Tour de France 2019

6. až 28. júl 2019, Paríž

Slovenskí hokejbalisti postúpili do semifinále, s Talianmi sa natrápili

O postup do finále vyzvú Kanadu.

Radosť hráčov Slovenska z gólu na 2:1 v zápase MS v hokejbale mužov 2019 Slovensko - Taliansko.Radosť hráčov Slovenska z gólu na 2:1 v zápase MS v hokejbale mužov 2019 Slovensko - Taliansko.(Zdroj: Milan Kapusta - TASR)

MS v hokejbale 2019 - štvrťfinále

KOŠICE. Slovenskí hokejbaloví reprezentanti postúpili do semifinále majstrovstiev sveta organizácie ISBHF v Košiciach (14. - 22. júna).

Vo štvrtkovom podvečernom štvrťfinálovom zápase zdolali hráčov Talianska najtesnejším rozdielom 3:2 a môžu nadviazať na zisk zlatých medailí z uplynulých troch svetových šampionátov.

Domáci tím pritom nezačal vôbec dobre. Už po 82 sekundách ho zaskočil Massimo D'Ettore, ktorý dostal veľa priestoru, pohodlne sa natlačil pred bránku a prekonal bezmocného Patrika Polca. Slovákom sa podarilo odpovedať ešte v prvej tretine, keď Jaroslav Martinusík na dvakrát skóroval z tesnej blízkosti.

V 20. minúte zverenci Mojmíra Hojera prvýkrát viedli. V presilovej hre presne zakončil Patrik Svitana. V 39. minúte sa zdalo, že papieroví favoriti zlomili odpor súpera tretím presným zásahom.

Prečítajte si tiež: Slovenky si skomplikovali postup do finále, nestačili na Američanky Čítajte

Po krásnej kombinácii skóroval opäť Martinusík, ale Taliani o necelé štyri minúty zase znížili. Daniel Pance si našiel odrazenú loptičku od zadného mantinelu a pohotovo napol sieť. Hokejbalisti z Apeninského polostrova v záverečných sekundách ešte odvolali brankára, no v powerplay nedokázali vyrovnať.

Slovenskí hokejbalisti nastúpia v piatkovom semifinále proti hráčom Kanady. Úvodné buly v košickej Steel aréne je naplánované na 17.30 h.

Hlas po zápase (zdroj: RTVS)

Mojmír Hojer (tréner hokejbalistov SR): "Bol to veľmi ťažký zápas, v ktorom sme museli otáčať skóre. Viackrát sme sa nechali zbytočne vylúčiť, čo nás stálo veľa síl. Napriek tomu si myslím, že v súčasnom rozpoložení sme podali najlepší možný výkon.

Chceli sme hrať v úvode viac stiahnutí, pretože Taliani majú rýchlych a behavých útočníkov, čo sa nám nedarilo, ale postupne sme to vylepšili. Obával som sa aj presiloviek súpera, ale hráči ich zvládli vďaka obetavosti. V semifinále proti Kanade musíme byť rýchlejší, tvorivejší a musíme sa vyvarovať chybám."