Nadal si v Paríži splnil sen a dosiahol niečo, čo sa ešte nikomu nepodarilo

Rafael Nadal po víťaznej loptičke vo finálovom zápase na Roland Garros 2019.
Rafael Nadal po víťaznej loptičke vo finálovom zápase na Roland Garros 2019. (Autor: Jean-Francois Badias TASR/AP)
Miloslav Šebela|9. jún 2019 o 18:56

Thiem v druhej polovici finále stratil energiu.

BRATISLAVA. V každom športe sú výnimočné výzvy. Pre cyklistov to sú alpské priesmyky, pre hokejistov jej to získať hokejový Stanley Cup. V tenise je výnimočnou výzvou zápas proti Rafaelovi Nadalovi. Na antuke. Na tri víťazné sety.

Na Roland Garros je španielsky tenista takmer nezdolateľný. Od seniorského debutu v roku 2005 ho zdolali len Robin Söderling a Novak Djokovič.

„Hrať tu proti Rafovi je tá najťažšia výzva. Jedna z najnáročnejších v celom športe,“ hovoril Nadalov súper Dominic Thiem pred finále.

Nadal: Je to splnený sen

Rakúšan hral proti Nadalovi o titul v Paríži aj vlani a nezískal ani set. V repríze ich súboja však ukázal, že v mnohých ohľadoch sa výrazne zlepšil. Najmä v úvode zápasu dokázal dostať svojho rivala pod tlak, dokonca vyhral druhý set a dlho hral s Nadalom vyrovnaný zápas.

Momentky z finálového zápasu Roland Garros 2019 medzi Dominicom Thiemom a Rafaelom Nadalom: fotogaléria

9.6.2019

Lenže po viac ako troch hodinách zodvihol víťaznú trofej ten istý hráč ako vlani. Nadal vyhral nad 25-ročným Rakúšanom 6:3, 5:7, 6:1, 6:1.

„Je to úžasné. Neviem to popísať. Je to splnený sen. V roku 2005 som si ani neuvedomoval, že hrám vo finále. Keby mi vtedy niekto povedal, že tu získam spolu dvanásť titulov, tak by som mu neveril,“ vravel Nadal v rozhovore na kurte.