Dunajská Streda remizovala v Európskej lige s Cracoviou Krakov

Marko Divkovič (vpravo) strieľa gól v zápase 1. predkola Európskej ligy FC DAC 1904 Dunajská Streda - Cracovia Krakov. (Autor: Jakub Kotian - TASR)
Športové prenosy SME|11. júl 2019 o 18:30

Odveta v Poľsku nebude mať jasného favorita.

Európska liga 2019/2020 - 1. predkolo

FC DAC 1904 Dunajská Streda - Cracovia Krakov 1:1 (1:1)

Góly: 44. Divkovič - 40. Kružliak (vlastný). ŽK: Kružliak, Davis - Pestka

Rozhodovali: Obrenovič - Vidali, Pospeh (všetci Slov.). ŽK: Kružliak, Davis - Pestka. 9860 divákov

Dunajská Streda: Jedlička - Koštrna, Šatka, Kružliak, Davis (60. Blackman) - M. Vida - Čmelík (76. Ramirez), Ronan, Kalmár, K. Vida (70. Taiwo) - Divkovič

Cracovia: PEŠKOVIČ - Rapa, Helik, Datkovič, Pestka (46. Ferraresso) - Hanca, Gol, Dabrowski (84. DIMUN), Čečarič (62. Wdowiak) - Van Amersfoort, Lopes

BRATISLAVA. Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda remizovali s poľskou Cracoviou Krakov 1:1 v prvom zápase úvodného predkola Európskej ligy 2019/20. Pred zaplnenými tribúnami na Žitnom ostrove rozvlnili sieť iba domáci hráči.

Európska liga 2019/2020: Momentky zo zápasu FC DAC 1904 Dunajská streda - Cracovia Krakov: fotogaléria

11.7.2019

Dominik Kružliak v 40. min nechtiac usmernil loptu do vlastnej bránky a Marko Divkovič o štyri minúty neskôr už len stanovil konečný rezultát. Odveta je na programe vo štvrtok 18. júla o 19.00 h v Krakove.

Hráči Cracovie si v druhej polovici prvého dejstva vypracovali viacero nebezpečných príležitostí. Pelle van Amersfoort po polhodine hry hlavičkoval do brvna a približne o desať minút neskôr sa tešil z otváracieho zásahu.

Jeho strelu však nešťastne tečoval do vlastnej siete obranca Kružliak. Odpoveď domáceho tímu prišla ešte do prestávky. Divkovič si našiel odrazenú loptu v pokutovom území a prekonal slovenského brankára Michala Peškoviča.

Druhý polčas odštartovali aktívnejšie Dunajskostredčania. Ich útočná snaha priniesla efekt v 53. min, keď zakončoval zvnútra pokutového územia Zsolt Kalmár tesne nad brvno hosťujúcej bránky. Poľský tím postupne otupil tlak slovenského vicemajstra a kvalitu hry nezvýšili ani striedania na oboch stranách.

Záverečné minúty opäť patrili domácim. Z diaľky nepríjemne vypálil Connor Ronan a krátko potom predviedol individuálny prienik César Blackman, ktorý nezakončil presne. Z poslednej štandardky zápasu ešte mohol skórovať Kružliak, no z tesnej blízkosti nedokázal loptu usmerniť za Peškoviča.

Hlasy po zápase /zdroj: TASR, RTVS/

Peter Hyballa, tréner DAC: "V úvode sme to Cracovii uľahčili, boli sme síce kompaktní, ale nenaháňali sme dostatočne loptu. Druhý polčas sme už hrali naším štýlom a s trochou šťastia sme mohli skórovať v úplnom závere, Kružliak mal veľkú šancu.

Výsledok je dobrý, vieme dať gól aj na trávniku Cracovie, ale musíme dôverovať nášmu štýlu. Mali sme príliš veľký rešpekt, spravili sme jednu chybu a inkasovali sme. Šatka sa ukázal ako dobrý kapitán, som smutný, lebo to bol jeho posledný domáci zápas."

