Holandsko otočilo zápas s Anglickom a zahrá si vo finále Ligy národov

Quincy Promes oslavuje gól v semifinálovom zápase Ligy národov 2018/2019.
Quincy Promes oslavuje gól v semifinálovom zápase Ligy národov 2018/2019. (Autor: Martin Meissner TASR/AP)
Športové prenosy SME|6. jún 2019 o 18:30

Holanďania vyhrali 3:1.

Liga národov 2018/2019 - semifinále - Guimaraes/Portugalsko:

Holandsko - Anglicko 3:1 po predĺž. (1:1, 1:0)

Góly: 73. De Ligt, 97. Walker (vlastný), 114. Promes - 32. Rashford

Holandsko: Cillessen - Dumfries, De Ligt, Van Dijk, Blind - De Roon (68. Van de Beek), F. De Jong (114. Strootman), Wijnaldum - Bergwijn (91. Pröpper), Depay, Babel (68. Promes)

Anglicko: Pickford - Walker, Stones, Maguire, Chilwell - Rice (106. Alli), Delph (77. Henderson), Barkley - Sancho (61. Lingard), Rashford (46. Kane), Sterling

GUIMARAES. Finálovým súperom Portugalska v úvodnej edícii futbalovej Ligy národov bude Holandsko.

Vo štvrtkovom druhom zápase semifinále Holanďania zdolali Angličanov 3:1 po predĺžení a v nedeľu si zahrajú o trofej.

Prvý gól stretnutia na Estádio D. Afonso Henriques v Guimaraesi padol v 32. min z pokutového kopu. Jeho úspešným exekútorom bol mladý útočník Anglicka Marcus Rashford. Predtým ho fauloval holandský obranca Matthijs de Ligt a videl žltú kartu.

Momentky zo zápasu Holandsko - Anglicko, semifinále Ligy národov 2018/2019: fotogaléria

7.6.2019

Holanďania si museli počkať na vyrovnanie až do 73. min. Po rohovom kope práve De Ligt vyhral hlavičkový súboj s obrancami súpera a z hranice "päťky" upravil na 1:1.

V 83. min strelili Angličania druhý gól, ale Jesse Lingard sa tešil predčasne. Systém videorozhodcu (VAR) si na jeho presný zásah posvietil a vyhodnotil ho tak, že padol z ofsajdovej pozície.

Rozhodnutie nepriniesol ani 7-minútový nadstavený čas, a tak sa muselo do predĺženia 2x 15 minút. Smutným hrdinom sa v ňom stal anglický obranca Kyle Walker, ktorý si strelil vlastný gól v snahe zabrániť gólu z kopačky súperovho útočníka.

To však nebolo všetko. V 114. min útočník Quincy Promes pridal tretí gól Holandska a to už bol klinec do anglických nádejí na postup do finále.

Finále aj stretnutie o konečné 3. miesto sú na programe v nedeľu 9. júna. Najprv si v Guimaraesi zahrajú proti sebe Švajčiari a Angličania (15.00) a od 20.45 h príde na rad finále s atraktívnym obsahom Holandsko - Portugalsko.

Dejiskom finále bude Porto. Kvarteto účastníkov finálového turnaja európskej Ligy národov 2018/2019 si účasť na tomto podujatí vybojovalo jesenným triumfom vo svojich skupinách v rámci najvyššej A-divízie.

Zostávajúci program finálového turnaja Ligy národov:

Zápas o 3. miesto - 9. júna (Guimaraes): Švajčiarsko - Anglicko (15.00 h)

Finále - 9. júna (Porto): Holandsko - Portugalsko (20.45)

