Streda, 29. január, 2020 | Meniny má Gašpar

Slovenky nestačili na Švédky ani v odvete a na MS v hádzanej si nezahrajú

V ére samostatnosti štartovali na MS len raz - pred 24 rokmi.

Tatiana Trehubová (vpravo) v druhom zápase baráže o postup na MS 2019 v hádzanej žien medzi Slovenskom a Švédskom 6. júna 2019 v Šali.Tatiana Trehubová (vpravo) v druhom zápase baráže o postup na MS 2019 v hádzanej žien medzi Slovenskom a Švédskom 6. júna 2019 v Šali.(Zdroj: Henrich Mišovič TASR)

MS v hádzanej 2019 - II. fáza kvalifikácie žien - odveta:

ŠAĽA. Hádzanárky Slovenska neuspeli proti tímu Švédska ani na druhý pokus v boji o majstrovstvách sveta 2019 v Japonsku.

Zverenky trénera Jána Packu, ktorý opäť nemal pre zranenia k dispozícii kompletný káder, vysoko podľahli Švédkam aj vo štvrtkovej odvete II. fázy kvalifikácie.

Štvrtkové stretnutie v Šali sa skončilo víťazstvom severaniek 24:45 (10:25). Slovenky prišli o reálnu šancu na zisk miestenky na svetový šampionát už v prvom súboji dvojzápasu play off, keď v sobotu prehrali v Karlskrone o 15 gólov 18:33 (10:18).

Reprezentantky SR štartovali v ére samostatnosti na MS len raz - pred 24 rokmi.

Švédky išli od začiatku stretnutia do vedenia. Domáce sa v úvode ešte snažili držať krok, hoci gólovo mierne zaostávali. V 13. min to bolo z pohľadu tímu SR len 6:8, ale potom hostky v priebehu šiestich minút skórovali sedemkrát a slovenský kouč si zobral v 19. min (6:15) oddychový čas.

Ani v ďalšom priebehu I. polčasu sa obraz hry nezmenil. Severanky sa presadzovali ľahko, každé zaváhanie súpera nekompromisne trestali jednoduchými gólmi z kontier.

Na dvojciferný rozdiel prvýkrát zvýšili v 22. min gólom do prázdnej bránky (17:7). Do prestávky zvýšili zverenky trénera Henrika Signella svoje vedenia už na priepastných 25:10.

Po zmene strán sa hra síce čiastočne vyrovnala, ale duel sa už len dohrával. Slovenky navyše v jeho priebehu prišli o zranenú oporu Rajnohovú a len z tribúny ho dopozerala aj Trúnková, ktorá sa pridala ku Kišíkovej, ktorá dostala červenú kartu už v I. polčase.

Švédky v 51. min získali už dvadsaťgólový náskok (39:19) a napokon v Šaliu triumfovali rozdielom viac ako dvoch tried.