Michal Probierz, tréner Cracovie: "Avizoval som, že to bude náročný duel. Mrzí nás, že sme nedali viac gólov aj to, že sme inkasovali krátko po strelení vedúceho zásahu. V druhom polčase sme mali šance my aj náš súper, remíza je zaslúžený výsledok. Sme radi, že sme skórovali na ihrisku súpera."

Ľubomír Šatka, obranca DAC: "Chceli sme vyhrať, nemôžeme povedať, že sme spokojní. V druhom polčase sme ukázali silu. Verím, že tam gól dáme a postúpime ďalej. Oni dali gól z ničoho, ešte popracujeme na veciach a stále je to 50:50. Dá sa s nimi hrať a my tam môžeme zvíťaziť."

Martin Jedlička, brankár DAC: "Bol to môj prvý zápas v Európskej lige, som za to rád, ale je škoda, že sme nevyhrali. Dostali sme smolný gól, no myslím si, že keď budeme hrať rovnako aj u súpera, postúpime. Je to futbal, nechcem nič zakríknuť, ale snáď postúpime."

Michal Peškovič, brankár Cracovie: "Zápas bol z našej strany celkom dobrý. Využili sme šancu na 1:0, ale súper vyrovnal. Výsledok 1:1 je dobrý. Doma sa budeme snažiť vyhrať. Atmosféra bola vynikajúca. Dúfam, že druhý zápas odohráme ešte lepšie."

ONLINE: Dunajská Streda - Cracovia Krakov (Európska liga 2019/2020, 1. predkolo, LIVE)

