Štrbová s Dubovcovou podľahli v 1. kole play off Rakúšankám a vo Viedni končia

Andrea Štrbová - ilustračná fotografia. (Autor: Diana Černáková SITA)
SITA|1. aug 2019 o 16:06

Slovenské plážové volejbalistky dosiahli v troch zápasoch jedno víťazstvo.

Turnaj World Tour v plážovom volejbale - Five stars (Major) - 1. kolo play off:

Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR) - Katharina Schützenhöferová, Lena Plesiutschnigová (Rak.) 1:2 (16, -16, -10)

BRATISLAVA. Slovenské reprezentantky Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou nepostúpili do osemfinále play off prestížneho "päťhviezdičkového" podujatia World Tour v plážovom volejbale vo Viedni.

Vo štvrtkovom popoludňajšom súboji 1. kola play-off Slovenky prehrali s domácimi Rakúšankami Katharinou Schützenhöferovou a Lenou Plesiutschnigovou za 50 minút 1:2 (16, - 16, -10).

Slovenky dosiahli vo Viedni jediné víťazstvo v troch zápasoch, keď v úvodnom súboji skupinovej fázy zdolali 17. nasadený lotyšský pár Tina Graudinová a Anastasija Kraučenoková 2:1 (-13, 19, 12).

Zverenky českej trénerky Lenky Haječkovej začali zápas play off proti Rakúšankám Schützenhöferovej a Plesiutschnigovej výborne. Prvý set bol vyrovnaný do dvoch tretín, ale jeho koncovku ovládli Slovenky 21:16. V druhom sete im súperky odplatili rovnakou mincou a zvíťazili 21:16.

V rozhodujúcom tajbrejku boli od začiatku o krok vpredu domáce hráčky a napokon sa tešili po triumfe 15.10.

Bol to štvrtý vzájomný duel oboch týchto dvojíc a druhé víťazstvo rakúskeho páru. Minulý rok v tureckom Mersine, kde Slovenky napokon získali bronz, vyhrali Rakúšanky v semifinále 2:0 (13, 21).

Tento rok sa obe predchádzajúce konfrontácie skončili v prospech Sloveniek - v čínskom Ťin-ťiangu aj malajzijskom Kuala Lumpure zvíťazili 2:0.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Štrbová s Dubovcovou podľahli v 1. kole play off Rakúšankám a vo Viedni končia