Zľava: Peter Sagan, Egan Bernal a Julian Alaphilippe počas poslednej 21. etapy na Tour de France 2019. (Autor: Thibault Camus TASR/AP)
Sportnet|29. júl 2019 o 00:26

Slovák prepísal históriu.

BRATISLAVA. Slovenský cyklista Peter Sagan získal rekordný siedmy zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže na 106. ročníku prestížnych pretekov Tour de France a osamostatnil sa na čele historických štatistík.

Jazdec tímu Bora-Hansgrohe skončil v záverečnej 21. etape s cieľom v Paríži na 10. mieste, vyhral Austrálčan Caleb Ewan z Lotto-Soudal.

Celkovým víťazom podujatia sa stal Kolumbijčan Egan Bernal zo stajne Ineos, na tróne nahradil svojho tímového kolegu a obhajcu trofeje Gerainta Thomasa, ktorý skončil druhý (+1:11 min).

Sagan si okrem siedmeho zeleného dresu pripísal tento rok aj jeden etapový triumf. Dvadsaťdeväťročný pretekár ho dosiahol v 5. etape, keď vyhral v hromadnom špurte.

Pozrite si interaktívny graf, ktorý ukazuje cestu Petra Sagana za historickým víťazstvom v bodovacej súťaži.

Domov»Cyklistika»Tour de France»Dominoval od začiatku. Pozrite si Saganovu cestu za rekordným dresom na interaktívnom grafe