Polášek si vo finále Wimbledonu nezahrá, neuspel v semifinále štvorhry

Filip Polášek (vľavo) a jeho tenisový spoluhráč Ivan Dodig z Chorvátska v semifinále štvorhry vo Wimbledone 2019. (Autor: Kirsty Wigglesworth - TASR/AP)
Športové prenosy SME|11. júl 2019 o 13:57

Spolu s Dodigom prehrali 0:3 na sety.

Wimbledon 2019 - štvorhra mužov - semifinále

Nicolas Mahut, Édouard Roger-Vasselin (Fr.-11) - Ivan Dodig, Filip Polášek (Chor./SR) 6:2, 7:6 (7), 7:6 (2)

LONDÝN. Slovenský tenista Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom neuspeli v semifinále štvorhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

Francúzskemu páru Nicolas Mahut, Edouard Roger Vasselin nasadenému ako číslo osem podľahli 2:6, 6:7 (7), 6:7 (2). Napriek prehre dosiahol Polášek na tráve All England Clubu životný úspech.

Polášek s Dodigom prehrali dva tajbrejky

Francúzska dvojica mala vynikajúci vstup do zápasu a rýchlo si vypracovala vedenie 4:0 v prvom sete. Polášek s Dodigom síce v piatom geme znížili po odvrátení dvoch brejkbalov, ale Mahut s Rogerom-Vasselinom triumfovali jasne 6:2.

Druhý set ponúkol oveľa vyrovnanejší priebeh, diváci čakali na prvý brejkbal až do dvanástej hry. Slovensko-chorvátsky pár však nevyužil za stavu 6:5 a 40:30 možnosť na ukončenie setu a rovnako sa mu to nepodarilo ani v tajbrejku, kde Polášek podával za stavu 6:5 na víťazstvo. Francúzi boli v kľúčových momentoch presnejší a skrátenú hru ovládli pomerom 9:7.

Na začiatku tretieho setu dostali Polášek s Dodigom výhodu štyroch brejkbalov, ale ani v tomto prípade nezískali podanie súperov a o víťazovi opäť rozhodoval tajbrejk. Slovensko-chorvátske duo rýchlo viedlo 2:0, no vo zvyšnom priebehu ťahalo za kratší koniec a do finále postúpili Mahut s Rogerom-Vasselinom.

Wimbledon 2019: Momentky zo semifinále mužskej štvorhry: fotogaléria

11.7.2019

Polášek dosiahol svoj najväčší úspech

Tridsatriročný Polášek, ktorý pred rokom po vleklom zranení chrbta a takmer päťročnej odmlke reštartoval svoju kariéru, sa premiérovo predstavil v semifinále na turnaji "veľkej štvorky". Dovtedy bolo jeho maximom štvrťfinále US Open z roku 2012 po boku Rakúšana Juliana Knowleho.

Poláškovi patrila pred Wimbledonom 76. priečka v deblovom renkingu ATP. Momentálne je už virtuálne na 42. mieste a po skončení Wimbledonu prevezme pozíciu slovenskej jednotky po Igorovi Zelenayovi.

Polášek sa predstavil na Wimbledone po siedmy raz v kariére a zároveň po šiestich rokoch. Predtým bol najďalej dvakrát v 3. kole (2008, 2010), ale trikrát neprešiel cez 1. kolo.

ONLINE PRENOS: Filip Polášek, Ivan Dodig - Nicolas Mahut, Édouard Roger-Vasselin (Wimbledon 2019, semifinále štvorhry)

Wimbledon - štvorhra muži Semifinále 2019
11.07.2019 o 14:11
Mahut, Roger-Vasselin
3:0
(6:2, 7:6, 7:6)
Dodig, Polášek
Filip Polášek spoločne so svojim kolegom Ivanom Dodigom tak napokon končia v semifinále, ale počas celého turnaja predvádzali výborné výkony a hlavne pre Slováka je to jeho najväčší úspech v kariére. Zaznamenáva posun v rebríčku a určite ešte táto spolupráca dvoch tenistov bude pokračovať.

