Tomic nedostane odmeny za Wimbledon, podľa rozhodcu zápas vypustil

Bernard Tomic. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. júl 2019 o 15:03

Nebol to jeho prvý prešľap.

BRATISLAVA. Austrálsky tenista Bernard Tomic nedostane odmenu za účasť v hlavnej fáze Wimbledonu.

Austrálčan mal pôvodne získať 45-tisíc libier, no vedenie podujatia sa rozhodlo mu túto sumu nepriznať, pretože iba "odchodil" utorkový zápas prvého kola proti Francúzovi Jo-Wilfriedovi Tsongovi.

Tomic prehral 2:6, 1:6, 4:6 za 58 minút. Podľa umpirového rozhodcu Austrálčan nepodal požadovaný profesionálny štandard, čo však zďaleka nebol jeho prvý prešľap.

Povedal, že ho Wimbledon nudí

Tomic patrí medzi kontroverznejších hráčov súčasného mužského tenisu. Už v roku 2012 dostal pokutu 1750 amerických dolárov za niekoľko priestupkov pri šoférovaní.

Pred dvoma rokmi na seba negatívne upútal pozornosť v londýnskom All England Clube, keď mu udelili pokuta 15-tisíc libier za predstieranie zranenia v zápase úvodného kola proti Nemcovi Mischovi Zverevovi a vyjadrenie na tlačovej konferencii, na ktorej uviedol, že ho Wimbledon nudí.

V zápase proti Tsongovi sa rodák z nemeckého Stuttgartu prakticky k ničomu nedostal. Na príjme získal iba deväť z 57 loptičiek, nevypracoval si ani jeden brejkbal a na konto si pripísal 28 nevynútených chýb.

Tomic priznal, že hral hrozne

Ide o vôbec najkratší wimbledonský zápas mužskej dvojhry od roku 2004. Na otázku jedného z novinárov či je Tomic spokojný so svojim úsilím, ktoré vložil do zápasu, Australčan reagoval slovami: "Ďalšiu otázku". Následne však doplnil: "Hral som najlepšie, ako som mohol, teda hrozne."

Na predošlom granslamovom turnaji Roland Garros udelila Medzinárodná tenisová federácia (ITF) pokutu 50-tisíc amerických dolárov Anne Tatišviliovej, ktorá v prvom kole podľahla Grékyni Marii Sakkariovej jednoznačne 0:6, 1:6.

Zápas trval iba 57 minút, no je potrebné spomenúť, že reprezentantka USA narodená v Gruzínsku predtým pre vážne problémy s členkom nútene pauzovala 19 mesiacov.

Domov»Tenis»Wimbledon»Tomic nedostane odmeny za Wimbledon, podľa rozhodcu zápas vypustil