Slovenské volejbalistky vyhrali nad líderkami skupiny z Ukrajiny v Zlatej lige

Slovenské volejbalistky.
Slovenské volejbalistky. (Autor: TASR)
TASR|15. jún 2019 o 18:20

Slovenky odohrali posledný duel.

POPRAD. Slovenské volejbalové reprezentantky zdolali hráčky Ukrajiny 3:1 v sobotňajšom zápase šiesteho kola Zlatej európskej ligy 2019.

Zverenky talianskeho trénera Marca Fenoglia pred týmto duelom už nemali šancu postúpiť na záverečný turnaj Final 4, ale Ukrajinkám sa revanšovali za prehru z prvého vzájomného duelu.

V tabuľke A-skupiny sa posunuli na priebežnú druhú priečku, ale z nej ich môžu zosadiť Češky, ktorých ešte čaká súboj proti posledným Švédkam.

Prvý set zápasu bol veľmi vyrovnaný a žiaden tím si nedokázal vypracovať viac než trojbodový náskok. Napokon v ňom uspeli Slovenky pomerom 27:25. Po zmene strán prebrali režisérsku taktovku do svojich rúk ukrajinské volejbalistky, vypracovali si pohodlný náskok a set doviedli do úspešného konca - vyhrali ho 25:21.

Tretí set bol dlho vyrovnaný, ale za stavu 9:9 odskočili Slovenky šnúrou piatich bodov v sérii. To sa ukázalo byť rozhodujúce a zverenky Marca Fenoglia vyhrali tretie dejstvo 25:20.

Ukrajinky potrebovali v Poprade zvíťaziť, ale na obrat sa už nezmohli. Štvrtý set prehrali jednoznačne 14:25, a tak sa musia spoliehať na pomoc Švédok. Slovenské reprezentantky ukončili svoje pôsobenie v Zlatej európskej lige s bilanciou štyri výhry a dve prehry.

Zlatá európska liga žien 2019 - A-skupina - záverečné 6. kolo

Slovensko - Ukrajina 3:1 (25, -21, 20, 14)

Zápas trval 111 minút, rozhodovali: Deneri (Tur.) a Niklová (SR)

SR: Herelová 2, B. Koseková 4, Radosová 19, Hrončeková 7, Palgutová 21, Hudecová 1, liberá Jančová a Španková (Pencová 8, Szabóová 0, Kostelanská 11, Ovečková 0). Tréner: M. Fenoglio

Ukrajina: Politanská 2, Denysovová 6, Karpecová 9, Bycenková 14, Stepaniuková 16, Dorsmanová 10, libero Niemcevová (Dudnyková 1, Drozdová 3). Tréner: G. Jegiazarov

Domov»Halové športy»Volejbal»Slovenské volejbalistky vyhrali nad líderkami skupiny z Ukrajiny v Zlatej lige