S týmto konštatovaním sa už lúčim, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. Dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch.
Koniec zápasu
7:6
importantGEM, SET, ZÁPAS Nicolas Mahut, Edouard Roger-Vasselin! Nicolas Mahut ukončil toto stretnutie priamym bodom a tak Francúzi putujú do finále mužskej štvorhry na tohtoročnom Wimbledone! Francúzska dvojica si poradila v troch setoch s chorvátsko-slovenskou dvojicou a tak bude môcť zabojovať o grandslamový titul.
6-2
importantNicolas Mahut zaznamenáva eso a sú tu štyri mečbaly!
5-2
Filip Polášek s dvojchybou a toto je už veľmi kritické.
4-2
Teraz získavajú Francúzi minibrejk.
3-2
Roger-Vasselin si pomáha priamym bodom.
2-2
Chorvátsko-slovenská dvojica si teraz nerozumela na sieti, je to už bez minibrejku.
1-2
Ale teraz je tu strata podania aj pre chorvátsko-slovenskú dvojicu.
0-2
Loptu získava Dodig, Polášek.
0-1
Hneď na úvod tu je minibrejk, vynikajúci return od slovenského tenistu.
6:6
importantIvan Dodig úspešne zapracoval na sieti a tak o osude tretieho setu bude rozhodovať tajbrejk, podobne tomu bolo v druhom sete!
30-40
importantGembal na udržanie sa v tomto semifinálovom zápase.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Filip svoju dvojchybu teraz odčinil.
30-15
Dvojchyba od Filipa Poláška! To vôbec nie je dobre, uvidíme, aký vývoj tento gem ešte bude mať.
15-15
Po 15 na oboch stranách, return od Mahuta bol úspešný.
0-15
Dôležité podanie odštartoval slovenský tenista priamym bodom.
6:5
Koniec prestávky, podávať bude Filip Polášek.
6:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:5
importantFrancúzi sa čistou hrou dostávajú do vedenia 6:5 v treťom sete! Ivan Dodig s Filipom Poláškom tak budú po druhýkrát podávať na udržanie sa v zápase.
40-0
Úspešný servis a je tu šanca na čistú hru.
30-0
Roger-Vasselin úspešne skrátil hru a tak podávajúca dvojica vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Dodig prešiel na sieť, ale odtiaľ posiela svoj úder len do autu.
5:5
importantFilip Polášek musel cez druhý servis, po ktorom to bol priamy bod a tak je stav v treťom sete vyrovnaný 5:5 a je to aj naďalej bez brejku!
30-40
Loptu získava Mahut, Roger-Vasselin.
15-40
Tesný aut z rakety Mahuta, takže tu máme dva gembaly na udržanie sa v tomto stretnutí.
15-30
Roger-Vasselin s úspešnou hrou na sieti a znižuje tak na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Druhý fiftín v rade pre podávajúcu dvojicu.
0-15
Chorvát sa po servise presunul na sieť a vytiahol tam presný volej.
5:4
Koniec prestávky, podávať bude Ivan Dodig.
5:4
5:4
importantFrancúzom pomohla páska a tak vyhrávajú v treťom sete 5:4! Chorvátsko-slovenskú dvojicu tak čaká servis na udržanie sa v tomto stretnutí.
40-30
Ivan Dodig vyťahuje presný return pri podaní súpera a odvrátil tak aj druhý gembal.
40-15
40-0
Tretia lopička v rade a tak je tu šanca na čistú hru.
30-0
Jeho kolega potom zahral presný úder do odkrytej časti dvorca a tak Francúzi vedú o dva fiftíny.
15-0
Nicolas Mahut musel zapojiť druhý servis, čo však úspešne zvládol.
4:4
importantNa tretí pokus to však už vyšlo, 4:4 v treťom sete a tak zatiaľ čakáme na prvý brejk v tejto sade hry!
30-40
Teraz strácajú aj druhý gembal po Mahutovom presnom bekhende.
15-40
