Martin Halčin.
Martin Halčin. (Autor: TASR)
TASR|16. jún 2019 o 13:11

V semifinále sa darilo domácim Britom.

LEE VALLEY. Ani jeden zo šiestich slovenských reprezentantov vo vodnom slalome nepostúpil v nedeľu do finále na podujatí 1. kola Svetového pohára v britskom olympijskom centre Lee Valley.

Semifinále K1 mužov bolo konečnou stanicou pre troch slovenských kajakárov. Andrej Málek zašiel čisto, na víťazného domáceho pretekára Josepha Clarkea však stratil 6,57 sekundy a skončil na 20. mieste.

Jakub Grigar obsadil 32. pozíciu (+12,11), Martin Halčin minul deviatu bránku, dostal 50-sekundovú penalizáciu a s výrazným mankom sa zaradil až na samý záver výsledkovej listiny. Finále K1 mužov je na programe o 13.40 SELČ.

Postup do finále si nedokázala vybojovať ani jedna z trojice slovenských kanoistiek. Najbližšie k postupovej desiatke mala Monika Škáchová. V semifinále C1 žien predviedla čistú jazdu, v cieli ale zaostala za najlepšou Mallory Franklinovou až o 13,59 sekundy a skončila na 16. priečke.

Hneď za ňou sa umiestnila Soňa Stanovská, aj s dvomi trestnými sekundami mala na britskú víťazku manko 16,47 s. Tretia Slovenka Emanuela Luknárová minula piatu bránku a po 50-sekundovej penalizácii klesla na poslednú 30. pozíciu. Finále C1 žien je na programe o 13.03 SELČ.

Svetový pohár vo vodnom slalome - Lee Valley (V. Brit.)

Semifinále C1 ženy:

1.Mallory FranklinováVeľká Británia107,02 s (0 tr. s)
2.Jessica FoxováAustrália+4,17 s (0)
3.Sophie OgilvieováVeľká Británia+4,41 (0)
16.Monika ŠkáchováSlovensko+13,59 (0)
17.Soňa StanovskáSlovensko+16,47 s (2)
30.Emanuela LuknárováSlovensko+78,07 (52)

Semifinále K1 muži:

1.Joseph ClarkeVeľká Británia88,43 s (0 tr. s)
2.Jiří PrskavecČesko+2,56 s (0)
3.Michal PasiutPoľsko+2,69 s (2)
20.Andrej MálekSlovensko+6,57 s (0)
32.Jakub GrigarSlovensko+12,11 s (0)
40.Martin HalčinSlovensko+69,71 s (50)

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Finále C1 žien a K1 mužov v Lee Valey bude bez Slovákov, nedostali sa ani do najlepšej pätnástky