ONLINE: Holandsko - Anglicko - 2. semifinále - Liga národov 2018/2019

Liga národov UEFA Semifinále 2018/2019
06.06.2019 o 20:45
Holandsko
3:1
(0:1, 1:0, 1:0, 1:0)
120' minúta
Ukončený
Anglicko
Prehľad
Góly: 73. de Ligt, 97. Promes, 114. Promes – 32. Rashford (pen.). ŽK: 30. de Ligt (NED), 45. Dumfries (NED), 107. van de Beek (NED) – 70. Kane (ENG).
Prenos
Finále Ligy národov obstarajú Holandsko a Portugalsko. "Oranjes" postupujú po dvoch góloch v predĺžení, o ktoré sa postaral Quincy Promes. Ten ťažil z obrovských chýb hlavne Stonesa v rozohrávke. Albion pritom vyhrával 1:0 po zásahu Rashforda. Ja vám každopádne ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.
Koniec zápasu.
120
Nadstavuje sa 1 minúta.
118
Stretnutie sa naozaj už len dohrávajú. Holandskí fanúšikovia si už užívajú každú prihrávku svojho tímu.
117
Angličania získali rohový kop. Pretiahnutý center vrátili do vápna, no nepresne. Rozohrávať bude Jasper Cillessen.
116
Memphis Depay sa nedostal k prihrávke medzi dvoch obrancov súpera, John Stones a Harry Maguire tentoraz zahrali dobre.
115
Holandsko útočí aj naďalej, Anglicko sa už ako keby zmierilo s prehrou. Teraz prišla kolmicu, tú prečítal Kyle Walker.
114
114
goalHolandsko dalo gól!
Tak toto je vážne neuveriteľné. Anglicko sa pripravilo možno o postup po dvoch obrovských chybách. Tentoraz John Stones prihral pred šestnástku, kde Ross Barkley našiel priamo voľného Depaya, ktorý ešte poslal loptu pod seba a QUINCEY PROMES zakončil do odkrytej časti brány neomylne.
114
changeStriedanie v tíme Holandsko: z ihriska odchádza Frenkie de Jong, prichádza Kevin Strootman.
113
Jasper Cillessen si dával s rozohrávkou poriadne na čas, žltú kartu za zdržovanie hry ale neinkasoval.
112
Harry Kane sa síce dostal po centri sprava do akrobatického zakončenia, ale bránu minul a navyše bol v ofsajde.
111
Center sprava si pred bránou Pickforda nenašiel Memphis Depay, loptu na opačnú stranu vyváža obranca Kyle Walker.
110
Anglicko má už len desať minút, aby dokázalo aspoň vyrovnať. Podarí sa mu to?
109
Frenkie de Jong končí na trávniku, v osobnom súboji ho fauloval Dele Alli. Holandsko naďalej zvláda toto predĺženie výborne.
108
Anglicko získalo rohový kop, nízky center okamžite poslal do bezpečia útočník Memphis Depay.
107
yellowCardŽltú kartu dostáva Donny van de Beek (Holandsko).
106
changeStriedanie v tíme Anglicko: z ihriska odchádza Declan Rice, prichádza Dele Alli.
106
Začalo sa druhé predĺženie.
Quincy Promes sa presadil v prvom predĺžení a Holandsko má k postupu do finále Ligy národov bližšie. Stačí ale jeden gól Anglicka a znova to bude remíza.
105+0
Prvé nadstavenie skončilo.
104
Holandsko výborne bráni už od polovice ihriska. Angličania sa proste teraz nevedia dostať k ničomu zaujímavému.
103
Kyle Walker po pravej strane ďaleko nezašiel, Anglicko ale ostane pri lopte po zisku autu. Zo stredu poľa sa nevie dostať ďalej.
102
Donny van de Beek nevedel čo s loptou, a tak nakopol hráčov súpera. Získal takmer roh, bude z toho aut.
101
Memphis Depay chcel prekvapiť a kopol loptu z krídla po zemi priamo na bránu. Jordan Pickford si dal pri bližšej žrdi veľký pozor.
100
Po ďalšom rohovom kope dostali Angličania loptu preč odkopom. Keď sa vrátila, tak vedľa svojej šestnástky fauloval Jesse Lingard.
99
importantCenter z rohového kopu si našiel Matthijs de Ligt, ale prihrával pred päťku, kde sa rybičkou hodil do lopty Memphis Depay. Jeho prudký pokus vyrazil Jordan Pickford.
98
Razom hrá všetko do kariet Holandsku, ktoré vyhráva a má ešte dve striedanie. Navyše je psychicky výborne rozpoložené a teraz získalo rohový kop.
