Radosť hráčov Nigérie po strelenom góle v zápase Afrického pohára národov o 3. miesto Nigéria - Tunisko. (Autor: Hassan Ammar - TASR/AP)
TASR|18. júl 2019 o 00:09

Jediný presný zásah zaznamenal Ighalo.

Africký pohár národov 2019 - o 3. miesto

Tunisko - Nigéria 0:1 (0:1)

Gól: 3. Ighalo

KÁHIRA. Futbalisti Nigérie si vybojovali bronzové medaily na Africkom pohári národov v Egypte. V stredajšom súboji o tretie miesto zdolali Tunisko tesne 1:0.

O jediný presný zásah stretnutia sa postaral už v 3. minúte Odion Ighalo. Tridsaťročný útočník dorazil do siete loptu po nešťastnom zákroku brankára Moeza Ben Cherifiu.

Africký pohár národov 2019: Zápas o 3. miesto Nigéria - Tunisko: fotogaléria

18.7.2019

Ten síce vyrazil center Jamilua Collinsa, no len do nôh obrancu Yassinea Meriaha, od ktorého sa lopta odrazila pred strelca gólu. Pre Ighala to bol už piaty presný zásah a pred piatkovým finále je najlepší strelec turnaja.

Zápas však nedohral, tesne pred polčasovou prestávkou si natiahol zadný stehenný sval a v druhom dejstve sa už nepredstavil.

Súboj o zlato je na programe v piatok o 21.00 h medzi Senegalom a Alžírskom.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Nigéria zdolala Tunisko gólom z úvodu a na Africkom pohári národov získala bronz