Senegal a Nigéria postúpili do semifinále Afrického pohára národov

Senegalský futbalista Gana Gueye strieľa gól vo štvrťfinále Afrického pohára národov 2019 proti Beninu. (Autor: Hassan Ammar - TASR/AP)
TASR|10. júl 2019 o 23:17

Futbalisti Nigérie rozhodli minútu pred koncom riadneho hracieho času.

KÁHIRA. Futbalisti Senegalu sa stali prvými semifinalistami Afrického pohára národov. V stredajšom štvrťfinále v Káhire zdolali Benin 1:0 zásluhou gólu Idrissu Gueyeho v 69. minúte.

Benin dohrával v závere bez vylúčeného Oliviera Verdona. Senegal sa medzi najlepším kvartetom stretne s víťazom súboja medzi Madagaskarom a Tuniskom.

Do semifinále postúpila aj Nigéria, ktorá vyradila Juhoafrickú republiku 2:1. Víťazný zásah strelil v predposlednej minúte riadneho hracieho času William Troost-Ekong. O súperovi Nigérie sa rozhodne v stretnutí Pobrežia Slonoviny s Alžírskom.

Africký pohár národov 2019 - štvrťfinále

Senegal - Benin 1:0 (0:0)

Gól: 69. Gueye

ČK: 83. Verdon (Benin)

Nigéria - Juhoafrická republika 2:1 (1:0)

Góly: 27. Chukwueze, 89. Troost-Ekong - 71. Zungu

Domov»Futbal»Reprezentácie»Senegal a Nigéria postúpili do semifinále Afrického pohára národov