97
97
QUINCY PROMES je skvelým žolíkom Ronalda Koemana, Holanďania otáčajú skóre v predĺžení. John Stones spravil na hranici svojej šestnástky obrovskú chybu, loptu mu zobral Memphis Depay, proti ktorému ešte skvele zasiahol Jordan Pickford, no následne nebol pri lopte skôr, ako útočník Sevilly.
96
Anglicko sa nedostalo do rýchleho protiútoku. Albion je nasťahovaný v strede poľa, kde ovláda loptu.
95
Frenkie de Jong spadol pred šestnástkou súpera, získal priamy kop. Memphis Depay poslal technickú strelu ponad múr, jeho pokus zastavil Jordan Pickford.
94
Quincy Promes zahral rohový kop, Virgil van Dijk poslal prudkú hlavičku, avšak spred čiary odkopol Harry Kane.
93
Denzel Dumfries poslal dobrú loptu pred bránu Anglicka, vo vzduchu dominoval obranca John Stones a odstránil ju z nebezpečných pozícií.
92
Predĺženie prináša aj v Lige národov jedno striedanie navyše, takže Holandsko môže vymeniť ešte dvoch hráčov, zatiaľ čo Anglicko toho jedného.
91
Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.
Deväťdesiat minút riadneho hracieho času nerozhodlo, pretože v druhom polčase vyrovnal Matthijs de Ligt, a tak o chvíľu ideme do predĺženia. Ak ani to neurčí druhého finalistu, tak prídu na rad penalty.
90+7
90+6
Raheem Sterling dnes nie je skoro vôbec v hre. Tento jeho obstrel nebol zlý, aj tak išiel niekoľko čísel nad brvno.
90+5
Nadstavený čas ubieha a pomaly sa zdá, že riadny hrací čas nebude stačiť na to, aby sme spoznali druhého finalistu Ligy národov.
90+4
importantHarry Maguire spravil veľkú chybu, Steven Bergwijn mu loptu zobral, prihral na biely bod, kde bol voľný Memphis Depay, lenže ten sa pošmykol a vystrelil nad.
90+3
Jesse Lingard naviezol loptu zľava na hranicu šestnástky, jeho pokus o technický obstrel skončil poriadne ďaleko od brány.
90+2
Anglicko získalo priamy kop. Center do šestnástky ešte ani nedoletel a už bol pískaný ofenzívny faul.
90+1
Nadstavuje sa 7 minút.
90
importantHarry Kane vystrelil z otočky spred šestnástky, jeho pokus smeroval tesne vedľa vzdialenejšej žrdi. Jasper Cillessen nemusel zasahovať.
89
Anglicko prešlo dopredu po ľavej strane. Rýchla akcia sa zmenila na postupnú a Albion sa usadil pred šestnástkou.
88
Holandsko chce v tejto chvíli výhru v riadnom hracom čase viac, a tak kombinuje na útočnej polovici ihriska.
87
87
importantPenalta to nebude, od vlastnej brány môže rozohrávať brankár Jordan Pickford.
86
importantZnova v akcii systém VAR. Tentoraz sa rieši možná penalta pre Holandsko, pretože po centri Bergwijna možno loptu hornou končatinou tečoval Harry Maguire.
85
85
importantGól Lingarda pre ofsajd neplatí. Stav preto ostáva nerozhodný 1:1.
84
Stále sa nerozhodlo. Čakáme na to, či sa Jesse Lingard nachádzal v ofsajde, alebo nie. Musí to určiť VAR.
83
importantStriedajúci žolík sa mohol stať hrdinom. Jesse Lingard dostal krásnu kolmicu za obranu, poslal mu ju Ross Barkley a prekonal Cillessena. Situáciu ešte riešil systém VAR a rozhodol, že gól neplatí. Pre ofsajd.
82
Dlhý pas za obranu Anglicka sa nedostal k hráčom v oranžovom, loptu si postrážil Jordan Pickford.
81
Anglicko chcelo rozvinúť akciu po ľavom krídle, lenže Ben Chilwell sa nedostal k prihrávke. Loptu zachytil Denzel Dumfries.
80
Harry Kane si nabehol na kolmicu do šestnástky, neprestrelil ale Virgila van Dijka. Prechod Holanďanov dopredu priniesol nepresnú predfinálnu prihrávku.
79
importantSteven Bergwijn poslal prudký pas na pravú stranu šestnástky, odkiaľ prihrával Denzel Dumfries iba k súperom, ale odrazenú loptu spred päťky zakončil nad Donny van de Beek.