Európska liga (predkolá) 1. predkolo 2019/2020
11.07.2019 o 20:30
D. Streda
1:1
(1:1, 0:0)
90+4 minúta
Kraków
Góly: 44. Divkovič – 41. Kružliak (vla.). ŽK: 22. Kružliak (DUN), 31. Davis (DUN) – 11. Pestka (CRA). Rozhodca: Obrenovič – Vidali, Pospeh – Sagrkovič (všetci SLO). Diváci: 9860.
Hráči FC DAC Dunajská Streda predviedli proti silnému súperovi skvelý výkon. Hlavne druhý polčas bol z ich strany fantastický, napokon to stačilo len na remízu. Na pôde Cracovie Krakov bude v odvete všetko vyrovnané. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc.
90+4
90+4
importantBlackman bol faulovaný na pravom krídle vedľa šestnástky súpera. Ronan poslal fantastický pas na zadnú žrď, kde bol úplne voľný Kružliak, lenže ako keby ho to prekvapilo a stopercentnej šanci zlyhal.
90+3
Hanca poslal dobrý center, ten zakončil Rafa Lopes. Jeho hlavička letela dobre, Jedlička zareagoval.
90+2
Pelle van Amersfoort ušiel na ľavom krídle, nedovolene ho zastavil Zsolt Kalmár, ktorý zapríčinil priamy kop.
90+1
Conor Ronan poslal kolmicu do šestnástky, na Erica Ramireza to bolo veľmi prudké. Situáciu si postrážil Peškovič.
90
Nadstavujú sa 4 minúty.
89
Taiwo si spracoval loptu chrbtom k bránke. Loptu udržal, ešte chcel prihrať doprava. Jeho pokus vystihli obrancovia Cracovie.
87
Zsolt Kalmár zobral priamy kop na seba. Prudký aj technický pokus zároveň nasmeroval nad múr i bránu Peškoviča.
86
Divkovič po peknej akcii centroval do päťky, odkopával Dimun. Koštrna následne neprepálil hráčov súpera, potom DAC získala spred šestnástky priamy kop.
85
changeStriedanie v tíme MKS Cracovia Kraków: z ihriska odchádza Damian Dąbrowski, prichádza Milan Dimun.
84
importantBlackman sa krásne dostal cez brániaceho hráča až do šestnástky. Otvorený priestor sa mu zavrel, ešte predtým vypálil a len tesne minul brvno.
83
Štipľavý pokus poslal z nejakých 35 metrov Conor Ronan. Nepríjemný pokus írskeho futbalistu nakoniec išiel do stredu brány a Peškovič mal o niečo ľahšiu prácu. Tá lopta ale nepríjemne točila.
82
Marko Divkovič sa jednou kľučkou dostal famózne cez troch hráčov. Na hranici šestnástky prihrával vedľa seba, no Kalmára predskočil Helik.
81
Dunajská Streda znova kombinovala pred šestnástkou Cracovie, celú akciu zastavil ofenzívnym faul.
80
Helik je späť v hre. Do konca riadneho hracieho času ostáva už len desať minút. Dostane sa niektorý tím do vedenia?
79
Helikovi dokonca tečie krv a musí byť ošetrený. Poľský stopér dostal v súboji od Blackmana nešťastný úder kolenom do tváre.
78
Blackman sa v strede poľa krásne zbavil dvoch súperov. Potiahol akciu, prihral kolmicou do vápna na Ramireza. Ten centroval pred bránku, práve Blackman tam chcel zakončovať. V poslednej chvíli zasiahol Helik.
77
Râpă si nabiehal po pravom krídle, kde mu adresoval prihrávku Hanca. Nakoniec veľmi nepresne, aut vhadzoval Koštrna.
76
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Lukáš Čmelík, prichádza Eric Ramirez Matheus.
75
Datkovič sa znova dral do hlavičky, túto snahu ale nepretavil do úspešného konca. Van Amersfoort to ešte skúsil halfvolejom, mieril vedľa.
74
Maté Vida sa na chvíľu ocitol v pozícii stopéra. Po peknej akcii poľského tímu odkopával center na rohový kop.
73
Rafa Lopes sa dostal k strele z hranice veľkého vápna. Jeho pokus z prvej mohol byť aj lepší. Lopta smerovala do miest, kde bol pripravený Jedlička.
72
Râpă si vedľa šestnástky poľského tímu mierne pridržal Kalmára, navyše mu stúpil na nohu. Faul sa nepískal, ale maďarský záložník má pravdu.
71
Lukáš Čmelík poslal dobrý pokus z prvej spred šestnástky. Jemný teč ešte predviedol Ferraresso, no Peškovič na všetko videl a zasiahol.
70
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Kristopher Vida, prichádza Abdulrahman Taiwo.
69
Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času v tomto zápase. Dokáže jeden či druhý tím dostať vedenie na svoju stranu?
68
Dąbrowski poslal pas do šestnástky Dunajskej Stredy, výborne sa vrátil Blackman a loptu zachytil.
67
Koštrna je v poriadku a zapája sa späť do hry. Medzitým jeho spoluhráči kombinujú v strede poľa.
66
Kristián Koštrna ostáva sedieť na trávniku a má zdravotné problémy. Potrebuje ošetrenie.
