Slovan končí v Lige majstrov, Sutjeske Nikšič podľahol po penaltách

Na snímke zľava Marin Ljubičič, Novica Erakovič (obaja Nikšič) a Dejan Dražič (Slovan) bojujú o loptu počas prvého zápasu 1. predkola Ligy majstrov ŠK Slovan Bratislava - Sutjeska Nikšič 10. júla 2019 v Bratislave. (Autor: Pavel Neubauer TASR)
Športové prenosy SME|17. júl 2019 o 18:15

Slovenský majster neprešiel hneď prvým predkolom.

Liga majstrov 2019/2020 - 1. predkolo - odveta

FK Sutjeska Nikšič (Č. Hora) - ŠK Slovan Bratislava (SR) 1:1 (0:0), 3:2 na 11 m

/prvý zápas 1:1, Nikšič postúpil do 2. predkola/

Góly: 90.+ Šofranac - 49. Šporar

ŽK: 26. Ciger, 90.+ Jankovič, 90.+ Markovič (mimo ihriska), 119. Kojaševič - 53. Bajrič, 67. Ljubičič, 90.+ Čavrič

Rozhodovali: Fesnic - Cerei, Marica (všetci Rum.)

Jedenástkový rozstrel: Nikolič - 1:0, Dražič - nepremenil, Kojaševič - nepremenil, Božikov - nepremenil, Vlaisavljevič - 2:0, Ratao - 2:1, Bubanja - 3:1, Abena - 3:2, Bulatovič - nepremenil, Šporar - nepremenil

Sutjeska: Giljen - Ciger, Nedič, Šofranac, Bulatovič - Jankovič (116. Bubanja), Erakovič - Kojaševič, Četkovič (74. Nikolič), Vučič (69. Vlaisavljevič) - Markovič (86. Osmajič)

Slovan: Greif - Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič (106. Ratao), De Kamps (86. Dražič) - Daniel (46. Čavrič), Holman (71. Abena), Moha - Šporar

NIKŠIČ. Futbalisti slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava sa nepredstavia v 2. predkole Ligy majstrov 2019/2020. V stredajšom odvetnom zápase úvodného kvalifikačného kola prehrali na ihrisku čiernohorského klubu Sutjeska Nikšič až po strelách zo značky pokutového kopu.

V riadnom hracom čase aj po predĺžení svietil na ukazovateli skóre stav 1:1, teda identický výsledok, aký sa zrodil v minulotýždňovom prvom vzájomnom zápase na bratislavskom Tehelnom poli. "Belasí" sa po vypadnutí z LM presúvajú do Európskej ligy - ich súperom v 2. predkole kontinentálneho pohára číslo dva bude kosovské mužstvo KF Feronikeli.

Slovan nevyužil šance

Už v 4. minúte mal veľkú príležitosť maďarský reprezentant Holman, no nepochodil. V 14. min strelu Ljubičiča spoza šestnástky Giljen kryl bez väčších problémov a zanedlho pokus tohto chorvátskeho stredopoliara letel ponad domácu bránku. Ofenzívnu snahu Slovana do prestávky dirigovali hlavne Moha s Holmanom.

V 35. minúte sa spolupráca týchto dvoch skončila strelou Maročana, ktorá iba tesne minula bránku. Na opačnej strane sa dvomi strelami z priamych kopov prezentoval Kojaševič. Pred polčasovou prestávkou v 44. minúte Šporar po rýchlom brejku našiel Holmana, tomu však lopta odskočila v rozhodujúcej chvíli.

Hostia sa dočkali krátko po zmene strán. V 49. minúte Moha odcentroval z ľavej strany a slovinský kanonier Šporar tiesnený napokon dostal loptu do siete - 0:1. Domáci mohli odpovedať v 55. minúte - Četkovič sa vyhol ofsajdovej pasci, ale netrafil Greifovu bránku.

