Slovenské hádzanárky vysoko podľahli Švédkam, do odvety pôjdu s veľkým mankom

Favoritky vyhrali o pätnásť gólov.

Slovenské hádzanárky - ilustračná fotografia.Slovenské hádzanárky - ilustračná fotografia. (Zdroj: TASR/Martin Baumann)

II. fáza kvalifikácie žien o postup na MS 2019 v Japonsku - 1. zápas

KARLSKRONA. Hádzanárky Slovenska neurobili v sobotu krok smerom k účasti na majstrovstvách sveta 2019 v Japonsku. Zverenky trénera Jána Packu, ktorý pre zranenia nemal k dispozícii štvoricu pôvodne nominovaných hráčok (Medveďová, S. Szarková, Bujnochová, Pócsíková), utrpeli v Karlskrone hladkú prehru.

Oslabené Slovenky podľahli domácim Švédkam v prvom stretnutí II. fázy kvalifikácie o postup na svetový šampionát o 15 gólov 18:33 (10:18) a ich šance pred odvetou sú už len v čisto teoretickej rovine.

Švédky od začiatku duelu potvrdzovali úlohu favorita dvojzápasu. Po necelej štvrťhodine vyhrávali 7:3 a svoj náskok zvyšovali aj v ďalšom priebehu I. polčasu. Z 12:5 v 21. minúte unikli na 17:9 v 29. minúte a za osemgólového rozdielu išli družstvá aj na polčasovú prestávku (18:10).

Domáce po zmene strán dosiahli aj dvojciferné vedenie, v 38. minúte vyhrávali 22:12 a necelých 15 minút pred koncom 25:13. Skóre v prospech švédskeho družstva narastalo aj naďalej. Na začiatku poslednej desaťminútovky bolo 28:14 a v 54. minúte dokonca už 30:14.

Vzápätí prišli dva slovenské góly a mierne zníženie priepastného rozdielu. Švédky však pohodlne doviedli duel do víťazného konca (33:18) a po sobote sú už viac ako jednou nohou na šampionáte.

Reprezentantky SR, ktoré na MS štartovali zatiaľ iba raz pred 24 rokmi, sa môžu pokúsiť revanšovať favorizovaným severankám vo štvrtok 6. júna, keď ich od 18.00 h privítajú v Mestskej športovej hale v Šali.