Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

Boston nastrieľal St. Louis sedem gólov a vedie vo finálovej sérii

Chára bol najvyťaženejším hráčom tímu.

ONLINE PRENOS: St. Louis - Boston >>>

ST. LOUIS. Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v noci na nedeľu v treťom súboji finále play off NHL na ľade St. Louis Blues 7:2 a v sérii vedú 2:1.

Slovenský obranca Zdeno Chára v drese Bostonu odohral 24:32 minúty, do štatistík si zapísal dva plusové body a štyri trestné minúty. V bránke dostal pred Jaroslavom Halákom opäť prednosť Fín Tuukka Rask.

Boston rozhodol už v prvej tretine, v ktorej dosiahol tri góly. Pod jeho triumf sa podpísali siedmi strelci - Patrice Bergeron, Charlie Coyle, Sean Kuraly, David Pastrňák, Torey Krug, Noel Acciari a Marcus Johansson.

Krug si pripísal aj tri asistencie a stal sa prvým hráčom Bruins so štyrmi bodmi vo finálovom zápase.

Bruins predviedli súperovi efektivitu v presilovkách, keď premenili štyri zo siedmich, pričom im stačili štyri strely. Blues využili iba jedinú presilovku z ôsmich, keď bol na trestnej lavici Chára.

ONLINE prenos: St. Louis Blues - Boston Bruins (3. zápas finále play off NHL 2018/2019)