Ján Volko.
Ján Volko. (Autor: SITA)
TASR|11. júl 2019 o 20:58

Slovenský šprintér vylepšil slovenský výkon roka.

NEAPOL. Slovenský šprintér Ján Volko obsadil piatu priečku vo finále behu na 200 m na 30. Svetovej letnej univerziáde v Neapole. V boji o medaily opäť zlepšil svoj vlastný slovenský výkon roka, keď mu namerali 20,66 sekundy.

Na obhajobu bronzu zo SLU 2017 na Taiwane to nestačilo, bronzový Ír Marcus Lawler dosiahol čas 20,55. Zlato si vybojoval víťaz stovky Paulo Andre Camilo z Brazílie (20,28) a striebro Chederick van Wyk z Juhoafrickej republiky (20,44).

Volko v Neapole predtým vo finále na 100 m skončil štvrtý časom 10,36. Informovala facebooková stránka Slovenského atletického zväzu (SAZ).

"Trénerka i ja sme spokojní - najmä s časom. Škoda trochu slabšej štartovej reakcie a pomalšieho výbehu zo zákruty, kde som stratil zopár stotín. Teší ma však postupné zlepšovanie sa, ale na univerziádu sme išli s iným cieľom," povedal Volko pre portál atletika.sk.

Do finále behu na 100 m prekážok sa kvalifikovala Stanislava Lajčáková a napokon v ňom obsadila 7. miesto časom 13,54 s. Pre zverenku kouča Michala Škvarku je toto umiestnenie životný výsledok.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Volko na univerziáde nezopakoval medailový úspech, na dvesto metrov skončil piaty