78
changeStriedanie v tíme Anglicko: z ihriska odchádza Fabian Delph, prichádza Jordan Henderson.
77
Fabian Delph vystrelil spred vápna, trafil iba zhluk tiel pred ním. Hneď na to fauloval Harry Kane.
76
Ben Chilwell môže vhadzovať na ľavej strane ihriska. Anglicko sa snaží byť v týchto chvíľach aktívne a znova sa dostať do vedenia.
75
Memphis Depay padá pár metrov pred šestnástkou Anglicka, faul sa nepíska. Albion prešiel do protiútoku, celá akcia sa nakoniec zatrhla.
74
Holandsko tak necelých dvadsať minút pred koncom riadneho hracieho času vyrovnáva skóre a v závere je všetko úplne otvorené.
73
73
MATTHIJS DE LIGT síce v prvom polčase zavinil penaltu, z ktorej padol prvý gól zápasu, ale teraz svoju chybu napravil, pretože si na prednej žrdi spravil miesto po rohovom kope a poslal presnú hlavičku. John Stones a ani Kyle Walker ho neustrážili.
72
Center z rohového kopu dostali anglickí hráči do bezpečia, avšak Holanďania sa hneď vrátili k vápnu a bude z toho ďalší roh.
71
Steven Bergwijn sa zľava nedostal do šestnástky, a tak prihral pred vápno. Quincy Promes vyslal zrazenú strelu, získal rohový kop.
70
yellowCardŽltú kartu dostáva Harry Kane (Anglicko).
69
Anglicko získalo priamy kop a dobrý center na hranicu malého vápna pohladil Harry Kane, ktorý však loptu nasmeroval vedľa priestoru troch žrdí.
68
changeStriedanie v tíme Holandsko: z ihriska odchádza Ryan Babel, prichádza Quincy Promes.
Striedanie v tíme Holandsko: z ihriska odchádza Marten de Roon, prichádza Donny van de Beek.
67
Holandsko chystá dvojnásobné striedanie. Ronald Koeman verí, že mu noví hráči pomôžu rozhýbať statickú ofenzívu.
66
Angličania držia loptu na vlastnej polovici ihriska, smerom dopredu sa nejako výrazne neposúvajú.
65
Daley Blind poslal prihrávku do šestnástky súpera, tam sa k lopte nedostal žiadny z jeho spoluhráčov. Znova o ňu Holanďania prišli.
64
Holandsko sa nie a nie presadiť do nejakej plynulej akcie. Dnes je to proste parádna obrana od Anglicka. Alebo nemohúcnosť Oranjes v ofenzíve?
63
Holandsko získalo na pravom krídle priamy kop, ale center do šestnástky neprišiel ideálny. Defenzíva Anglicka dostala loptu preč.
62
changeStriedanie v tíme Anglicko: z ihriska odchádza Jadon Sancho, prichádza Jesse Lingard.
61
Marten de Roon centroval prudko na zadnú žrď, Fabian Delph odvrátil na rohový kop. Center z neho bol nízky, navyše sa pískal ofenzívny faul.
60
Hodina hry za nami. Dokáže Holandsko do konca riadneho hracieho času aspoň vyrovnať?
59
"Oranjes" sú síce stále na lopte, lenže už sú vytlačení v strede ihriska. Anglicko bráni bravúrne.
58
Holandsko je nasťahované pred šestnástkou súpera, ale kombinuje takým hádzanárskym spôsobom. Dnu sa nevie dostať.
56
Dlhá rozohrávka Albionu skončila stratou lopty, nakoľko ju Jordan Pickford odkopol až za autovú čiaru.
55
importantMemphis Depay vystihol zaváhanie v defenzíve súpera a z hranice vápna vyslal prudkú ranu. Jordan Pickford vyrazil pred seba, útočník Lyonu v pokuse akrobaticky doraziť neuspel.
54
Strely: 3 – 3
53
importantJasper Cillessen podržal svoj tím nad vodou, pretože po centri zľava prišlo veľmi dobré zakončenie z hranice malého vápna. hlavičkoval Jadon Sancho. Gólman Barcelony sa blysol na bránkovej čiare.
52
Anglicko usadené na útočnej polovici ihriska, drží sa pred šestnástkou, avšak nedarí sa mu vojsť do nej.
51
Z priameho kopu nebolo nič, dopredu prešiel Steven Bergwijn, ktorý sa dostal až do šestnástky, lenže tam spadol a penalta sa nepíska.
50
