Hokejbalisti tesne prehrali derby s Českom o prvé miesto v skupine

Patrik Polc v zápase Majstrovstiev sveta v hokejbale mužov Slovensko – Fínsko.
Patrik Polc v zápase Majstrovstiev sveta v hokejbale mužov Slovensko – Fínsko. (Autor: TASR /František Iván)
SITA|18. jún 2019 o 19:00

Slováci napriek neúspechu priamo postúpili do štvrťfinále MS.

Majstrovstvá sveta v hokejbale - muži - skupina A1 - utorok:

Slovensko - Česko 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 37. Martinusík (Rampáček, Salajka) - 5. Kubeš (Král, Bílý), 8. Filip (Bílý)

SR: Polc - Blahút, Bujdák, Doskočil, Gajdoš, L. Horváth, Tomka, Minárik, Salajka - P. Svitana, Cibík, Božík, Lipták, Martinusík, Olejník, B. Oravec, Poliaček, Rampáček, Rufati, Teplický, Vozár, Piják, Vidlár

KOŠICE. Slovenskí hokejbaloví reprezentanti prehrali v záverečnom vystúpení v základnej skupine A1 na majstrovstvách sveta organizácie ISBHF v Košiciach.

V utorňajšom popoludňajšom zápase podľahli tesne 1:2 Čechom, ktorí zatiaľ na šampionáte nestratili ani jeden bod a tabuľku základnej skupiny ovládli so štyrmi víťazstvami a skóre 24:3.

Hostia išli do vedenia už po necelých piatich minútach, keď pohotovo zakončil spred bránky Pavel Kubeš.

O tri minúty neskôr sa k nemu pridal aj Petr Filip, ktorý zostal voľný na osi ihriska a presnou strelou prekonal Patrika Polca.

Štvrťfinálové dvojice:

Česko - víťaz predkola play off (Švajčiarsko/Kajmanské ostrovy)

Slovensko - Taliansko

Grécko - Fínsko

Kanada - víťaz predkola play off (USA/Hong Kong)

Slováci hnaní zaplnenými tribúnami Steel arény znížili až v tretej tretine. V 37. min vystrelil z tesnej blízkosti bez prípravy Jaroslav Martinusík a loptička pomaly prepadla za chrbát gólmana Jana Šimaru.

V závere stretnutia skúsili domáci aj hru bez brankára, ale nedočkali sa vyrovnania.

Slovenskí hokejbalisti aj napriek prehre priamo postúpili do štvrťfinále turnaja a v stredu budú mať voľný deň.

Vo štvrtok o 17.00 h nastúpia medzi najlepšou osmičkou proti tretiemu mužstvu skupiny A2 - Taliansku.

Hlasy po zápase:

Marián Gregorík, tréner SR: "Škoda, že sme nezachytili úvod stretnutia. Česi na nás vybehli a dali rýchlo dva góly. Potom sme sa však dostali do zápasu a vytvorili sme si veľa šancí. Bohužiaľ, dokázali sme sa presadiť iba raz."

Jozef Minárik, útočník SR: "Prehrali sme bitku, nie vojnu. Je to škoda, lebo sme odohrali dobrý zápas, ale nezachytili sme úvod. Mali sme aj veľa vylúčení, toto si nemôžeme v ďalšom priebehu šampionátu dovoliť."

Jaroslav Martinusík, strelec jediného gólu SR: "Ocenenie pre najlepšieho hráča zápasu by som vymenil za víťazstvo, pretože to je dôležité. Škoda, ale neustáli sme úvod zápasu a to rozhodlo."

5.Veľká Británia400042:450

Domov»Halové športy»Hokejbal»Hokejbalisti tesne prehrali derby s Českom o prvé miesto v skupine