Wout van Aert na Tour de France 2019.
Wout van Aert na Tour de France 2019. (Autor: TASR)
Jakub Benko|19. júl 2019 o 16:49

Wout Van Aert nedokončil časovku.

PAU. Trinástu etapu cyklistických pretekov Tour de France 2019 nedokončil belgický cyklista Wout van Aert z tímu Jumbo-Visma.

Dvadsaťštyriročný Belgičan mal pritom výborne rozbehnutú svoju premiérovú Tour. V 2. etape sa tešil z triumfu v tímovej časovke.

Tour de France 2019: Najlepšie momenty z individuálnej časovky: fotogaléria

20.7.2019

V 5. finišoval na 2. mieste za Slovákom Petrom Saganom a v desiatej s cieľom v Albi dosiahol svoj premiérový individuálny etapový triumf naslávnych pretekoch.

K favoritom na víťazstvo sa radil aj v individuálnej časovke, čo dokazoval aj na medzičasoch. Pred cieľovým meraním bol na druhom mieste, keď ho dokázal predbehnúť len Thomas de Gendt.

Belgičan práve prechádzal jednou zo zákrut, keď ho prekvapila bariéra umiestnená pri ceste. Narazil priamo do kovového zábradlia a skončil na zemi.

Pri cyklistovi sa objavila aj krv a zasahovať museli lekári. Pri náraze sa ostrá časť zábradlia zapichla Van Aertovi do pravého stehna.

Konečným víťazom 13. etapy sa stal Julian Alaphilippe.

Pretekár má byť podľa vyjadrenia tímu Jumbo-Visma pri vedomí a v opatere lekárov.

V 13. etape Tour de France 2019 štartoval aj Peter Sagan, ktorý šetril sily na ďalšie etapy.