Pondelok, 25. máj, 2020 | Meniny má UrbanKrížovkyKrížovky

Argentína opäť nevyhrala na Copa América, postup Kolumbie

Argentína iba remizovala s Paraguajom 1:1, bod jej zariadil Lionel Messi.

Lionel Messi v zápase proti Paraguaju na Copa América 2019.Lionel Messi v zápase proti Paraguaju na Copa América 2019. (Zdroj: SITA/AP)

SAO PAULO. Futbalisti Kolumbie si v predstihu zaistili postup do štvrťfinále Copa America.

V noci na štvrtok zdolali Katar 1:0 a so šiestimi bodmi na konte ich už nikto nemôže obrať o prvé miesto v B-skupine.

Načítavám video...

V druhom stretnutí Argentína iba remizovala s Paraguajom 1:1, bod pre "Albicelestes" zariadil Lionel Messi z jedenástky.

Kolumbia sa dočkala v závere

Kolumbia bola po predošlom víťazstve 2:0 nad Argentínou vo výhodnej pozícii, proti ázijskému šampiónovi sa však dlho strelecky trápila.

Suchoty "Los Cafeteros" ukončil až v 86. minúte útočník Atalanty Bergamo Duvan Zapata, ktorý si nabehol na center Jamesa Rodrigueza a umiestnenou hlavičkou nedal šancu brankárovi Kataru.

Messi vyrovnal z penalty

Argentína nastupovala na duel s Paraguajom s nožom na krku a od 37. minúty prehrávala po góle Richarda Sancheza.

O vyrovnanie sa v 57. minúte postaral Messi, útočník FC Barcelona s prehľadom premenil jedenástku nariadenú za ruku Ivana Pirisa vo vlastnom pokutovom území.

O päť minút neskôr na opačnej strane ihriska Nicolas Otamendi nedovoleným zákrokom poslal k zemi Derlisa Gonzaleza a rozhodca ukázal na biely bod.

Ledva zachránená remíza

Paraguajčan však ponúknutú príležitosť nevyužil, jeho slabú prízemnú strelu k ľavej žrdi zneškodnil Franco Armani.

Prečítajte si tiež: Argentína by sa mala báť aj Tongy, kritizoval Maradona reprezentantov Čítajte

"Ledva sme zachránili remízu. Môžeme za to ďakovať akurát systému VAR. Messi premenil jedenástku a Armani jednu zneškodnil, ale inak žiadne pozitíva. Deravá obrana a v útoku bez nápadu. Scaloniho zmeny nefungovali, a tak to v nedeľu proti Kataru bude zápas o holý život," kriticky napísal argentínsky denník Clarín.

Paraguaj má pred posledným kolom postupové tromfy vo vlastných rukách, v prípade víťazstva nad Kolumbiou sa do štvrťfinále prebojuje z druhého miesta.

Argentína musí zdolať Katar a dúfať v pomoc Kolumbie, pravda, so štyrmi bodmi na konte sa môže celkom reálne dostať do vyraďovacej fázy aj ako jeden z dvoch najlepších tímov z tretích miest v základných skupinách.

"Musíme vyhrať. Máme šťastie, že sme opäť neprehrali a stále sme nažive. Proti Kataru musíme ukázať hru z druhého polčasu s Paraguajom. Potrebujeme byť na ihrisku vyváženejší, aby sme boli schopní kontrolovať priebeh duelu," povedal podľa webu soccerway.com argentínsky kormidelník Scaloni.