Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Uruguaj remizoval s Japonskom na turnaji Copa America

Uruguaju so štyrmi bodmi pravdepodobne mu neunikne postup do ďalšej fázy.

Kodži Mijoši v bielom drese Japonska strelil Uruguaju dva góly. Bráni ho Rodrigo Bentancur.Kodži Mijoši v bielom drese Japonska strelil Uruguaju dva góly. Bráni ho Rodrigo Bentancur. (Zdroj: SITA/AP)

PORTO ALEGRE. Futbalisti Uruguaja remizovali s Japonskom 2:2 a výrazne sa priblížili k postupu do štvrťfinále na 46. ročníku Copa America.

Juhoamerický tím mal v stretnutí C-skupiny proti omladenému japonskému výberu jasnú hernú i streleckú prevahu vyjadrenú pomerom celkových pokusov 29:12, ale po góloch Kodžiho Mijošiho musel dvakrát doťahovať skóre.

V 32. minúte vyrovnal na priebežných 1:1 z jedenástky Luis Suarez, v 66. minúte stanovil rezultát Jose Maria Gimenez.

"Japonci boli agresívni. Mali menej príležitostí, ale napriek tomu dvakrát skórovali. Odohrali výborný zápas. Či sa obávam o postup zo skupiny? Nie, nebojím sa. Viete, koľkokrát počas trinástich rokov na lavičke Uruguaja som už zažil podobné chvíle? Veľakrát," povedal po stretnutí prítomným novinárom uruguajský tréner Óscar Tabárez.

Skúsený 72-ročný rodák z Montevidea je kormidelníkom tohto tímu nepretržite od roku 2006, predtým ho dokonca viedol aj na MS 1990 v Taliansku.

Prečítajte si tiež: Argentíne hrozí blamáž, Messi pripomína komixovú postavu Čítajte

Útočníka FC Barcelona Luisa Suáreza mrzelo, že sa Uruguaj nepridal ku Kolumbii a v predstihu nezískal miestenku vo štvrťfinálovej fáze.

"Výsledok chutí horkosladko. Japonci nás vysoko napádali a nedovolili nám hrať spôsobom, akým sme chceli," povedal 32-ročný zakončovateľ katalánskeho veľkoklubu FC Barcelona, na ktorého nadviazal druhý z uruguajských strelcov Giménez: "Neprehrali sme, takže to považujem za cenný bod."

"Mohli sme vyhrať. Keď moji chlapci po zápase prišli do šatne, videl som v ich tvárach pocit frustrácie. Cítili, že mali na to, aby vyhrali," poznamenal Morijasu.

Uruguaj je na čele neúplnej tabuľky so štyrmi bodmi a pravdepodobne mu neunikne postup do ďalšej fázy.

Druhé Čile má na konte tri body a čaká ho duel s Ekvádorom, ktorý v prvom vystúpení na šampionáte podľahol "Urus" 0:4. Japonci získali v dvoch zápasoch jediný bod.