V 59. minúte mohli Bratislavčania vyhrávať už 2:0, domácich po strele Ljubičiča zachránila pravá žrď. Sutjeska v záverečnej štvrťhodine vystupňovala aktivitu a napokon sa dočkala - v tretej minúte nadstaveného času po rohu Kojaševiča zblízka vyrovnal Šofranac - 1:1.

Čaká ich Európska liga

V predĺžení sa mužstvá snažili hlavne neurobiť veľkú chybu. Opticky v ňom mali viac z hry hostia, ale do vyloženej šance sa nedostali. Rozhodnutie tak priniesol až jedenástkový rozstrel, v ktorom preukázali pevnejšie nervy hráči domácej Sutjesky Nikšič.

Slovan sa predtým v minulosti v pohárovej Európe nestretol so žiadnym čiernohorským tímom. Zástupcovia z tejto krajiny však v nedávnych sezónach nastúpili proti niekoľkým slovenským zástupcom.

Budučnost Podgorica vlani v 1. predkole Európskej ligy nestačil na AS Trenčín a Spartak Trnava v rovnakej fáze tejto súťaže v edícii 2011/2012 prešiel cez FK Zeta Golubovci. Klub Mladost Podgorica (momentálne OFK Titograd, pozn.) však v 2. predkole EL 2013/2014 postúpil cez FK Senica.

Slovanisti sa však s pohárovou Európou nelúčia, o týždeň sa stretnú v 2. predkole Európskej ligy s kosovským tímom KF Feronikeli.

ONLINE PRENOS: FK Sutjeska Nikšič - ŠK Slovan Bratislava (Liga majstrov 2019/2010, 1. predkolo, odveta, LIVE)

Liga majstrov (predkolá) 1. predkolo 2019/2020
17.07.2019 o 20:15
Sutjeska
1:1
(0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 0:0)
120+1 minúta
Slovan Bratislava
Góly: 90+3. Šofranac – 49. Šporar. ŽK: 26. Ciger (SUT), 90+5. Jankovič (SUT), 119. Kojaševič (SUT) – 53. Bajrič (SBA), 67. Ljubičič (SBA), 90+5. Čavrič (SBA).
Čo dodať. Slovan bol papierovým favoritom, no v Lige majstrov šokujúco končí už v 1. kole kvalifikácie. V 49. minúte skóroval Šporar, v 93. minúte vyrovnal Šofranac. V predĺžení gól nepadol, na penalty zvíťazila FK Sutjeska a zaslúžene postupuje ďalej.

