Slovenskí hokejbalisti vyhrali aj tretí zápas, jasne zdolali Britov

Radosť hráčov Slovenska po strelenom góle v zápase MS v hokejbale 2019 Slovensko - Veľká Británia. (Autor: František Iván - TASR)
Sportnet|16. jún 2019 o 19:16

Až trojica slovenských hráčov zaznamenala dva góly.

MS v hokejbale 2019 - muži - skupina A1

Veľká Británia - Slovensko 1:8 (0:4, 0:1, 1:3)

Góly: 43. Krištof (Ferrington) - 4. Piják (Teplický), 7. Lipták (Piják, Teplický), 10. Blahút (Bujdák, Teplický), 13. Lipták (Vidlár, Poliaček), 16. Blahút (Teplický, Bujdák), 34. Piják (Blahút, Lipták), 36. Olejník (Polc, Tomka), 40. Poliaček

Zostava SR: Bolibruch - Blahút, Bujdák, Doskočil, Gajdoš, L. Horváth, Tomka, Minárik, Salajka - P. Svitana, Cibík, Božík, Lipták, Martinusík, Olejník, B. Oravec, Poliaček, Rampáček, Rufati, Teplický, Vozár, Piják, Polc

KOŠICE. Slovenskí hokejbaloví reprezentanti zdolali hráčov Veľkej Británie 8:1 v nedeľňajšom zápase na majstrovstvách sveta v Košiciach. V Steel aréne nepripustili žiadne prekvapenie a pripísali si do tabuľky ďalšie tri body.

MS v hokejbale: Momentky zo zápasu Slovensko - Veľká Británia: fotogaléria

16.6.2019

Až trojica hráčov zaznamenala dva góly, no zažiaril aj Libor Teplický so štyrmi asistenciami. V skupine s označením A1 patrí Slovákom priebežné prvé miesto, ktoré budú chcieť potvrdiť v záverečnom zápase skupiny - v utorok od 17.00 h si zmerajú sily s Českom.

Slováci spravili rozhodujúci krok k víťazstvu už v prvej tretine, v ktorej strelili štyri góly. Skóre stretnutia otvoril v štvrtej minúte Lukáš Piják, ktorý ťažil z prihrávky Libora Teplického.

Okrem toho sa v úvodnom dejstve presadil aj Pavol Blahút a dvakrát trafil do čierneho Matúš Lipták. Po zmene strán domáci hráči zvoľnili tempo, kontrovali hru a jedným gólom zaťažili konto brankára Briana Marchettiho.

Aj v tretej tretine boli slovenskí hokejbalisti lepším tímom a divákov potešili ešte troma gólmi. V presilovej hre sa pohotovou strelou presadil Lukáš Piják, peknú kombináciu zakončil Lukáš Olejník a v 40. min si strelil kuriózny vlastný gól britský hráč Zach Brown.

Ôsmy gól slovenského tímu bol napokon pripísaný Františkovi Poliačekovi. Posledné slovo v zápase mali reprezentanti Veľkej Británie, ktorej čestný gól strelil Vojtech Krištof.

Hlasy po zápase

Mojmír Hojer, tréner SR: "Nechali sme niektorých chalanov stáť, preskupili sme formácie, mám pocit, že sme to až príliš prekombinovali. Ale zvíťazili sme, mali sme zápas pod kontrolou a to je dôležité. Musíme si oddýchnuť a poriadne sa pripraviť na zápas s Českom."

Matúš Lipták, útočník SR: "Chcel som si zápas užiť a to sa mi podarilo. Na hetrik som nemyslel. Som rád, že som prispel k víťazstvu."

Zostávajúci program hokejbalistov SR v základnej skupine MS:

Utorok 18. júna: Slovensko - Česko (17.00)

Domov»Halové športy»Hokejbal»Slovenskí hokejbalisti vyhrali aj tretí zápas, jasne zdolali Britov