City získalo anglický superpohár, Liverpool zdolalo po penaltách

Radosť hráčov Manchestru City s trofejou anglického superpohára FA Community Shield 2019 po výhre nad FC Liverpool. (Autor: Kirsty Wigglesworth - TASR/AP)
Športové prenosy SME|4. aug 2019 o 16:00

Jedinú penaltu nepremenil Wijnaldum.

FA Community Shield 2019 - Wembley

FC Liverpool - Manchester City 1:1 (0:1), 4:5 po jedenástkovom rozstrele

Góly: 12. Sterling - 77. Matip

Divákov: 77 565

Penaltový rozstrel: Shaqiri (FCL) 1:0, Gündogan (MC) 1:1, Wijnaldum (FCL) 1:1 /Bravo vyrazil/, Bernardo Silva (MC) 2:1, Lallana (FCL) 2:2, Foden (MC) 3:2, Oxlade-Chamberlain (FCL) 3:3, Zinčenko (MC) 4:3, Salah (FCL) 4:4, Gabriel Jesus (MC) 5:4

FC Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold (67. Matip), Gomez, Van Dijk, Robertson - Henderson (79. Lallana), Fabinho (67. Keita), Wijnaldum - Salah, Firmino (79. Shaqiri), Origi (79. Oxlade-Chamberlain)

Manchester City: Bravo - Walker, Stones, Otamendi, Zinčenko - De Bruyne (89. Foden), Rodrigo, D. Silva (61. Gündogan) - B. Silva, Sterling, Sane (13. Gabriel Jesus)

LONDÝN. Anglický futbalový superpohár, tzv. FA Community Shield, získali po šiesty raz v histórii hráči Manchestru City.

V nedeľňajšom súboji na londýnskom štadióne Wembley úradujúci anglický šampión ManCity zdolal aktuálneho víťaza Ligy majstrov FC Liverpool 5:4 na strely zo značky pokutového kopu. V riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne 1:1. City obhájilo trofej z minulého roka.

FA Community Shield 2019: Momenty zo zápasu FC Liverpool - Manchester City: fotogaléria

5.8.2019

Skóre stretnutia otvoril v 12. minúte bývalý hráč Liverpoolu Raheem Sterling, o vyrovnanie sa postaral v 77. minúte striedajúci obranca Joel Matip.

V nadstavenom čase najprv pohrozil Sterling a potom na druhej strane mal veľkú smolu Salah. Egypťanova hlavička smerovala do odkrytej bránky City, ale Kyle Walker akrobatickým odkopom na bránkovej čiare zachránil.

V rozstrele zaváhal v druhej sérii ako jediný spomedzi všetkých exekútorov Georginio Wijnaldum. Rozhodujúci pokus premenil Gabriel Jesus.

Hlasy po zápase

Pep Guardiola, tréner City: "Úžasný zápas z oboch strán. Žiadny z tímov nedominoval 90 minút, ale prvá trofej sezóny je naša. My sme mali niekoľko dobrých momentov, ale v záverečných 15 minútach sme boli vyčerpaní a súper mal dosť šancí, aby vyhral tento zápas.

Beriem to ako veľmi dobrý test pred sezónou. Hráči si aspoň overili, čo ich čaká. Na tejto úrovni sa stierajú rozdiely. Jedna penalta znamená jeden bod. Čo sa týka novej sezóny, United budú určite späť a tiež Tottenham, Chelsea, Arsenal.... Netuším, čo všetko sa môže stať."

Jürgen Klopp, tréner FC Liverpool: "Gratulujem City. Bolo to skutočne veľmi dobré predstavenie, najmä v druhom polčase. Minimálne vyrovnať sme si zaslúžili a v rozstrele rozhodol jeden zákrok súperovho brankára. Nemôžem byť preto sklamaný. Náš výkon bol dnes oveľa dôležitejší ako výsledok. Stále sme tu a hráme poriadny futbal."

Online prenos: FC Liverpool - Manchester City (futbal, FA Community Shield, LIVE, NAŽIVO)

Community Shield  2019/2020
04.08.2019 o 16:00
Liverpool
1:1
(0:1, 1:0, 0:0)
90' minúta
Manchester City
Góly: 78. Matip – 12. Sterling. ŽK: 35. De Bruyne (MAC).
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 4:8.
Manchester City vítězí v penaltovém rozstřelu nad Liverpoolem 5:4 a může se radovat z první trofeje v aktuální sezoně!

