Utorok, 17. september, 2019 | Meniny má Olympia

Trenčínu pomohlo k záchrane video, ktoré nechcel kapitán rozoberať

Trenčín zdolal Poprad.

Futbalisti AS Trenčín po strelenom góle.Futbalisti AS Trenčín po strelenom góle.(Zdroj: Radovan Stoklasa - TASR)

BRATISLAVA. Trenčania v kľúčovom zápase zmenili štadión i terén. Namiesto Myjavy si prenajali Žilinu, kde je umelá tráva.

Povrch, na ktorý boli v minulosti zvyknutí, ich zrejme zachránil v najvyššej súťaži.

Tento ťah im vyšiel, v odvetnom zápase baráže zdolali Poprad 4:1. Prvý zápas skončil 0:2.

Podľa smernice o infraštruktúre štadiónov od Slovenského futbalového zväzu sa však u nás končí éra umelých trávnikov používaných ako hlavná hracia plocha.

Povinnosť ligistov a druholigistov hrať zápasy na prírodnej tráve bude platná od sezóny 2021/2022.

Trenčín už dlhšie nehráva na svojom štadión, lebo je v prestavbe. Aj tento hendikep bol jedným z dôvodov, prečo z najvyššej súťaže takmer vypadol.

Kým v Trenčíne vyrastajú múry novej arény, výkony futbalistov šli rapídne dole.

Majster Slovenska z rokoch 2015 a 2016 sa zachránil v poslednej možnej chvíli.

Veľa ľudí im už neverilo

„Veľké vydýchnutie. Posledné dni boli strašne náročné. Klobúk dole, ako sme sa posledných dvadsať minút zomkli. Veľa ľudí nám po zápase v Poprade už neverilo,“ cituje agentúra TASR kapitána Petra Kleščíka.

Prečítajte si tiež: Hanebné ticho nahradila nová fasáda. Slovanu však čosi chýba Čítajte

Trenčania zmazali dvojgólové manko z prvého zápasu už v 26. minúte, keď zvýšil na 2:0 Martin Šulek.

Už o dve minúty však favorita zmrazil Horváth, ktorý znížil na 2:1. V tom momente musel dal Trenčín dva góly a neinkasovať. Alebo vyhrať o tri góly.

Vykúpenie prišlo v poslednej štvrťhodine. Trénerovi Ivanovi Galádovi vyšiel ťah zo striedajúcimi hráčmi.

Oba góly dali náhradníci. Najprv v 78. minúte strelil nádherný gól z 30 metrov Chorvát Ante Roguljič.

V 81. minúte dal rozdielový gól Belgičan Milan Corryn.

„Tréner nás výborne pripravil štvrtkovým videom, ktoré tu nebudem rozoberať,“ naznačil recept k záchrane Kleščík.

Motivátor Galád

Trenčín mal v sezóne až štyroch trénerov, prví traja však nedokázali tím vzpružiť.

Trenčín prežíval hororový ročník. Súčasný tréner Ivan Galád prevzal tím až tri kolá pred koncom, keď AS dokonca hrozilo, že skončí posledný.

„Chcel by som, aby naša záchrana v najvyššej súťaži patrila všetkým ľuďom, ktorí robia v klube, všetkým Trenčanom,“ povedal Galád.

Známy motivátor pred pár rokmi v podobnej situácii zachránil aj Ružomberok.

„V prvom rade však hráčom a realizačnému tímu, a ak som k tomu prispel svojou troškou, tak sa teším. Verím, že v Trenčíne budú v najbližších dňoch, mesiacoch a rokoch iba krásne futbalové dni," uzavrel Galád.

Poprad nevyužil šancu na historický postup medzi slovenskú elitu.