Slovenky si skomplikovali postup do finále, nestačili na Američanky

Brankárka Dominika Tabačková, vľavo Taylor Steadmanová a vpravo Sarah Hughsonová (obe USA) v zápase semifinálovej skupiny MS v hokejbale žien 2019 Slovensko - USA. (Autor: Milan Kapusta - TASR)
SITA|20. jún 2019 o 16:48

Na postup potrebujú výhru nad Kanadou.

MS v hokejbale 2019 - ženy - skupina o finále

Slovensko - USA 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 34. Paľová (Suráková, Žitňanská) - 2. Dobsonová (Stewartová, St. Germainová), 46. Levinová (Hughsonová)

Zostava SR: Tabačková - Gáborčíková, Pravlíková, Štrbáková, Turcsányová, Dzurinová, Žitňanská, Záborská, Šulíková - Staroňová, Veličková Rašková, Gauríková, Záňová, Hájniková, Vršková, Paľová, Suráková, Dobošová, Leskovjanská, Šimnová, Nemčeková, Kolcunová, Kochanová

KOŠICE. Slovenské hokejbalové reprezentantky prehrali s Američankami 1:2 po predĺžení v rámci skupiny o postup do finále na domácich majstrovstvách sveta organizácie ISBHF v Košiciach (14. - 22. júna).

Zverenky trénera Mariána Hambálka prehrávali už od 2. minúty, keď sa v neprehľadnej situácii v predbránkovom priestore dobre zorientovala americká útočníčka Becky Dobsonová a usmernila loptičku do siete.

MS v hokejbale žien: Momentky zo zápasu Slovensko - USA: fotogaléria

20.6.2019

Slovenky boli v ďalšom priebehu aktívnejšie, ale doplácali na časté vylúčenia a vyrovnali až v úvode tretej tretiny. V presilovke zostala na pravom kruhu voľná Natália Paľová, ktorej presná strela z prvej skončila za chrbtom Alessandry Glistovej.

V závere riadneho hracieho času si oba tímy vytvorili príležitosti na rozhodnutie, no to prišlo v predĺžení. Hneď v jeho prvej minúte využila chybnú rozohrávku slovenského tímu nechytateľnou strelou Karen Levinová.

Slovenské hokejbalistky absolvujú v piatok posledný druhý zápas v skupine o postup do finále. Od 14.45 h vyzvú favorizované Kanaďanky a na prienik do zápasu o zlato potrebujú bezpodmienečne zvíťaziť.

Hlas po zápase

Marián Hambálek (tréner hokejbalistiek SR): "Začali sme zle, dievčatá boli nesústredené a následne sme doplácali na nedisciplinovanosť. Až v poslednej tretine sa nám podarilo ukázať to, čo sme od hráčok očakávali, ale, bohužiaľ, nestačilo to na víťazstvo.

Takáto prehra strašné bolí, no musíme sa sústrediť na ďalší zápas a získať minimálne dva body proti Kanade. Budeme mať s dievčatami veľa roboty, aby sme ich dali dokopy po psychickej stránke, no prehrali sme len bitku a nie vojnu. Na Kanadu máme pripravenú nejakú taktiku, ale bude podstatné, ako to hráčky zvládnu v hlavách."

Skupina o finále

ZVVPPPPSkóreB
1.Kanada110005:03istý postup do finále
2.USA201012:62
3.Slovensko100101:21

Domov»Halové športy»Hokejbal»Slovenky si skomplikovali postup do finále, nestačili na Američanky