Mexiko si zahrá finále Gold Cupu, Haiti nebolo ďaleko od senzácie

Raúl Jiménez (v strede) v zápase semifinále CONCACAF Gold Cupu 2019 Mexiko - Haiti. (Autor: Rick Scuteri - TASR/AP)
TASR|3. júl 2019 o 08:42

O postupe rozhodol v predĺžení Jiménez.

CONCACAF Gold Cup - semifinále

Haiti - Mexiko 0:1 pp (0:0, 0:0)

Gól: 93. Jiménez (z 11 m)

GLENDALE. Futbalisti Mexika po štyroch rokoch postúpili do finále CONCACAF Gold Cupu. V dramatickom semifinálovom súboji v arizonskom Glendale zvíťazili v noci na stredu nad prekvapením turnaja Haiti 1:0 po predĺžení.

O triumfe favorita rozhodol v 93. minúte z pokutového kopu Raúl Jiménez, útočníka Wolverhamptonu predtým zasiahol v súperovej šestnástke zdvihnutou kopačkou do nohy Herve Bazile.

Rekordný sedemnásobný víťaz turnaja Mexiko sa v nedeľnom boji o titul na chicagskom Soldier Field stretne s úspešnejším z dvojice Jamajka - USA (vo štvrtok o 3.00 SELČ v Nashville).

Mexičania si naposledy zahrali vo finále šampionátu zóny CONCACAF v roku 2015, keď celé podujatie ovládli, pred dvomi rokmi stroskotali v semifinále v Pasadene na Jamajke (0:1).

Domov»Futbal»Reprezentácie»Mexiko si zahrá finále Gold Cupu, Haiti nebolo ďaleko od senzácie