Sagan po víťazstve: Zase cestoviny? Radšej by som si dal pivo

A takýto je vždy, vraví Saganov manažér.

Peter Sagan počas Tour de France 2019. Peter Sagan počas Tour de France 2019. (Zdroj: TASR/AP)
ŠKODA SCALA v nadupanej výbave už za 14 990 € >>

BRATISLAVA. Sedí v aute a z plastovej dózy si dáva cestoviny. Vôbec nevyzerá nadšený, hoci by mal, veď práve vyhral etapu na Tour de France. Sen, ktorý sa podarí splniť len zopár cyklistom. Hoci v každej etape sa o to pokúšajú mnohí.

Súvisiaci článok Ľudia nechápu, že Sagan nie je superhrdina, vraví jeho mediálny manažér Čítajte

"Zase pííp cestoviny. Super. Ďakujem pekne," vraví Peter Sagan.

"Priatelia, chcel by som povedať, že Peter je vždy takýto. A to sme dnes vyhrali etapu. Viete si potom predstaviť, aké to je, keď prehrá," hovorí jeho mediálny manažér Gabiele Uboldi.

"Oveľa radšej by som si dal pivo," vraví slovenský cyklista.

Gratulácia k narodeninám a oslava

Peter Sagan práve vyhral piatu etapu na Tour de France. Keďže sa v cieli etapy pre vyhlásenia a rozhovory s médiami zdržal dlhšie, do hotela nejde spoločne s tímom, ale odváža ho auto.

Cestou sa snaží ešte niečo malé zjesť. Režim je však striktný aj v prípade, že v etape vyhral. Môže zjesť len niečo ľahké.

Video na youtube zachytáva aj tímovú oslavu, kde Peter Sagan najskôr zablahoželá k narodeninám svojmu mechanikovi Mindaugasovi Goncarasovi a následne ďakuje kolegom za ich podporu a pomoc.

Načítavám video...

Zelený dres ešte nemá istý

Po štyroch klasických etapách a jednej tímovej časovke je slovenský cyklista na najlepšej ceste splniť všetky ciele, ktoré na Tour mal. Etapové víťazstvo už získal. V boji o zelený dres má veľmi slušný 47-bodový náskok.

Súvisiaci článok Sagan po víťazstve: Neprestával som veriť, vyplatilo sa to Čítajte

"Lenže máme za sebou len štyri cestné etapy. Stále nás čaká veľa práce, tak ako každý rok. Môžem mať nejakú smolu, alebo v niektorých dňoch získam menej bodov ako moji súperi," vraví Sagan. Nič ešte nie je isté.

Jeho súperi majú dosť výraznú stratu.

"Beriem to deň za dňom. Budem sa snažiť, aby rozdiel medzi mnou, Vivianim, van Aertom a ďalšími rástol," dodal.

Do konca Tour ostáva 16 etáp z nich v šiestich má Sagan šancu zabojovať o etapové víťazstvo. Najbližšiu príležitosť bude mať už v piatok.