Anglicko sa dostalo k šestnástke, kde získalo priamy kop, takže onedlho uvidíme jeho rozohrávku.
49
Raheem Sterling sa dostal ku kolmici do šestnástky súpera, ale loptu neusmernil za brankára súpera. Navyše sa pískal jeho ofsajd.
48
Holandsko sa snaží byť aktívne od začiatku druhého polčasu. Drží sa na lopte, ale zatiaľ sa neposúva zo stredu poľa ďalej.
46
changeStriedanie v tíme Anglicko: z ihriska odchádza Marcus Rashford, prichádza Harry Kane.
46
Začal sa druhý polčas.
V úvodnom polčase sa hral dosť opatrný zápas, ktorý narušila penalta. Matthijs de Ligt fauloval a Marcus Rashford sa z bieleho bodu nemýlil. Pred druhým polčasom je však všetko otvorené.
45+4
Prvý polčas sa skončil.
45+3
Memphis Depay si pripravil v šestnástke streleckú pozíciu, jeho tečovaný pokus skončil vedľa anglickej brány.
45+2
Odkedy dostal Denzel Dumfries žltú kartu tak nehráme, pretože na zemi skončil po tvrdom údere od neho Ben Chilwell a potreboval ošetrenie.
45+1
Nadstavujú sa 2 minúty.
45
45
yellowCardŽltú kartu dostáva Denzel Dumfries (Holandsko).
44
Georginio Wijnaldum končí v strede ihriska na zemi, nebol tam faul. Jeho nepresný pas navyše skončil pri Pickfordovi.
43
Holanďania síce predviedli peknú akciu a rýchlo sa dostali k šestnástke Anglicka, nakoniec ju zastavil ofenzívny faul.
42
Center z priameho kopu síce Holanďania odpratali, ale pokus z diaľky ešte poslal Fabian Delph. Strelu do stredu brány postrážil Jasper Cillessen.
41
Prenikajúci Ross Barkley sa nedostal až pred šestnástku súpera, fauloval ho Georginio Wijnaldum a prerušil jeho postup.
40
Päť minút do konca riadneho hracieho času. Dokáže Holandsko do prestávky vyrovnať?
39
Marcus Rashford je tiež v poriadku a zapojil sa do hry. Medzitým pokračuje kombinácia Holandska.
38
Na ihrisku prebieha ošetrovanie Rashforda, obranca Denzel Dumfries bude v poriadku hneď.
37
Marcus Rashford si narazil loptu a vnikol do šestnástky súpera. V poslednej chvíli ho sklzom zastavil Denzel Dumfries, avšak obaja hlásia zdravotné problémy.
36
Memphis Depay sa síce dostal k strele z otočky a cez stopérov našiel bránu, no pokus prišiel až po odmávaní ofsajdu.
35
Ryan Babel to skúsil spred šestnástky. Z nejakých 20 metrov mieril krížnou strelou po zemi k žrdi, zasiahol Jordan Pickford.
34
Holandsko je okamžite po inkasovanom góle usadené na útočnej polovici ihriska. Nedarí sa mu ale prejsť cez dobrý defenzívny bol súpera.
33
Holandsko malo doteraz o niečo málo viac z hry, aj ofenzívnej aktivity, no po chybe de Ligta padá prvý gól. Stále však ostáva do konca zápasu veľa času.
32
32
32
goalAnglicko dalo gól!
MARCUS RASHFORD si veľmi skúsene počkal na pohyb Cillessena a potom kopol loptu po zemi po svojej pravej ruke. Gólman Barcelony išiel na opačnú stranu.
30
importantMatthijs de Ligt spravil chybu vo vlastnej šestnástke, keďže mu lopta ušla od nohy, a tak ju dobehol Marcus Rashford. Mladý obranca Holandska fauloval, bude to penalta pre Anglicko.
30
yellowCardŽltú kartu dostáva Matthijs de Ligt (Holandsko).
30
Ben Chilwell si nabehol na ľavú stranu, tam dostal prihrávku presne na nohu. Mladého obrancu však zastavil ofsajd.
29
Po centri sprava sa v šestnástke Anglicka nedostal k hlavičke žiadny hráč v oranžovom. Pri odrazenej lopte znova zasiahol Jordan Pickford.
28
Fabian Delph zahral pri postrannej čiare na hranici faulu. Ten sa síce nepískal, ale vhadzovať bude holandský tím.
27
Držanie lopty je dosť prekvapivé, pretože to je 43% – 57% pre Anglicko.
26
Matthijs de Ligt v strede ihriska fantasticky zastavil Rashforda, potiahol loptu až na pravé krídlo, no center si našiel Jordan Pickford.
