Slovenky nestačili na Švédky ani v odvete a na MS v hádzanej si nezahrajú

Tatiana Trehubová (vpravo) v druhom zápase baráže o postup na MS 2019 v hádzanej žien medzi Slovenskom a Švédskom 6. júna 2019 v Šali. (Autor: Henrich Mišovič TASR)
SITA|6. jún 2019 o 19:47

V ére samostatnosti štartovali na MS len raz - pred 24 rokmi.

MS v hádzanej 2019 - II. fáza kvalifikácie žien - odveta:

Slovensko - Švédsko 24:45 (10:25)

Zostava a góly SR: Medveďová, Kondášová - Trúnková 2, Kišíková, Pastorková, R. Bíziková 9/2, Patrnčiaková, Pócsíková, M. Rajnohová 5/3, Rebičová 5, Gajdošíková, Wollingerová, Habánková, Fiľková-Trehubová 3, Bajčiová

Najviac gólov za Švédsko: Mässingová 9, Blohmová 6, Wallová 5pok. hody: 6/5 - 3/3

Vylúčené: 5 - 4, ČK: 21. Kišíková za faul, 45. Trúnková (obe SR) za 3 vylúčenia

Rozhodovali: Herczeg a Südi (obaja Maď.), 800 divákov

ŠAĽA. Hádzanárky Slovenska neuspeli proti tímu Švédska ani na druhý pokus v boji o majstrovstvách sveta 2019 v Japonsku.

Zverenky trénera Jána Packu, ktorý opäť nemal pre zranenia k dispozícii kompletný káder, vysoko podľahli Švédkam aj vo štvrtkovej odvete II. fázy kvalifikácie.

Štvrtkové stretnutie v Šali sa skončilo víťazstvom severaniek 24:45 (10:25). Slovenky prišli o reálnu šancu na zisk miestenky na svetový šampionát už v prvom súboji dvojzápasu play off, keď v sobotu prehrali v Karlskrone o 15 gólov 18:33 (10:18).

Reprezentantky SR štartovali v ére samostatnosti na MS len raz - pred 24 rokmi.

Švédky išli od začiatku stretnutia do vedenia. Domáce sa v úvode ešte snažili držať krok, hoci gólovo mierne zaostávali. V 13. min to bolo z pohľadu tímu SR len 6:8, ale potom hostky v priebehu šiestich minút skórovali sedemkrát a slovenský kouč si zobral v 19. min (6:15) oddychový čas.

Ani v ďalšom priebehu I. polčasu sa obraz hry nezmenil. Severanky sa presadzovali ľahko, každé zaváhanie súpera nekompromisne trestali jednoduchými gólmi z kontier.

Na dvojciferný rozdiel prvýkrát zvýšili v 22. min gólom do prázdnej bránky (17:7). Do prestávky zvýšili zverenky trénera Henrika Signella svoje vedenia už na priepastných 25:10.

Po zmene strán sa hra síce čiastočne vyrovnala, ale duel sa už len dohrával. Slovenky navyše v jeho priebehu prišli o zranenú oporu Rajnohovú a len z tribúny ho dopozerala aj Trúnková, ktorá sa pridala ku Kišíkovej, ktorá dostala červenú kartu už v I. polčase.

Švédky v 51. min získali už dvadsaťgólový náskok (39:19) a napokon v Šaliu triumfovali rozdielom viac ako dvoch tried.

Hlas po zápase:

Ján Packa (tréner SR): "Dnes to bolo pre nás ťažké, obzvlášť pre mladú brankárku Kondášovú, ktorá zápas absolútne psychicky nezvládla. S dvoma - troma chytenými loptami sa proti takému súperovi hrať nedá. Ani hráčky v poli však nezahrali dobre. Už v prvom polčase sme mali desať technických chýb. Koniec sezóny sa nám nevydaril, dievčatá neboli vo forme."

Domov»Halové športy»Hádzaná»Slovenky nestačili na Švédky ani v odvete a na MS v hádzanej si nezahrajú