Julian Alaphilippe dokázal zvíťaziť v 13. etape Tour de France 2019.
Julian Alaphilippe dokázal zvíťaziť v 13. etape Tour de France 2019. (Autor: TASr)
TASR|19. júl 2019 o 19:08

Pozrite si sumár 13. etapy na videu.

PAU. V piatok bola na programe pretekov Tour de France 2019 13. etapa. Jazdci prešli troma medzičasmi, z nich prostredný bol na méte 15,5 km na vrchole Côte d'Esquillot, dovedna stúpali 373 metrov.

Na konci na nich čakal strmý úsek s maximálnym sklonom sedemnásť percent. Na prvom mieste figuroval Belgičan De Gendt až do chvíle, keď do cieľa prišli poslední dvaja cyklisti v štartovej listine, čiže prví dvaja muži celkovej klasifikácie.

Najprv sa na čelo dostal Thomas, Alaphilippe však predviedol ešte lepší výkon, dosiahol ďalší čiastkový úspech, keď vyhral aj tretiu etapu, a zvýšil náskok v boji o žltý dres na 1:26 minúty pred Britom.

Pozrite si sumár 13. etapy na Tour de France 2019.