Čistá hra chorvátsko-slovenskej dvojice napokon nebude.
0-40
0-30
Potom musel cez druhé podanie, ale Ivan Dodig dokonal úspešnú výmenu na sieti.
0-15
Slovenský tenista odštartoval tento servis priamym bodom.
4:3
4:3
4:3
importantTak toto bola krásna výmena z oboch strán, ktorú zakončil úspešným volejom Mahut a tak sa francúzska dvojica čistou hrou ujíma vedenia 4:3 v treťom sete!
40-0
Tretí fiftín v rade a tak tu je šanca na čistú hru.
30-0
15-0
Edouard Roger-Vasselin začína tento servis priamym bodom.
3:3
importantDo tretice všetko dobre, Ivan Dodig a Filip Polášek vyrovnávajú stav tretieho setu na 3:3!
40-A
importantTretí gembal pre chorvátsko-slovenskú dvojicu.
40-40
Francúzi odvrátila oba gembaly a tak pôjdeme cez zhodu.
30-40
15-40
Sú tu dva gembaly.
15-30
Chorvát si pomáha priamym bodom a znova tak podávajúca dvojica vedie o jeden fiftín.
15-15
Po 15 na oboch stranách.
15-0
Na Dodigov servis odpovedal Mahut presným returnom.
3:2
3:2
3:2
importantČistá hra pre Francúzov, ktorí sa ujímajú vedenia 3:2 v treťom sete!
40-0
30-0
Filip Polášek nebol teraz na sieti úspešný, druhý fiftín v rade pre Francúzov.
15-0
Nicolas Mahut zahájil tento gem priamym bodom.
2:2
importantPolášek ukončil tento gem kvalitným servisom a vyrovnal tak stav tretieho setu na 2:2!
40-A
Úspešný volej jeho chorvátskeho kolegu, gembal.
40-40
Filip Polášek teraz odčinil svoje zaváhanie priamym bodom a tak pôjdeme cez zhodu v tomto geme, brejkbal odvrátený.
40-30
importantSlovenskému tenistovi nevyšiel prechod na sieť a je tu brejkbal pre súpera!
30-30
Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
30-15
15-15
Aut z rakety chorvátskeho tenistu, po 15 na oboch stranách.
0-15
Slovenský tensita začína priamym bodom.
2:1
2:1
2:1
importantKtorý francúzska dvojica využíva a ujíma sa tak vedenia 2:1 v treťom sete!
40-30
Mahut sa postaral o víťazný úder a tak tu máme gembal.
30-30
Po 30 na oboch stranách, Edouard Roger-Vasselin si pomáha kvalitným servisom. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
15-15
0-15
Mahutov dlhý bekhend putoval do autu, Francúzi tak nezačali úspešne toto podanie.
1:1
importantChorvát sa po servise presunul na sieť a presným volejom sa postaral o čistú hru, 1:1 v treťom sete!
0-40
Ivan Dodig sa postaral o eso a sú tu tri gembaly!
0-30
Filip Polášek potom úspešne zapracoval na sieti a získava tak druhý fiftín v rade.
0-15
Chorvát zahájil tento servis priamym bodom.
1:0
importantNicolas Mahut s Edouardom Roger-Vasselinom mali hneď v úvode tretieho setu veľké problémy, ale podarilo sa im odvrátiť štyri brejkbaly súpera a tak sa ujímajú vedenia 1:0!
A-40
Gembal pre francúzsku dvojicu.
40-40
Zhoda.
40-A
importantŠtvrtý brejkbal pre Dodiga s Poláškom!
40-40
Tri fiftíny v rade zaznamenávajú aj Francúzi, takže v úvode tretieho setu pôjdeme cez zhodu 40:40!
30-40
15-40
Roger-Vasselin úspešne zapracoval na sieti a odvracia teda prvú hrozbu.
0-40
importantSú tu tri brejkbaly!
0-30
Na ich konto môžme pripísať druhý fiftín v rade a zaujímavo sa tak vyvíja prvý gem tretieho setu.
0-15
Francúzsky tenista nezvládol druhé podanie a tak prvý fiftín v treťom sete patrí dvojici Dodig-Polášek.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Nicolas Mahut.
0:0
7:6