25
Ryan Babel sklepával center sprava na osi šestnástky, Memphis Depay sa k lopte nedostal. Skôr bol pri nej brankár Jordan Pickford.
24
Anglicko sa často pohybuje bez lopty. Keď ju už získa, tak príde nejaká zlá prihrávka, ktorú defenzíva Holandska vystihne.
23
Po ľavej strane to holandskému tímu znova nevyšlo, lopta sa preto vrátila do stredu poľa a pokračujeme v opatrnom zápase.
22
Virgil van Dijk cez seba nepustil (počas celej sezóny nikoho) Marcusa Rashforda, ktorý navyše zahral rukou.
21
Memphis Depay si pripravil pozíciu na hranici šestnástky, zakončenie k žrdi si znova pokryl Jordan Pickford.
20
Holandsko drží loptu na svojich kopačkách v strede ihriska. Anglicko sa snaží napádať, zatiaľ je to márne.
19
Georginio Wijnaldum fauloval pri postrannej čiare. Anglicko síce získalo priamy kop, ale Ben Chilwell nenašiel spoluhráčov. Navyše tam bol ofenzívny faul.
18
18
Steven Bergwijn sa síce dostal cez jedného súpera k dobrému centru, v šestnástke všetko skontroloval brankár Jordan Pickford.
17
Anglicko je zatiahnuté na vlastnej polovici, teraz Holanďania tak trochu hokejbalovo obliehajú pokutové územie Albionu.
16
Ben Chilwell odvrátil loptu na ľavé krídlo, holandský celok preto presunul hru na svoju ľavú stranu, kde si netrúfol ísť dopredu Daley Blind.
15
Celom opatrný priebeh stretnutia pokračuje. Holandsko má loptu častejšie na kopačkách, do vápna Anglicka sa stále dostáva dosť ťažko.
14
Ross Barkley nenašiel rozbehnutého Bena Chilwella na ľavom krídle, loptu výborne zachytil Denzel Dumfries, ktorý prečítal hru.
13
Declan Rice nemal na osi ihriska dosť priestoru, a tak poslal loptu doľava. Odtiaľ sa vrátila k stopérom Albionu.
12
Holanďanom tentoraz nevyšla akcia po pravej strane, nepresná prihrávka darovala loptu anglickým futbalistom.
11
Memphis Depay nestihol dlhý pas na ľavé krídlo. Vzápätí skončil v reklamnom banneri, ale bude v poriadku. Nezranil sa.
10
Kolmica za obranu Holandska nevyšla, dobre to ale myslel Kyle Walker, ktorý hľadal spoluhráčov.
9
Fabian Delph bol faulovaný v stredovom kruhu. K lopte sa však Holandsko rýchlo dostalo späť a mieri dopredu. Iba sa usadilo na útočnej polovici.
8
8
Steven Bergwijn bol na konci peknej akcie holandského družstva. Z hranice šestnástky vystrelil do stredu brány, Jordan Pickford si poradil.
7
Ross Barkley poslal veľmi zlú loptu na pravú stranu, Kyle Walker o loptu prišiel, no Memphis Depay z hranice vápna obrancov pred sebou neprepálil.
6
Zatiaľ je to opatrný zápas, až na jeden náznak šance Anglicka po rohovom kope. Je vidieť, že oba tímy si dávajú záležať na výsledku.
5
Denzel Dumfries získal loptu v strede ihriska, potom si pomohol rukou, takže nemohol pokračovať vo svojej akcii.
4
Holandsko znova na útočnej polovici ihriska. Ryan Babel sa snažil prejsť dopredu po ľavom krídle, rýchlo tam skončil.
3
Marcus Rashford sa dostal do šestnástky, jeho pokus bol zablokovaný. Anglicko ešte získalo roh, ale Harry Maguire hlavičkoval nad.
2
Holandsko sa krátko po začiatku stretnutia dostalo k lopte a snaží sa kombinovať v strede poľa. Angličania napádajú rozohrávku.
1
Marcus Rashford obstaral výkop stretnutia druhého semifinále Ligy národov. Kto dnes vyhrá, tak sa vo finále predstaví proti Portugalsku.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Holandsko: Cillessen – Dumfries, de Ligt, V. van Dijk (C), Blind – de Roon, F. de Jong, Wijnaldum – Bergwijn, Depay, Babel.
Náhradníci: Vermeer, Bizot – Hateboer, Aké, D. Pröpper, Promes, van Aanholt, de Vrij, Strootman, Vilhena, L. de Jong, van de Beek.