Ďakujem za pozornosť, zajtra budú v akcii v pohárovej Európe ďalšie tri slovenské kluby – Ružomberok, Dunajská Streda a Trnava, držme im palce.
Šporar nepremieňa. Giljen vystihol smer strely a penaltu zneškodnil.
Bulatovič nepremieňa. Prestrelil.
Abena premieňa. Giljen si na loptu siahol, ale gólu nezabránil.
Bubanja premieňa. Lopta končí v ľavom hornom rohu.
Ratao premieňa. Strela po zemi končí v sieti.
Vlaisavljevič premieňa. Zavesil nechytateľne, podobne ako Nikolič.
Božikov nepremieňa. Giljen jeho pokus chytá.
Kojaševič nepremieňa. Greif chytá!
Dražič nepremieňa. Netrafil bránu.
Nikolič premieňa. Trafil vinkel, Greif nemal šancu.
Začína penaltový rozstrel.
Ako prví budú kopať domáci.
O postupujúcom do druhého kola kvalifikácie Ligy majstrov sa v predĺžení nerozhodlo, nasledujú pokutové kopy.
120+1
Druhé predĺženie sa skončilo.
120
Ešte 1 nadstavená minúta.
120
Posledná minúta predĺženia, Slovan nakopáva lopty, ale nie sú to nebezpečné centre.
119
yellowCardŽltú kartu dostáva Kojaševič (FK Sutjeska).
116
Akcia Slovana po zemi cez stred ihriska, lopta končí u Giljena.
115
changeStriedanie v tíme FK Sutjeska: z ihriska odchádza Jankovič, prichádza Bubanja.
114
Ratao chcel hru roztiahnuť na krídlo, no opäť len zahnal Čavriča, ktorý už s loptou nedokázal nič urobiť.
112
Ratao potiahol loptu, prihral Mohovi, ten oblúčikom zahnal Čavriča, ktorý neodcentroval presne.
111
Abena prihrával na pravé krídlo Čavričovi, ale prehnal to s razanciou, toto Čavrič dobehnúť nemohol. Síl už nie je nazvyš.
110
Dražičov volej mieri nad brvno.
107
Nakopnutá lopta od Abenu Medveděva nenašla. Odkopávať bude Giljen.
106
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Ljubičič, prichádza Ratao.
106
Ljubičič loptu poslal dopredu, ale nevedno, čo zamýšľal, veľká nepresnosť z jeho strany.
106
Začalo sa druhé predĺženie.
105
Prvé nadstavenie skončilo.
105
Dražičova kolmica na Medveděva bola do ofsajdu.
105
Suchotskij síce s problémami, ale ustrážil Kojaševiča, nedovolil mu preniknúť ani odcentrovať do pokutového územia.
103
Kojaševič odcentroval, Božikov odvracia. Čavrič sa následne k lopte nedostal, proti bol Jankovič.
101
Sutjeska je nepríjemná v protiútokoch, má dobrý pohyb. Osmajič sa snažil získať roh, vybojoval aspoň aut
99
Kolmica na Šporara, ktorý sa dostal do kontaktu s gólmanom Giljenom, píska sa však ofsajd.
98
Bajrič si spracoval loptu na hrudi a zakončil nožničkami, Giljen sebavedomo taktiež stlmil loptu hruďou.
97
Akcia Medveděva, ktorý prešiel cez niekoľkých hráčov, no potom prihrávkou nenašiel nikoho v bielom.
96
Giljen zrazil center k Mohovi, ktorého strela bola zblokovaná Cigerom.
95
Osmajič sa z ničoho nič ocitol pred Greifom, Suchockij nezachytil jeho nábeh, Osmajič páli mimo brány.
94
Hra sa kúskuje, tempo upadlo, uvidíme, čo nám predĺženie ponúkne.
93
Po nakopnutej lopte získava Dražič roh.
92
Slovan s postupnou rozohrávkou, drží loptu.
91
Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.
O malú chvíľu bude nasledovať predĺženie po 2x15 minút.
90+5
Druhý polčas sa skončil.
90+5
yellowCardŽltú kartu dostáva Čavrič (ŠK Slovan Bratislava).
90+5
yellowCardŽltú kartu dostáva Jankovič (FK Sutjeska).
90+3
90+3
goalTím Sutjeska práve strelil gól! Greif zasiahol po koncovke Nikoliča z rohového kopu, no na dorážku ALEKSANDARA ŠOFRANACA zblízka už bol prikrátky. Slovan opäť nezvládol záver zápasu.
90+3
Čavrič príliš neskoro posúval loptu Dražičovi. Pozor na Sutjesku, ktorá zahráva roh.
90+1
Nikolič fauloval vo vzdušnom súboji Greifa, opäť sa nejaký čas nehralo.
90
Nadstavujú sa 4 minúty.
90
Dražič si zasekol brániaceho hráča, prihral na hranicu 16-tky Šporarovi, ktorý vyslal skrytú strelu, tá však mierila na stred brány, Giljen s úspešným zákrokom.
89
Moha potrebuje ošetrenie, nehrá sa. Hlavný rozhodca to ale zrejme všetko zráta a nadstaví poriadnu porciu extra minút.
88
Ďalší nebezpečný center pred Greifa, odvracia Bajrič, následný center Abena.
87
Štandardka pre Sutjesku, Slovan odvracia, no ďaleko dopredu sa nedostal.
86
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza De Kamps, prichádza Dražič.
86
changeStriedanie v tíme FK Sutjeska: z ihriska odchádza Markovič, prichádza Osmajič.
