Slováci v Zlatej európskej lige nestačili na Lotyšov, získali len jeden set

Na snímke sprava hráči Slovenska Peter Ondrovič a Filip Gavenda v zápase Zlatej európskej ligy mužov vo volejbale Slovensko - Lotyšsko 12. júna 2019 v Humennom. (Autor: Roman Hanc TASR)
SITA|12. jún 2019 o 18:24

O tretie miesto v tabuľke zabojujú v sobotu s Belgičanmi.

HUMENNÉ. Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli v piatom zápase Zlatej európskej ligy 2019, keď na domácej palubovke v Humennom podľahli Lotyšom 1:3 na sety.

Zverenci Andreja Kravárika s výnimkou tretieho dejstva ťahali za kratší koniec a pripísali si už štvrtú prehru v aktuálnej edícii tejto súťaže. Po predposlednom piatom kole figurujú v tabuľke A-skupiny na treťom mieste.

Najbližšie sa predstavia v sobotu 15. júna o 18.00 h v Poprade, kde vyzvú Belgičanov v priamom súboji o tretiu pozíciu.

Úvodný set priniesol vyrovnaný priebeh. Lotyši si však od začiatku stretnutia udržiavali tesný náskok, zvládli aj dôležitú koncovku a triumfovali 25:22. Druhá časť hry bola jasne v réžii hosťujúceho družstva. Lotyšskí volejbalisti neustále viedli a tešili sa po výsledku 25:15.

Tretí set lepšie odštartovali slovenskí hráči, po piatich výmenách svietil na tabuli stav 5:0 v ich prospech. Súper sa síce rýchlo dotiahol na rozdiel jediného bodu, ale Slováci nedopustili komplikácie a zvíťazili hladko 25:16.

Lotyši si však v koncovke tretieho dejstva ušetrili sily a na začiatku štvrtého setu si vypracovali rozhodujúci náskok. Napokon v ňom zvíťazili 25:21.

Hlasy po zápase

Andrej Kravárik, tréner SR: "Nevstúpili sme do zápasu dobre, v každej jednej činnosti sme zaostávali. Boli sme pomalší, boli sme slabší na bloku aj v obrane v poli a nedokázali sme súpera zatlačiť na podaní. Mali sme obrovský rešpekt voči súperovi a nedokázali sme hrať našu hru, ktorú nacvičujeme a cibríme. Absolútne nič nám nefungovalo, čo si nedokážem vysvetliť. V treťom sme nastúpili ako vymenení, fungoval nám servis aj distribúcia, tak sme mali hrať od začiatku zápasu. Hlava nebola v poriadku, to je najväčší dôvod, prečo sme prehrali. V sobotu nás čaká Belgicko, do zápasu musíme vstúpiť úplne inak, veriť si v každej hernej činnosti a preniesť natrénované veci do zápasu."

Tomáš Kriško, smečiar a kapitán SR: "Začali sme s prílišným rešpektom, hrali sme nedôrazne. Keď už tieklo do topánok, tak sme začali tlačiť, ale už bolo neskoro. Pri tlaku prichádzali chyby, a to nás stálo víťazstvo. Prvý set sme sa ešte ťahali, ale prišiel začiatok druhého setu, nedokázali sme zložiť loptu, dostali sme sa pod tlak a veľké manko sa ťažko dobiehalo. Po druhom sete sme sa ešte skúsili vrátiť do zápasu, hrali sme agresívnejšie, ale vo štvrtom sete nám to už nevydržalo. Do Popradu ideme s tým, že zápas chceme vyhrať a nebudeme sa pozerať na iné výsledky. Po tomto zápase si musíme povedať, čo nefunguje, pretože komunikácia je dôležitá. Máme veľa mladých hráčov, ktorých nechcem dostať pod tlak, ale musíme si povedať svoje. Sme reprezentanti a musíme sa s tým vyrovnať."

Zlatá európska liga 2019 - A-skupina - 5. kolo - streda:

Slovensko - Lotyšsko 1:3 (-22, -15, 16, -21)

113 minút, rozhodovali: Lopes Pinto (Port.) a B. Kováč (SR)

Zostava a body SR: Kriško 11, Ondrovič 5, Lux 8, Zaťko 1, Gavenda 13, Kyjanica 1, liberá Vitko, Kurej (Jendrejčák 2, Palgut 2, Lamanec 2, J. Kováč 2, Firkaľ 1, Pavelka 3)

Turecko - Belgicko 3:1 (20, -23, 14, 16)

Tabuľka A-skupiny:

1.Turecko55015:215
2.Lotyšsko53211:910
3.Slovensko5146:143
4.Belgicko5147:142

Domov»Halové športy»Volejbal»Slováci v Zlatej európskej lige nestačili na Lotyšov, získali len jeden set