importantNa druhý pokus je už francúzska dvojica úspešná! Veľmi dôležitý tajbrejk dopadol lepšie pre Mahuta s Roger-Vasselinom, ale bolo to veľmi napínavé. Ivana Dodiga s Filipom Polášom však môže druhý set veľmi mrzieť. Mali v ňom k dispozícii aj so skrátenou hrou dva setbaly a prehrávajú tak v tomto semifinálovom stretnutí 0:2, čiže v treťom sete majú nôž na krku.
8-7
importantDruhý setbal pre Francúzov!
7-7
Filip Polášek odčinil svoju chybu a presným returnom odvrátil setbal súpera!
7-6
importantNízky úder slovenského tenistu zastavuje páska, takže setbal sa zrodil teraz na druhej strane!
6-6
Na sieti to teraz vyšlo Francúzom a tak ešte v druhom sete nekončíme.
5-6
importantSlovenský tenista s ďalším presným úderom a tak tu máme setbal pre chorvátsko-slovenskú dvojicu!
5-5
Filip Polášek zahral presný return a tak vyrovnáva stav skrátenej hry! Ešte to teda môže byť v tajbrejku veľmi zaujímavé.
5-4
5-3
Tak toto bola krásna výmena z oboch strán, náročnú prestrelku zvládla lepšie chorvátsko-slovenská dvojica, Ivan Dodig od siete zahral víťazný úder.
5-2
Edouard Roger-Vasselin si pomáha kvalitným servisom a so svojou dvojičkou vyhráva v skrátenej hre o tri body.
4-2
3-2
Francúzska dvojica získava druhé podanie súpera v rade a tak otáča vývoj tajbrejku vo svoj prospech.
2-2
Filip Polášek však minibrejk nepotvrdil, presný return tu bol teraz aj na druhej strane.
1-2
Minibrejk! Ivan Dodig zahral úspešný return a tak sa dostáva s Filipom Poláškom do vedenia v skrátenej hre.
1-1
Francúzsky tenista svoje zaváhanie následne odčinil priamym bodom na servise.
0-1
Roger-Vasselin posiela dlhý úder do autu.
6:6
importantNa druhý pokus je už francúzska dvojica úspešná a o osude druhého setu bude rozhodvať tajbrejk!
A-40
40-40
Zhoda.
A-40
Druhé podanie Francúza bolo úspešné a tak tu je gembal na udržanie sa v druhom sete.
40-40
Roger-Vasselin ho však odvrátil priamym bodom, prejdeme teda na zhodu 40:40.
30-40
importantFilip Polášek predviedol ďalší presný return a tak tu je setbal!
30-30
Na sieti lepšie zapracovala francúzska dvojica, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
15-30
Úspešný return od slovenského tenistu, ktorý tak otáča vývoj tohto gemu.
15-15
Ivan Dodig vytiahol bekhendový winner, po 15 na oboch stranách.
15-0
Edouard Roger-Vasselin zahájil dôležité podanie priamym bodom.
5:6
Koniec prestávky, podávať bude Edouard Roger-Vasselin.
5:6
5:6
importantNa druhý pokus je už chorvátsko-slovenská dvojica úspešná a ujíma sa tak vedenia 6:5 v druhom sete! Mahut s Roger-Vasselinom tak budú po druhýkrát podávať na udržanie sa v druhom sete a vynútenie si tajbrejku.
30-40
15-40
Aj teraz Filip Polášek zvládol druhý servis a prichádzajú teda dva gembaly.
15-30
Slovenský tenista zapojil úspešné druhé podanie a tak znova podávajúca dvojica vyhráva o jeden fiftín.
15-15
0-15
Filip Polášek zahral presný servis a jeho kolega Ivan Dodig potom úspešne zapracoval na sieti.
5:5
importantNicolas Mahut a Edouard Roger-Vasselin sa čistou hrou udržali v druhom sete, v ktorom budeme pokračovať za stavu 5:5!
40-0
30-0
Francúzska dvojica bola úspešná aj na sieti a tak vyhráva o dva fiftíny.
15-0
Nicolas Mahut zapojil úspešné druhé podanie a tak zvládol začiatok dôležitého servisu.
4:5
4:5
4:5