85
Ljubičič si tentokrát nerozumel s Mohom, možno si to pýtalo strelu, takto to znamená len odovzdanú loptu.
84
Čavrič faulovaný a Slovan sa aspoň na chvíľu dostane spod tlaku.
83
Zápas sa začal prelievať zo strany na stranu, Moha neprekabátil obranu súpera a útočiť môže Sutjeska. Slovan kopí chyby, súper si vytvára tlak.
81
importantVlaisavljevič neodcentroval cez Medveděva, Sutjeska získava prvý roh v zápase. Slovanu sa loptu nepodarilo odvrátiť ideálne. Kojaševič sa dostal do zakončenia, obetavo sa tam hodil Bajrič a výraznou mierou pomohol Dominikovi Greifovi!
80
Čavričova strela trafila stred brány, kde stál pripravený Giljen.
79
Šporar bol faulovaný, Slovan má k dispozícii priamy kop z ideálnej pozície.
78
Šporarovi bežal vpredu Čavrič, no lopta trafila do chrbta vracajúceho sa hráča Sutjesky, čo znamenalo koniec útočnej akcie.
77
Čavrič v súboji prišiel o loptu, výborne ho zastúpil Abena. Ale Slovan opäť rýchlo odovzdáva loptu na kopačky súpera.
76
De Kamps fauloval Jankoviča, lopta pre domácich.
74
changeStriedanie v tíme FK Sutjeska: z ihriska odchádza Četkovič, prichádza Nikolič.
74
Jankovičova kolmica na Markoviča nevyšla, bola pridlhá. Sutjeska bude striedať.
73
Slovan sa stiahol, čaká, čo vymyslí súper. Ten má k dispozícii priamy kop, zrejme uvidíme center do 16-tky. To sa aj potvrdilo, no nebezpečenstvo pre bránu Slovana nehrozilo.
71
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Holman, prichádza Abena.
69
changeStriedanie v tíme FK Sutjeska: z ihriska odchádza Vučič, prichádza Vlaisavljevič.
68
Moha prihral Šporarovi, ten si hodil loptu poriadne dopredu, v snahe zakončiť ešte zasiahol Giljena, domáci brankár bude v poriadku.
67
yellowCardŽltú kartu dostáva Ljubičič (ŠK Slovan Bratislava).
66
Bulatovič centruje do 16-tky, Nedičova hlavička končí mimo brány, Greif nemusel zasahovať.
65
Moha potiahol útočnú akciu, centrom vpredu nenašiel Šporara, ktorý bol v zovretí dvojice hráčov. Lopta sa odrazila k Ljubičičovi, ktorý sa do toho oprel, no mieril vedľa brány.
64
Pred Markovičom odvracia Bajrič na autové vhadzovanie.
63
Domáci vedia byť stále nebezpeční, Slovan si musí dávať veľký pozor, prípadný inkasovaný gól by bol veľmi nepríjemný.
62
Giljen boxuje loptu do bezpečia. Ešte Moha sa dostáva k lopte, no jeho center bol nepresný.
62
Šporar centruje a po defenzívnom zákroku Bulatoviča nasleduje šiesty roh Slovana.
61
Holman vyviezol loptu, no potom o ňu prišiel, zahrá si aj Giljen.
60
Mohova koncovka z rohu pokutového územia, situáciu neriešil ideálne, mohol prihrávať, no prestrelil bránu.
59
importantDomáci mali poriadne šťastie! Po zakončení Ljubičiča končí lopta na žrdi, chýbali centimetre!
58
Moha versus Ciger, nasleduje roh pre belasých, piaty v zápase.
57
Domáci vedia, že musia vyrovnať a tak sa viac začali tlačiť dopredu, Slovan sa bráni.
56
Mohov mäkký center a hlavička Ljubičiča do stredu brány tesne nad hornú žrď.
55
importantDomáci totálne prekvapili obranu Slovana, keď rýchlo rozohrali, Četkovič išiel z uhla sám na bránu, strelou po zemi len tesne minul pravú žrď Greifovej brány!
54
Holman sa kolmou prihrávkou snažil vysunúť Šporara, pred ním odkopol Nedič.
53
yellowCardŽltú kartu dostáva Bajrič (ŠK Slovan Bratislava).
52
Ljubičič z prvej na Šporara cez pol ihriska, ale to bolo príliš dlhé, pri lopte je domáci gólman.
49
49
goalSlovan dal gól!
ANDRAŽ ŠPORAR prekonáva Giljena! Výbornú robotu odviedol Moha, loptu poslal pred bránu Šporarovi, ktorý ju dotlačil do siete, ešte na bránkovej čiare ju takmer odvrátil Nedič.
48
Slovan sa tlačí dopredu, vyvíja tlak, na gól zatiaľ čaká.
46
Hneď v úvodnej minúte druhého polčasu nebezpečne vypálil Šporar a Giljen musel boxovať. Ešte sa Čavrič dostával k lopte v pokutovom území, skončil na trávniku, píska sa jeho útočný faul.
46
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Daniel, prichádza Čavrič.
46
Začal sa druhý polčas.
Slovan v úvodných 45-tich minútach neskóroval, na postup však minimálne jeden gól potrebuje. Niekoľko šancí v prvom polčase mal, no lopta v sieti neskončila. Sutjeska ukazuje veľmi dobrú pripravenosť na zápas a podáva oduševnený výkon.