65
Dnešné stretnutie sleduje 9860 divákov.
64
Domáci hrajú v posledných minútach veľmi dobre. Teraz je Dunajská Streda určite lepším tímom ako jej poľský súper.
63
Maté Vida poslal prihrávku na ľavé krídlo, tam sa nedokázal presadiť Kristopher Vida a ušla mu za postrannú čiaru.
62
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Bojan Čečarič, prichádza Mateusz Wdowiak.
61
Davis opustil ihrisko, aby nedostal druhú žltú, ktorej už raz ušiel. Blackman išiel na pravý kraj obrany, doľava sa premiestnil Koštrna.
60
changeStriedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Eric Davis, prichádza Jamal Blackman.
59
Cracovia to skúsila po ľavom krídle, prihrávka pred šestnástku Dunajskej Stredy nebola presná.
58
Eric Davis zastavil kontru tvrdým sklzom, ktorým trafil protihráča. Našťastie nedostal žltú kartu, pretože by bola jeho druhá v stretnutí.
57
Veľmi pekná akcia na pravej strane nepriniesla zakončenie, hráči DAC z tohto mohli vyťažiť viac. Ešte tam skúšal niečo vymyslieť Kalmár, to sa nepodarilo.
56
Čmelíkov zrazený center znamená rohový kop. Kalmár si našiel center pred malé vápno, jeho hlavička išla iba do prvého obrancu pred ním. Bol to ale dobrý pokus.
55
Rafa Lopes si nabehol k centru sprava, na hranici päťky nedokázal guľatý nezmysel zasiahnuť. Bez problémov zakročil Jedlička.
54
Po rohovom kope bránka Peškoviča ohrozená nebola, krátko na to prišiel ofenzívny faul.
53
importantChyba v rozohrávke hostí. Zsolt Kalmár si potiahol loptu na hranicu šestnástky a len teč Datkoviča poslal tento pokus tesne nad brvno Peškoviča.
52
Momentálne sa lopta pohybuje v strede ihriska. Oba tímy si dávajú veľký pozor na defenzívu.
50
Hanca centroval z pravej strany. Dobre si nabehol útočník Rafa Lopes a halfvojelom zakončil tesne vedľa bránky DAC.
49
Dunajská Streda získala rohový kop. Ronanov center zakončený nebol, pri rohovej zástavke získal Kalmár aspoň roh. Pas z neho opäť zatočil Ronan, práve Kalmár sa tlačil do zakončenia. Fauloval.
48
Ofenzívna akcia nevyšla ani na strane Cracovie. Pas za obranu DAC si nespracoval van Amersfoot, a tak zasiahol brankár Jedlička.
47
Eric Davis centroval z ľavej strany, jeho nepresný pokus si našiel brankár Peškovič.
46
changeStriedanie v tíme MKS Cracovia Kraków: z ihriska odchádza Kamil Pestka, prichádza Diego Ferraresso.
46
Začal sa druhý polčas.
Dunajská Streda hrá proti Cracovii Krakov vyrovnanú partiu. Viac šancí však mali hostia a išli do vedenia po tom, ako si nešťastne strelil vlastný gól Kružliak. Divkovič ale ešte do prestávky vyrovnal, takže pred druhým dejstvom je všetko otvorené.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Strely na bránu: 3 – 3
45+1
Nejaký čas sa nehrá, jeden z futbalistov Cracovie potrebuje ošetrenie.
45
Nadstavujú sa 2 minúty.
44
44
goalDunajská Streda dala gól!
Prechod domácich do otvorenej obrany síce nevyšiel ideálne, lenže po centri Čmelíka sprava Peškovič iba vyrazil pred seba. MARKO DIVKOVIČ si loptu spracoval a spred päťky za pomoci teču obrancu rozvlnil sieť.
43
Kristopher Vida sa nedostal po ľavej strane do miest, kde chcel. Skvele ho zastavil Dabrowski. Prechod Cracovie na opačnú stranu nevyšiel.
41
41
goalKraków dal gól!
Pelle van Amersfoort dostal prihrávku pred šestnástku DAC. Vystrelil a DOMINIK KRUŽLIAK v snahe zastavil tento pokus tečoval loptu tak nešťastne, že si strieľa vlastný gól. Poslal ju do protipohybu Jedličku.
40
Center z rohového kopu pristál na hlavne Datkoviča. Prudké zakončenia išlo necelý meter nad bránku Jedličku. Ten bol tentoraz bez práce.
39
importantRafa Lopez si výborne spracoval center od Gola. Portugalčan v pokutovom území pálil presne k žrdi, znova tam bol pozorný Martin Jedlička.
38
importantCracovia predviedla fantastický prechod do obrovskej šance. Spred päťky strieľal Dąbrowski, avšak Jedlička predviedol úžasný zákrok a výrazne podržal svoj tím.
37
Zsolt Kalmár sa dostal do zakončenia po centri z rohového kopu, jeho zakončenie k žrdi si postrážil slovenský brankár Peškovič.
36
36