importantČistá hra na konte chorvátsko-slovenskej dvojice, ktorá tak vyhráva v druhom sete 5:4 a francúzsku dvojicu na druhej strane čaká servis na udržanie sa v druhej sade hry!
0-40
0-30
Ivan Dodig sa postaral o priamy bod je tu teda druhý fiftín v rade.
0-15
Sledovali sme zaujímavú výmenu na sieti, ktorá lepšie dopadla pre podávajúcu dvojicu, keď ju presným úderom zakončil Filip Polášek.
4:4
importantEdouard Roger-Vasselin priamym bodom zakončil tento gem, vyrovnáva na 4:4 v druhom sete, ktorý je tak zatiaľ vyrovnaný z oboch strán!
40-15
Ktorá potom úspešne zahrala aj na sieti a tak získava dva gembaly.
30-15
Druhý fiftín v rade pre francúzsku dvojicu.
15-15
Ivan Dodig nebol úspešný na sieti, po 15 na oboch stranách.
0-15
Filip Polášek vytiahol presný return pri podaní súpera.
3:4
3:4
3:4
importantJastrabie oko potvrdilo správnosť tejto loptičky, takže Ivan Dodig a Filip Polášek vyhrávajú v druhom sete 4:3! Stále v ňom teda čakáme na úvodný brejk.
15-40
Prichádzajú dva gembaly.
15-30
0-30
Roger-Vasselin posiela svoj dlhý úder do autu, druhý fiftín v rade pre chorvátsko-slovenskú dvojicu.
0-15
Filip Polášek začína siedmy gem druhého setu priamym bodom.
3:3
importantMahut s Roger-Vasselinom už boli na druhý pokus úspešný a tak vyrovnávajú stav druhého setu na 3:3!
40-30
Sledovali sme presný return od Poláška, ktorý tak odvrátil prvý gembal súpera.
40-15
Dlhšiu výmenu zvládla lepšie francúzska dvojica, ktorá tak získava dva gembaly.
30-15
30-0
Úder slovenského tenistu zastavuje páska, druhý fiftín pre francúzsku dvojicu.
15-0
Mahut odštartoval tento gem priamym bodom.
2:3
2:3
2:3
importantChorvátsky tenista musel potom cez druhé podanie, čo však zvládol a spoločne s Filipom Poláškom sa ujímajú vedenia 3:2 v druhom sete!
15-40
Priamy bod od Chorváta, sú tu teda dva gembaly.
15-30
Ivan Dodig vybojoval druhý fiftín v rade.
15-15
Po 15 na oboch stranách, tentokrát bol už slovenský tenista na sieti úspešný.
15-0
Nepresný volej od Poláška na druhú stranu neprešiel.
2:2
importantRoger-Vasselin bol na druhom servise úspešný a tak je stav v druhom sete vyrovnaný 2:2!
40-30
Roger-Vasselin posal svojej volej len do siete a tak je prvý gembal minulosťou.
40-15
Tesný aut z rakety Filipa Poláška, takže podávajúca dvojica získava dva gembaly.
30-15
15-15
Po 15 na oboch stranách, slovenský tenista sa prezentoval presným returnom.
15-0
Po servise Roger-Vasselina sa hra rýchlo presunula na sieť a tam lepšie zahrala francúzska dvojica.
1:2
1:2
1:2
importantChorvátsko-slovenská dvojica úspešne zapracovala na sieti, využíva tak druhý gembal a vyhráva v druhom sete 2:1!
30-40
15-40
importantFilip Polášek po ďalšom priamom bode získava dva gembaly.
15-30
Dodigov úder putoval do autu, takže francúzska dvojica znižuje na rozdiel jedného fiftínu.
0-30
Slovenský tenista sa po servise úspešne presunul na sieť a po víťaznom údere získava druhý fiftín v rade.
0-15
Filip Polášek začína priamym bodom.
1:1
importantNicolas Mahut predviedol kvalitný druhý servis a tak sa aj v tomto prípade zrodila čistá hra! 1:1 v druhom sete tohto semifinálového stretnutia.
40-0
Nasleduje priamy bod a tak je šanca na čistú hru aj na druhej strane.
30-0
Mahut pokračuje esom a tak získava druhý fiftín v rade.
15-0
