Rybáriková zdolala v prvom kole Wimbledonu nasadenú desiatku Sobolenkovú

Slovenská tenistka postúpila do druhého kola.

Magdaléna Rybáriková počas Wimbledonu 2019.Magdaléna Rybáriková počas Wimbledonu 2019.(Zdroj: Alastair Grant - TASR/AP)

Wimbledon 2019

Dvojhra žien - 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR) - Arina Sobolenková (10-Biel.) 6:2, 6:4

WIMBLEDON. Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková zvíťazila v 1. kole dvojhry žien na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Desiatu nasadenú Bielorusku Arinu Sobolenkovú zdolala za 71 minút v dvoch setoch 6:2 a 6:4.

Rybáriková je semifinalistka Wimbledonu spred dvoch rokov, ale v tejto sezóne spadla až na súčasné 139. miesto v rebríčku WTA. Tridsaťročná piešťanská rodáčka v súboji s o 10 rokov mladšou favoritkou Sobolenkovou iba raz prehrala svoje podanie, zatiaľ čo využila štyri zo šiestich brejkových príležitostí.

V treťom sete sa jej súperka dotiahla z 1:4 na 3:4, ale za stavu 5:4 si Slovenka pri svojom podaní už nenechala ujsť šancu na víťazstvo. Dvoma esami sa dostala k prvému mečbalu a ten premenila zásluhou chyby súperky z returnu.

Rybáriková hrá na londýnskej tráve v hlavnej súťaži po dvanásty raz. V 2. kole sa stretne s 15-ročnou Cori Gauffovou, ktorá v americkom derby nečakane vyradila bývalú svetovú jednotku Venus Williamsovú 6:4, 6:4.