celkom a už poriadne zamestnáva obrana súpera. Chelsea sa už dlhšie nedostala na útočnú polovicu a momentálne si musí plniť defenzívne povinnosti.
18
importantChelsea teraz poriadne odľahlo! Hlavný rozhodca prerušil hru a cez sluchátko komunikoval s videorozhodcom, ktorý posudzoval sporný moment v pokutovom území. Lacazette bol síce v miernom kontakte s brankárom Arrizabalagom, ale penalte sa nepíska.
17
Rohový kop už nič zaujímavého nepriniesol, defenzíva Chelsea všetko zvládla a dostala loptu do bezpečia. Arsenal rozbieha ďalšiu kombináciu z vlastnej polovice ihriska.
16
Pekný útok Arsenalu, ktorý sa začal v strede poľa. Lopta sa dostala až do pokutového územia Chelsea, ale Torreirove zakončenie bolo zblokované na prvý rohový kop v tomto zápase.
15
Zo spomínaného priameho kopu napokon nič nebolo. David Luiz sa dopustil útočného faulu a navyše to bol aj veľmi nepresný center. K rozohrávke od svojej brány sa chystá Čech.
14
Giroud bol faulovaný Papastathopoulosom a Chelsea získava priamy kop z celkom nádejnej pozície. Arsenal sa tak teraz bude musieť brániť, očakáva sa center do pokutového územia.
13
Lacazette aj keď tiesnený dokázal ešte vysunúť loptu pred pokutové územie a tam sa ju snažil prebrať jeho spoluhráč Aubameyang. Chýbal mu však azda krok, aby loptu zachytil a dostal sa tak potom aj do gólovej šance.
12
Čakáme teda na ďalší zaujímavý moment pred jednou či druhou bránou. Defenzívy oboch celkov zatiaľ pracujú výborne a súpera do žiadnej šance nepúšťajú.
11
Sporný moment tesne pred pokutovým územím Arsenalu. Výborne si prihrávku prebral Hazard a s loptou postupoval ďalej, ale napokon bol súpermi odstavený a padol na zem. Tu sa zrejme mohol pískať priamy kop, ale nestalo sa tak.
10
Úvodná desaťminútovka finálového stretnutia Európskej ligy v Baku je už minulosťou. Aj naďalej je to dosť opatrné z oboch strán, Arsenal sa zatiaľ postaral o najzaujímavejší moment pred súperovou bránou.
9
importantMáme tu prvú vážnejšiu situáciu v tomto stretnutí! Maitland-Niles potiahol loptu po ľavej strane až pred pokutové územie, následne vyslal stireľaný center pred bránu Chelsea a Arrizabalaga loptu len vyrazil. K dorážke sa tak dostal Aubameyang, ale v nádejnej pozícii zle trafil loptu a tak sa Arsenal z gólu potešiť nemohol.
8
Arsenal je aj naďalej v držaní lopty, ale momentálne kombinuje len na svojej polovici. Čelí vysokému napádaniu zo strany súpera a tak má problémy s ďalším prechodom do útoku.
7
K rozohrávke priameho kopu sa postavil Özil a pokúšal sa o center do pokutového územia. Loptu odvrátila defenzíva Chelsea do bezpečia, jej súper však ešte ostáva nasťahovaný na útočnej polovici.
6
Črtal sa rýchly útok Arsenalu, ale vracajúci sa David Luiz všetko včas prerušil, aj keď za cenu nedovoleného zákroku a Arsenal ešte získava priamy kop na súperovej polovici.
5
Ani táto kombinácia Chelsea neslávila žiadny úspech, lopta doputovala len k brankárovi Čechovi a ten ju už stihol rozohrať na svojich spoluhráčov. Pomaly sa nám začína priostrovať v osobných súbojoch.
4
Po nedovolenom zákroku na Hazarda sa k lopte dostala Chelsea. Futbalisti v modrom to následne skúšali cez postupnú rozohrávku, ale po chybnej prihrávke je lopta na kopačkách Arsenalu.
3
Zatiaľ je to opatrný úvod z oboch strán, ale oba celky sa po strate lopty ihneď snažia o vysoké napádanie súperovej rozohrávky. Vidíme aj dobré obsadzovanie stredu poľa.
2
Chelsea sa po strate lopty okamžite presunula na útočnú polovicu a skúšala sa cez dlhý nákop dostať až pred bránu súpera. Ako prvý bol však pri lopte brankár Čech.
1
Prvý polčas finálového stretnutia v Baku sa už naplno rozbehol, výkop patril Arsenalu. Od začiatku na štadióne panuje výborná atmosféra a tak verme, že nám oba celky ponúknu aj kvalitný futbal.
1
Obe mužstvá v sprievode rozhodcov prichádzajú na hraciu plochu štadióna v Baku. Prvý polčas finálového stretnutia Európskej ligy medzi Chelsea a Arsenalom sa tak čoskoro začne, prajem vám teda príjemný športový zážitok!
Ešte raz želám príjemný futbalový večer! Pred samotným úvodným výkopom je tu ešte slávnostný ceremoniál.
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom futbalu! Dnes sa odohrá v Baku finálové stretnutie druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaže – Európskej ligy. Tak ako finále Ligy majstrov, tak aj toto zaobstarajú čisto anglické mužstvá. O pohári pre víťaza Európskej ligy sa rozhodne vo veľkom londýnskom derby. Zostavy Chelsea a Arsenalu sú už známe a zverejnené. môžte si ich prezrieť. Stretnutie z pozície rozhodcov povedú páni z Talianska: Gianluca Rocchi – Filippo Meli, Lorenzo Manganelli.