Anglicko: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Chilwell – Rice, Delph, Barkley – Sancho, Rashford, Sterling (C).
Náhradníci: Butland, Heaton – Rose, Dier, Lingard, Henderson, Kane, Joe Gomez, M. Keane, Alli, C. Wilson, Alexander-Arnold..
Holandsko

Semifinále Ligy národov nemá favorita. V Portugalsku sa proti Holanďanom stretnú Angličania a bude to určite skvelý zápas. "Oranjes" v skupine novovzniknutej súťaže postúpili cez silné Nemecko aj Francúzsko. Navyše prehrali iba jeden duel a to s majstrami sveta, ktorý potom zdolali. Proti Nemcom získali štyri body. Medzitým Holandsko odštartovalo kvalifikáciu na EURO 2020, v ktorej najskôr vyhralo 4:0 proti Bielorusku, ale potom prehralo 2:3 s Nemeckom.

Anglicko

Albion v skupine Ligy národov prešiel cez Chorvátsko a Španielsko so ziskom siedmich bodov za dve výhry, remízu a prehru hneď na úvod so Španielmi. Medzitým vyhralo Anglicko prípravný duel proti USA. Mužstvu vyšiel aj úvod kvalifikácie na EURO 2020, keď 5:0 vo Wembley zdolalo Česko a 5:1 v Podgorici Čiernu Horu. V aktuálnej nominácii nie je žiadny nováčik, jediným legionárom sa stal Jadon Sancho z Borussie Dortmund.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Liga národov»Holandsko otočilo zápas s Anglickom a zahrá si vo finále Ligy národov