Druhý polčas sa začne približne o 21:16.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V závere polčasu útočí Sutjeska, Greif musel po prvýkrát v zápase zasahovať, lopta pred ním zaplachtila a Greif mal problémy, na dvakrát si poradil.
45
importantHolman si vybral na pravej strane Šporara, ten mu loptu vrátil do ideálnej pozície, Holman však loptu nespracoval ideálne, odskočila mu a z bezprostrednej blízkosti nezakončil!
43
Holman to skúsil z veľkej diaľky priamou strelou, ale pálil veľmi vysoko.
42
Najprv útočil Kojaševič, potom sa hra presunula na druhú stranu. Moha ťahal loptu po osi ihriska a získal štandardku.
41
Holmanov center nik nezasiahol, domáci hráči si loptu skoro zrazili do vlastnej siete.
40
Signál z rohového kopu na Šporara, Šporar loptu netrafil dobre, Slovan však zahrá ďalší roh.
39
Kojaševič vypomáha aj vzadu, teraz odstavil od lopty Mohu.
38
Sutjeska vymyslela signál, zakončoval opäť Kojaševič, ktorý tesne minul bránu.
37
Sutjeska si vypýtala faul za 16-tkou Slovana. Ďalšia nepríjemná štandardka.
36
36
Slovan kombinoval na malom prehustenom priestore, lopta triafala viacerých hráčov, Giljen nemusel zasahovať.
35
importantMoha sa presunul na pravé krídlo, z uhla zakončil po zemi, lopta len tesne minula pravú žrď!
34
Danielova prihrávka pred bránu, no Šporar sa do zakončenia nedostal.
33
Suchotskijho center domáci hráči pohodlne odvrátili.
33
Šporar získava pre svoj tím vôbec prvý rohový kop.
32
Ljubičič rozvinul ďalšiu akciu, narazil si loptu, potom ju získal do behu, no padá na trávnik, faul to nebol.
30
Šporarova efektná pätička, ktorou sa snažil predĺžiť loptu pred bránu, no nebola efektívna. Súper hrá veľmi obetavo, Slovan má problémy.
27
Holman loptu zakrútil na bránu, len tesne minul hornú žrď, Giljen však loptu kontroloval.
26
Moha vybojoval štandardku z ľavej strany.
26
yellowCardŽltú kartu dostáva Ciger (FK Sutjeska).
26
Slovan to skúšal stredom ihriska, viac-menej na náhodu, trochu bezradnosť na kopačkách hosťujúcich hráčov.
24
Mohov technický pokus končí vedľa ľavej žrde, ale sympatická strela.
23
Holman dostal kolmú prihrávku, no cez hráča v súboji jeden na jeden neprešiel.
21
Slovanisti si nerozumeli, De Kampsov pas na Suchockijho skončil za postrannou čiarou.
19
Center do pokutového územia Slovana, lopta padla, no nik ju nezasiahol.
18
Ljubičičov ďalekonosný pokus nebol presný.
17
Moha vyzvŕtal dvojicu hráčov a z veľkého uhla vystrelil, lahôdka pre Giljena.
16
Domáci chybovali v rozohrávke, Slovan to mohol využiť, no Suchockijho center preplachtil pokutovým územím a Daniel sa už k lopte nedostal.
14
Holman prihral do voľnejšieho priestoru Ljubičičovi, ktorý vystrelil po zemi, namieril do stredu brány, Giljen bez problémov chytá.
12
Šporar prihral Holmanovi, ten mu loptu vracal do behu, ale Šporar sa k nej po dobrom obrannom zákroku hráča Sutjesky už nedostal.
11
Slovan hodnú chvíľu kombinoval, no sám sa vyhnal z blízkosti pokutového územia.
9
Našťastie pre Slovan Kojaševič z ideálnej pozície bránu prestrelil.
8
Súper Slovana získava po faule na Četkoviča nebezpečnú štandardku.
7
Moha išiel po ľavom krídle, poslal oblúčik do pokutového územia, ale loptu odhlavičkoval domáci hráč do bezpečia.
5
Sutjeska ihneď otočila hru, do zakončenia sa dostal Kojaševič, minul pravý horný roh, Greif nemusel zasahovať.
4
importantSlovan v prvej šanci. Po tom, čo Giljen išiel do sklzu pred Šporarom, sa lopta dostala na kopačky Holmana, ktorý zakončoval, no trafil len gólmana Sutjesky.
4
Sutjeska útočí po pravom krídle opäť cez Kojaševiča, lopta však končí za autovou čiarou, vhadzuje Suchotskij.
2
Kojaševič a jeho individuálna akcia, ďaleko sa však nedostal.
1
Slovan na útočnej polovici, Moha bol pri rohovej zástavke odzbrojený, podľa hlavného rozhodcu sa o faul nejednalo.
1

