Streda, 11. december, 2019 | Meniny má Hilda

Sagan po víťazstve: Neprestával som veriť, vyplatilo sa to

Mohlo to byť tesné, ľutoval chybu Belgičan.

Peter Sagan vyhral piatu etapu Tour de France. Upevnil si aj v miesto v súťaži o zelený dres. Peter Sagan vyhral piatu etapu Tour de France. Upevnil si aj v miesto v súťaži o zelený dres. (Zdroj: TASR/AP)

COLMAR, BRATISLAVA. Hneď v prvej etape mal víťazstvo na dosah. „Nevadí, pretože stále je tu veľa etáp pre Petra,“ vravel Ján Valach z Bora-Hansgrohe pre RTVS. Prvé príležitosti však nedokázal premeniť na úspech.

V stredu však v Bore vedeli, že takáto šanca sa opakovať nemusí. Peter Sagan splnil prvý z veľkých cieľov na Tour de France. S pohodlným náskokom zvíťazil v piatej etape.

V šprinte menšieho pelotónu zdolal všetkých súperov. „Víťazstvo na Tour je vždy pekné,“ tešil sa.

Keď prešiel cieľom, najprv rozpažil ruky a potom ich pred sebou znovu spojil a napol pritom bicepsy. Víťazné gesto pripomenulo komixového hrdinu Hulka.

Načítavám video...

V stúpaniach sa trápil

V prvých dňoch na Tour bol vždy v boji o víťazstvo, ale stále mu k nemu kúsok chýbal. V prvej etape to bolo veľmi tesné. Vyhral až pri štvrtom pokuse.

„Konečne sa to podarilo. Trpezlivosť sa mi však vyplatila. Vedel som, že keď budem trpezlivý, v niektorej etape dokážem zvíťaziť,“ vravel v prvom rozhovore pre Eurosport.

Sagan nezabudol poďakovať tímovým kolegom za pomoc. Bora-Hansghrohe pomáhala udržiavať také tempo, aby z pelotónu odpadli najväčší Saganovi súperi - šprintéri.

„Lenže aj ja som sa v stúpaniach trápil. Hoci nakoniec to bola pre nás dobrá etapa,“ opisoval Sagan.

Do Colmaru sa dostala 70-členná skupina. V nej mali prevahu vrchári a jazdci na celkové poradie. Sagan sa dostal na cieľovú rovinku na veľmi dobrej tretej pozícii a v šprinte poľahky zvíťazil.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C62EU na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M62EU na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).