Dunajská Streda kombinuje na ľavom krídle, hráči Cracovie domácich z týchto priestorov dlho nepúšťali. Potom prišiel pas na pravú stranu vápna, Koštrnov pas narobil veľké problémy. Lopta sa nebezpečne pohybovala pred malým vápnom, kde nakoniec spadol Vida. Penalta sa nepíska, bude to roh.
35
Desať minút do konca riadneho hracieho času. Uvidíme dovtedy nejaký presný zásah, na ktorý stále čakáme?
34
Čmelík bude v poriadku. Medzitým sa hra rozbehla znova, dlhý pas na krídlo zastavil obranca DAC Eric Davis.
33
Mladý slovenský útočník dokonca potrebuje ošetrenie. Podľa všetkého sa ale bude môcť vrátiť späť na ihrisko.
32
Lukáš Čmelík po jednom zo súbojov končí na hracej ploche, Dąbrowski ho nepríjemne zasiahol rukou.
31
yellowCardŽltú kartu dostáva Eric Davis (FC DAC Dunajská Streda).
30
Polhodina stretnutia za nami. DAC Dunajská Streda dokáže hrať vyrovnanú partiu, avšak Cracovia ukazuje svoju kvalitu.
29
importantPestka si s dlhými autmi nedá pozor, keďže to ide dobre. Po ďalšej lopte hlavičkoval spred päťky van Amersfoort a trafil brvno!
28
Kristián Koštrna zastavil center do pokutového územia DAC z rohového kopu. Vhadzoval ešte Pestka. Jeho ďalší dlhý aut opäť odkopol pravý bek domácich.
27
Van Amersfoort sa dostal k lopte pred malým vápnom. Skvele si nabehol, pred zakončením mu výborne loptu na roh odkopol Dominik Kružliak.
26
Maté Vida a Zsolt Kalmár zakombinovali na ľavom krídle, maďarský reprezentant po tomto akte padá. Faul sa nepískal.
25
Obranca Šatka si potiahol loptu k vápnu. Jeho center nevyšiel, no kapitán DAC sa dostal i k odrazenej lopte. Vystrelil, nakoniec nad bránu Peškoviča.
24
Dunajská Streda drží loptu na polovici súpera, kde sa snaží kombinovať a posunúť sa do pokutového územia.
23
Cracovia získala priamy kop. Center do šestnástky DAC bol sklepnutý, hneď na to odkopol čo najďalej Eric Davis.
22
yellowCardŽltú kartu dostáva Dominik Kružliak (FC DAC Dunajská Streda).
21
Lukáš Čmelík sa sprava dostal individuálne až do šestnástky, kde mohol prihrávať pod seba, nakoniec vystrelil tesne nad.
20
Dvadsať minút je za nami. Dunajská Streda po niekoľkých minútach zistila, že môže hrať s poľským tímom rovnocennú partiu a niekoľkokrát už zahrozila.
18
Skvele si medzi stopérov po centri sprava nabehol Divkovič. Takmer mal gólovú šancu, v poslednej chvíli loptu zrazil obranca Helik a zo vzduchu ju siahol Peškovič.
17
Lukáš Čmelík sa po pravej strane nedostal do šestnástky súpera, zastavil ho Pestka.
16
Ronan zariskoval a na vlastnej polovici zle prihral. Takmer z toho bol brejk poľského tímu, lenže fantasticky zasiahol Kružliak a všetko spomalil. Poliaci sa zlou prihrávkou zastavili sami.
15
Ronan poslal center z rohového kopu. Center na zadnú žrď sa nedostal ku Kalmárovi, včas proti nemu zasiahol Pestka.
14
Čmelík a Davis zakombinovali na ľavom krídle. Prihrávku do šestnástky si našiel Vida, centroval prudko do päťky. Cracovia odkopla na roh.
13
Fauly: 1 – 2
12
Hráči Cracovie kombinovali na hranici šestnástky, loptu odtiaľ odkopol obranca Kružliak. Divkovič dostal pas na krídlo, nespracoval ho.
11
yellowCardŽltú kartu dostáva Kamil Pestka (MKS Cracovia Kraków).
10
importantKristopher Vida sa dostal k lopte v šestnástke. Divkovič mu ju prihral chrbtom k bráne. Vida poslal prudkú ranu, Peškovič ale na všetko videl a výborne zasiahol.
9
9
Eric Davis vymyslel krásnu kolmicu do šestnástky. Defenzíva Cracovie to ustála, Divkovič sa k lopte nedostal.
8
FC DAC Dunajská Streda prvýkrát v stretnutí na polovici Cracovie. Zatiaľ to do vápne nevedie.
7
Dlhá lopta aj prišla. Z prvej žrdi bola ešte predĺžená do pätky, tam si pomohol faulom útočník van Amersfoort.
6
Kristián Koštrna odkopol loptu iba do autu, znova budeme sledovať dlhý aut pred bránku Jedličku.
5
Dlhý aut do domácej šestnástky narobil problémy. Zakončenie ale na Jedličku neprešlo, dobre sa do strely postavil Šatka.
4
Eric Davis si dal pozor a z krídelného priestoru loptu odkopol aspoň za autovú čiaru.
3
Poľský tím pokračuje v ofenzívnej snahe. Drží loptu v okolo šestnástky Dunajskej Stredy.
2
Cracovia sa snaží útočiť, drží sa na lopte na útočnej polovici ihriska. DAC hrá zo zabezpečenej obrany.
1
Domáci futbalisti nastupujú v tradičnej modro-žltej kombinácii, hostia majú tiež svoju klasickú červeno-bielu.
1