FK Sutjeska: Giljen – Ciger, Nedič, Šofranac, Bulatovič – Jankovič, Erakovič – Kojaševič, Četkovič, Vučič (C) – Markovič
Náhradníci: Božovič, Bubanja, Grivič, Ličina, Nikolič, Osmajič, Vlaisavljevič

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Bajrič, Božikov (C), Suchockij – Ljubičič, De Kamps – Holman – Daniel, Šporar, Moha
Náhradníci: Šulla, Abena, Nono, Ratao, Dražič, Strelec, Čavrič.
Dnes večer od 20:15 čaká futbalistov ŠK Slovan Bratislava odvetný zápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov proti Sutjeske Nikšić. Prvý zápas, ktorý sa hral pred týždňom na Tehelnom poli, skončil remízou 1:1.

Skóre otvoril až v 82. minúte Šporar. Gólovú akciu načal Holman, ktorý prihral Danielovi a ten poslal presný pas z pravého krídla pred bránu, kde ho Šporar zblízka upratal do siete. Šok prišiel v 95. minúte. V posledných sekundách zápasu dostal Kojaševič priveľa priestoru, potiahol loptu, vystrelil a lopta sa od žrde odrazila do brány za bezmocného Dominika Greifa.

Papierovým favoritom dvojzápasu je Slovan, no potrebuje to ukázať aj na trávniku, predovšetkým musí byť efektívnejší. Belasí potrebujú na postup akékoľvek víťazstvo, do ďalšieho kola ich však posúva aj remíza s dvomi a viac strelenými gólmi.

Slovan bude mať k dispozícii na zápas 17 hráčov do poľa a 2 brankárov. S výpravou neodcestoval Mitch Apau, ktorý dostal voľno z rodinných dôvodov.

Verme, že Slovan rolu favorita zvládne a slovenský futbal bude mať v ďalšej fáze kvalifikácie Ligy majstrov svojho zástupcu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Slovan končí v Lige majstrov, Sutjeske Nikšič podľahol po penaltách