Oba týmy naskočily do zápasu v obrovském tempu. Hned v sedmé minutě zaměstnal Claudia Brava střelou z otočky Firmino, následně pálil také Salah, ale branku netrefil. Naopak Manchester se prosadil z první šance. Po Davidu Silvovi se v pokutovém území dostal k míči Raheem Sterling, který s velkou dávkou štěstí a chyby Alissona protlačil balon do sítě. Zápas předčasně skončil pro Saného, který musel střídat po souboji s Alexanderem-Arnoldem. I nadále se hrálo ofenzivně, ale další šance už do poločasu k vidění nebyla.

Po změně stran aktivita City lehce polevila. Druhý gól ale mohl přidat Gabriel Jesus, kterého ale vychytal Alisson. Následně na druhé straně zakončoval po rohovém kopu do břevna Van Dijk, ale míč se od brankové konstrukce odrazil jen na lajnu. Po hodině hry dát Manchesteru klid Raheem Sterling, ale po brejku nedokázal ani zakončit. A tak přišel trest. Van Dijk vrátil přetažený centr do ohně před Brava a jako první se prosadil Joel Matip. Dokonat obrat mohl ve čtvrté minutě nastavení Mohamed Salah, ale Kyle Walker předvedl neskutečný obranný zákrok těsně před brankovou čárou.