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka (C), Kružliak, Davis – M. Vida – Čmelík, Ronan, Kalmár, K. Vida – Divkovič
Náhradníci: Száraz – Beskorovainyi, Ramirez Matheus, Taiwo, Veselovský, Bednár, Blackman

MKS Cracovia Kraków: Peškovič – Râpă, Helik, Datkovič, Pestka – Hanca, Gol (C), Dąbrowski, Čečarič – van Amersfoort, Guimaraes Lopes
Náhradníci: Hroššo – Dimun, Lopez Huesca, Wdowiak, Budzinski, Dytiatiev, Ferraresso

Rozhodca: Obrenovič – Vidali, Pospeh – Sagrkovič (všetci SLO).
FC DAC Dunajská Streda

Vicemajster minulej sezóny Fortuna ligy dostal do 1. predkola Európskej ligy veľmi silného súpera z Poľska. Ambície však má Dunajská Streda vysoké a určite nedá protivníkovi nič zadarmo. Príprava bola celkom dobrá. DAC zo šiestich stretnutí polovicu vyhralo a druhú polovicu prehralo. Do mužstva pribudli zo známejších hráčov Jakub Švec Boateng, hosťovanie sa predĺžilo Ronanovi, Herc zamieril do Plzne. Po dvojzápase s Krakovom odíde aj Šatka a to do Lechu Poznaň.

MKS Cracovia Kraków

Poľský tím skončil v sezóne 2018/19 na štvrtom mieste Ekstraklasy. Po sezóne z mužstva odišiel najlepší strelec, štrnásťgólový Španiel Airam Cabrera, ktorému skončilo hosťovanie z Extremadury. Po hosťovaní vo Fortuna lige sa ale vrátili Tomáš Vestenický a Jaroslav Mihalík. Do obrany prišiel voľný hráč David Jablonský. Cracovia hrala Európsku ligu naposledy v sezóne 2016/17, kedy ju prekvapivo v prvom predkole vyradil FK Škendija z Macedónska.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Domov»Futbal»Európska liga»Dunajská Streda remizovala v Európskej lige s Cracoviou Krakov