Otázny bol hlavne štart N'Gola Kantého, ale napokon sa nachádza v základnej zostave Chelsea. Špeciálnu príchuť bude mať toto stretnutie pre brankára Petra Čecha, ktorý stráži bránu Arsenalu. V minulosti však chytal aj v Chelsea, kde si spravil výborné meno. Dnes by toto stretnutie malo byť jeho posledným v jeho bohatej kariére.

Určite sa tak máme na čo tešiť, tesne pred úvodným výkopom sa vám znova prihlásime.

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Christensen, David Luiz, Emerson – Kanté, Jorginho, Kovačić – Pedro, Giroud, E. Hazard

Náhradníci: Caballero, Cumming – M. Alonso, Barkley, Higuaín, Zappacosta, Willian, Cahill, Ampadu, G. McEachran, Gallagher

Arsenal FC: Čech – Papastathopoulos, Koscielny (C), Monreal – Maitland-Niles, Torreira, Xhaka, Kolašinac – Özil – A. Lacazette, Aubameyang

Náhradníci: Iliev, Leno – Alnaní, Lichtsteiner, Iwobi, Mustafi, Welbeck, Jenkinson, Guendouzi, Nketiah, Willock, Saka

Rozhodca: Gianluca Rocchi – Filippo Meli, Lorenzo Manganelli (všetci ITA)
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Chelsea FC a Arsenal FC. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 21:00.

Futbalové súťže v tomto ročníku sa už skončili, ale treba ešte určiť víťaza Eúropskej ligy a Ligy majstrov. Prvé z týchto dvoch finále bude patriť Európskej lige a hostiť ho bude Baku. Tak ako finále Ligy majstrov, tak aj toto bude čisto anlgické, keď proti sebe nastúpia Chelsea a Arsenal.

Chelsea FC:
Tento londýnsky celok vyhral základnú skupinu L, v ktorej zaznamenal 5 víťazstiev a 1 remízu, na svoje konto si tak pripísal 16 bodov a pohodlne postúpil do vyraďovacej fázy. V šestnásťfinále Chelsea narazila na švédsku prekážku v podobe Malmo. Anglický celok postúpil ďalej po výhrach 2:1 a 3:0 a do cesty sa mu postavil ukrajinský tím z Kyjeva. Tu to bola jasná záležitosť londýnskeho celku, ktorý postúpil ďalej po výhrach 3:0 a 5:0. Štvrťfinálové zápolenie s českou Sláviou už bolo o niečo náročnejšie. Najprv Chelsea vyhrala na pôde súpera 1:0 a doma v divokej prestrelke 4:3. Ani v semifinále to Chelsea nemala také ľahké, s Frankfurtom sa poriadne natrápila, do finále však postúpila po remíze 1:1 a výhre 2:1.

Arsenal FC:
Druhý londýnsky celok nijak nezaostal za svojim rivalom a aj on vyhral svoju základnú skupinu takisto so 16 bodmi. Svoju púť vo vyraďovacej časti však Arsenal nezačal najlepšie, keď prvé stretnutie s Bate Borisov prehral 1:0 a doma tak musel tento výsledok otáčať. To sa mu však podarilo a po výhre 3:0 postúpil ďalej. Prvé osemfinálové stretnutie s Rennes sa nieslo v réžii francúzskeho celku, ktorý doma vyhral 3:1 a pred Arsenalom tak stále ďalšia náročná úloha. Odvetu doma však zvládol, keď triumfoval 3:0 a v štvrťfinále potom nedal Neapolu žiadnu šancu, keď ho vyradil po výsledkoch 2:0 a 1:0. Semifinálová bitka s Valenciou ponúkla množstvo gólov, prvé stretnutie vyhral Arsenal doma 3:1, potom triumfoval na pôde súpera 4:2 a môže sa tak tešiť na finálové stretnutie v Baku.

Ako teda dopadne finálové stretnutie, ktoré sa bude niesť v znamení londýnskeho derby? Určite sa môžeme tešiť na veľmi zaujímavý futbal, pri ktorého sledovaní by sme sa nudiť nemali!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Európska liga»Chelsea vyhrala Európsku ligu, jednoznačne zdolala Arsenal