Return slovenského tenistu putoval do autu, Nicolas Mahut tak úspešne odštartoval tento servis.
0:1
importantFilip Polášek úspešne zapracoval na sieti a tak čistou hrou vstúpil spoločne s Ivanom Dodigom do druhého setu – 1:0!
0-40
Tretí fiftín v rade pre chorvátsko-slovenskú dvojicu.
0-30
Ivan Dodig úspešne obhodil súpera a tak získava druhý fiftín v rade.
0-15
Chorvátsky tenista zahájil priamym bodom druhý set.
0:0
0:0
6:2
importantEdouard Roger-Vasselin priamym bodom zakončil prvý set, ktorý francúzska dvojica ovládla pomerom 6:2 a prakticky nedala žiadnu šancu dvojici Ivan Dodig a Filip Polášek. Ujímajú sa teda vedenia 1:0 v tomto stretnutí a my sme zvedaví, čo nám prinesie zvyšok tohto semifinálového stretnutia.
40-15
importantFrancúzska dvojica získava dva setbaly!
30-15
Roger-Vasselin musel cez druhý servis, ktorý však už bol kvalitný a tak získava druhý fiftín v rade.
15-15
0-15
Dlhšiu výmenu zakončil Mahut úderom do pásky, fiftín pre chorvátsko-slovenskú dvojicu.
5:2
5:2
5:2
importantSkvelo zvládnutý servis od Filipa Poláška, ktorý pomocou čistej hry udržal prvý set. Nicolas Mahut a Edouard Roger-Vasselin však vyhrávajú 5:2 a budú podávať na víťazstvo v úvodnej sade hry!
0-40
Je tu šanca na čistú hru po ďalšom priamom bode.
0-30
Potom musel slovenský tenista cez druhé podanie, čo však zvládol a tak získava druhý fiftín v rade.
0-15
Filip Polášek zahájil dôležité podanie priamym bodom.
5:1
importantVďaka presnému servisu od Mahuta využíva hneď ten prvý a tak francúzska dvojica vyhráva v prvom sete 5:1! Chorvátsko-slovenská dvojica tak bude podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry.
40-15
Dlhšiu výmenu zvládla teraz lepšie francúzska dvojica, ktorá tak získava dva gembaly.
30-15
30-0
Po servise sa Mahut presunul na sieť a po jeho víťaznom údere získava francúzka dvojica druhý fiftín v rade.
15-0
Nicolas Mahut odštartoval tento gem priamym bodom.
4:1
4:1
4:1
importantKtorý sa im podarilo využiť, na svoje konto si pripisujú prvú úspešnú hru v úvodnom sete a znižujú jeho stav na 1:4 zo svojho pohľadu!
40-A
Víťazný bekhend od Poláška, takže chorvátsko-slovenský pár získavajú vôbec svoj prvý gembal v tomto zápase!
40-40
Chorvátsky tenista predviedol úspešný volej a tak prvýkrát v tomto stretnutí pôjdeme cez zhodu 40:40.
40-30
40-15
importantĎalšie dva brejkbaly! Mahut stihol reagovať na volej súpera a Dodig potom ukončil túto výmenu úderom do pásky!
30-15
Chorvátsky tenista musel cez druhý servis, ktorý napokon úspešný nebol a presný volej Roger-Vasselin posiela francúzsku dvojicu do vedenia o jeden fiftín.
15-15
Forhend Filipa Poláška bol nepresný a putoval do autu. Po 15 na oboch stranách.
0-15
Na Dodigove podanie reagoval Mahut len nepresným returnom.
4:0
importantEdouard Roger-Vasselin priamym bodom ukončil tento gem, takže francúzska dvojica úspešne potvrdila aj druhý brejk a vyhráva tak v prvom sete 4:0!
40-15
Na sieti bol teraz úspešnejší Nicolas Mahut a tak sú tu dva gembaly na potvrdenie brejku.
30-15
Aut z rakety chorvátskeho tenistu, podávajúca dvojica tak znova vedie o jeden fiftín.
15-15
Filip Polášek úspešne prešiel na sieť a presným úderom vyrovnal na 15:15.
15-0
Roger-Vasselin zahájil tento gem kvalitným servisom.
3:0
3:0
3:0
importantSlovenský tenista však dvojchybou ukončil tento gem a tak spoločne so svojim parťákom strácajú aj toto svoje podanie! Mahut s Roger-Vasselinom vyhrávajú 3:0 v prvom sete a opäť tak budú podávať na potvrdenie brejku!
40-30
Prvú hrozbu sa podarilo Poláškovi odvrátiť priamym bodom.
40-15
importantAut z rakety chorvátskeho tenistu, takže sú tu ďalšie dva brejkbaly pre francúzsku dvojicu!
30-15
Druhý fiftín v rade pre francúzsku dvojicu, keď Roger-Vasselin zahral víťazný úder od siete.
15-15
Po 15 na oboch stranách, na sieti si výborne počínal Roger-Vasselin a presným returnom získava tento fiftín.
0-15
Filip Polášek odštartoval svoj prvý servis v tomto zápase priamym bodom.
2:0
importantTento prechod na sieť už od Filipa Poláška nebol úspešný, francúzska dvojica tak úspešne potvrdila brejk a ujíma sa vedenia 2:0 v prvom sete!
A-40
Nicolas Mahut sa postaral o priamy bod a tak tu je druhý gembal na potvrdenie brejku.
40-40
No, ale využiť sa im ho nepodarilo. Filip Polášek úspešne zapracoval na sieti a vo vzduchu trafil túto loptičku ideálne.
40-30
Sledovali sme vydarenú prestrelku na sieti, ktorú úspešne ukončil Roger-Vasselin a tak získava gembal na potvrdenie brejku.
30-30
30-15
Return Filipa Poláška putoval do autu, podávajúca dvojica tak opäť vedie o jeden fiftín.
15-15
Potom je tu však dvojchyba od francúzskeho dua, po 15 na oboch stranách.
15-0
Nicolas Mahut odštartoval cestu za potvrdením brejku esom.
1:0
importantA hneď ten prvý sa im podarilo využiť! Ivan Dodig tak neudržal svoje úvodné podanie v tomto stretnutí a spolu s Filipom Poláškom tak hneď v úvode nabrali stratu.
40-15
importantChorvát opäť s problémami na podaní a tak Mahut s Roger-Vasselinom získavajú dva brejkbaly!
30-15
15-15
Ivan Dodig si následne pomáha priamym bodom a tak to je po 15 na oboch stranách.
15-0
Prvý fiftín v tomto stretnutí patrí dvojici Mahut / Roger-Vasselin, keď úspešne returnoval druhý menovaný.
0:0
Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom tenisu! Veľký tenisový sviatok v podobe tohtoročného Wimbledonu sa pomaly blížli k svoju záveru, o malú chvíľu sa začne prvé semifinále mužskej štvorhry a bude to aj so slovenskou účasťou! Filip Polášek spoločne so svojou dvojičkou Ivanom Dodigom vyzvú v boji o finále duo Mahut/ Roger-Vasselin. Oba tieto páry predvádzajú výborné výkony a nechali za sebou aj favoritov. Uvidíme, ako napokon dopadne táto bitka, všetci veríme, že úspešne pre chorvátsko-slovenský pár!
Slovenský tenista Polášek je posledným našim hráčom na Wimbledone. So svojím kolegom vo štvorhre Dodigom sa dostali do semifinále po tom, ako v osemfinále porazili 3:0 duo Mektic/Skugor a vo štvrťfinále dvojicu Daniell/Koolhof. 33-ročný slovenský tenista Polášek tento rok bojuje o svoj siedmy titul. V roku 2019 už totiž vyhral turnaje v Lyone, Prostejove, Lisabone, Ríme, Ostrave a Budapešti. Na tak slávnom turnaji ako Wimbledon sa ale ešte nikdy netešil. Polášek pritom v dvojhre neštartoval. Jeho kolega, 34-ročný Chorvát Dodig je v hre aj o titul v zmiešanej štvorhre. Štvrťfinále s partnerkou Chanovou odohrá v rovnaký deň proti duu Hyot/Silva.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Domov»Tenis»Wimbledon»Polášek si vo finále Wimbledonu nezahrá, neuspel v semifinále štvorhry