Rozhodnout musel až penaltový rozstřel. Ve druhé sérii se jako jediný mýlil Georginio Wijnaldum a bylo rozhodnuto. Závěrečný pokus obstaral za City Gabriel Jesus.
Konec zápasu.
Gabriel Jesus umístil penaltu přesně za levou tyč a Manchester City má první trofej!
Kdo jiný, než Mohamed Salah by na sebe měl vzít zodpovědnost v páté sérii. A parádním způsobem srovnal krok s Manchesterem.
Čtvrtou sérii uzavřel ukrajinský bek Olexandr Zinčenko. Alisson si sice na míč sáhl, ale nakonec ho nedokázal vyrazit mimo tři tyče.
Alex Oxlade-Chamberlain se rozběhl velmi rychle k balonu a poté bezpečně proměnil do levého horního rohu.
Mladý záložník Manchesteru Phil Foden si nedělal starosti a umístil míč přesně na opačnou stranu, než kterou zvolil Alisson.
Adam Lallana si postavil míč na penaltový bod a i s velkou dávkou štěstí ho procedil k levé tyči.
Bernardo Silva nekompromisně poslal míč mimo dosah Alissona.
Georginio Wijnaldum pálil přesně do středu branky, kde ale byl připravený Claudio Bravo.
Také na druhé straně se jako první představil střídající hráč. Ilkay Gündogan poslal Alissona k opačné tyči.
Jako vůbec první si postavil míč na penaltový bod Xherdan Shaqiri. Střídající Švýcar napálil ránu nekompromisně k pravé tyči.
Střílení penalt začíná.
importantZákladní hrací doba o vítězi Community Shield nerozhodla. Následovat bude penaltový rozstřel.
90+4
Druhý poločas skončil.
90+4
90+4
importantMohamed Salah mohl ve čtvrté minutě nastaveného času rozhodnout. Prvotní ránu ale vyrazil Bravo, následně Salah hlavičkoval od odkryté branky, ale míči nedal potřebnou razanci a tak mohl ještě parádním skokem zachránit situaci Walker.
90+3
Raheem Sterling si posunul míč kolem Robertsona, kterého srazil Van Dijk. Útočník Manchesteru City se ale z úhlu neprosadil ke střele ani k přihrávce.
90+2
Salah sice míč na hrací ploše už nezastavil, ale alespoň ho posunul za postranní lajnu těsně u rohového praporku. Sterling na druhé straně už neměl sílu na další kontr.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90
changeStřídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází De Bruyne, přichází Foden.
89
Pořádně divoký je závěr druhého poločasu. Nejprve musel Walkerovu nepřesnost hasit Bravo, na druhé straně poté zastavoval na poslední chvíli rozběhnutého De Bruyneho Joe Gomez.
88
A znovu byl v akci Mohamed Salah. Ještě mohl útočník Liverpoolu postupovat blíže k brance, ale rozhodl se střílet. Míč ale snadno zkrotil ve středu branky Bravo.
87
Salahova rána z levé strany byla lehce tečována Zinčenkem, následně míč skončil jen těsně nad břevnem. Claudio Bravo kontroloval let balonu.
86
Van Dijk s Gomezem si několikrát vyměnili míč u středového kruhu. Následně ale mohl jít do útoku Kevin De Bruyne. Obrana Liverpoolu se stačila vrátit na svá místa.
85
Oxlade-Chamberlain se dostal k míči na pravé straně, poté ještě centroval do vápna, kde ale uspěl v hlavičkovém souboji John Stones.
84
Claudio Bravo musel zasahovat. Naby Keita se dostal do střelecké pozice na hranici šestnáctky, ale míč poslal jen do středu branky, kde byl brankář City připraven.
83
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Hra se po vyrovnávací brance lehce uklidnila.
82
Manchester je vyrovnávací brankou zaskočen. Naopak Liverpool touží po druhé brance ještě před devadesátou minutou.
81
changeStřídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Origi, přichází Oxlade-Chamberlain.
80
changeStřídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Henderson, přichází Lallana.
79
changeStřídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Firmino, přichází Shaqiri.
78
78
goalLiverpool právě vstřelil branku!
Liverpool srovnává krok! Po přetaženém centru za zadní tyč ještě vrátil míč do ohně Van Dijk, výšková převaha ve vápně byla více než znatelná a JOEL MATIP se dostal k zakončení z blízkosti a snadno dostal míč do sítě.
77
A právě Ilkay Gündogan se snažil rozběhnout De Bruyneho. Belgický záložník se sice hnal za balonem, ale o poznání blíže k němu měl Joe Gomez.
76
Ani Firmino nevyřešil nadějnou situaci ve vápně ideálně. Přihrávka k Salahovi už přes skvělého Stonese neprošla. Na druhé straně poté chyboval v kombinaci Gündogan.
75
Zinčenko nejprve daroval míč Hendersonovi, ale poté skvěle zasáhl proti soupeři včasným vyběhnutím na hranici šestnáctky. Na trávníku je tentokrát Sterling.
74
Kevin De Bruyne nyní až příliš překombinoval situaci na hranici vápna. Už mohl pálit, ale ještě si míč posunul do horší pozice a poté už neměl šanci Alissona prostřelit.
73
Na trávníku zůstal Jordan Henderson po souboji s Otamendim. Kapitán Liverpoolu se sice po chvilce zvedl, ale to už rozhodčí přerušil hru.
72
Manchesteru se daří držet soupeře dále od vlastní branky. Navíc se dostal k míči John Stones, který mohl na chvíli uklidnit hru přihrávkou k Zinčenkovi.
71
Mohamed Salah se také připomněl na trávníku. Útočník Liverpoolu si navedl míč více k ose trávníku, ale pokusem k přední tyči Claudia Brava nepřekonal.
70
Střídající Matip se okamžitě dostal do potíží. Rozehrávka trvala Matipovi příliš dlouho a toho využil k napadání Gabriel Jesus, který si ale pomohl faulem.
69
changeStřídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Fabinho, přichází Keita.
68
changeStřídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Alexander-Arnold, přichází Matip.
67
Opět měl míč pod kontrolou Sterling. Přihrávku na Jesuse ale nedal přesně a tak je tady prostor pro střídání.
66
Po Fabinhovi se dostal k míči na pravé straně Robertson, následně musel na poslední chvíli odvracet nebezpečí před pokutovým územím John Stones.
65
Liverpoolský tým se zkouší opět usadit na útočné polovině trávníku. Origi spolupracoval s Firminem, ale brazilský útočník byl obsazen hned dvojicí soupeřů.
64
Liverpool chce uklidnit hru. Wijnaldum si narazil s Hendersonem, následně byl v pohybu i Salah, ale k egyptskému útočníkovi se již míč neprotlačil.
62
62
importantRaheem Sterling prováhal obrovskou příležitost. Po parádním prostrčení od Rodriho putoval zcela sám na Alissona, ale nedokázal ani vystřelit. Navíc se mu ještě na levé straně nabízel u prázdné branky Bernardo Silva.
61
changeStřídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází D. Silva, přichází Gündogan.
60
I po hodině hry vede Manchester nad Liverpoolem o jednu branku. Claudio Bravo mohl rozehrávat od své branky po faulu na Otamendiho.
59
59
importantUž už se Kloppova parta radovala z vyrovnání. Po rohovém kopu zakončoval velmi nebezpečně Virgil Van Dijk, míč se ale od břevna odrazil jen na brankovou čáru a poté už zasáhl Bravo.
58
Firmino se dokázal protlačit do pokutového území, následně ale skončil po lehkém kontaktu na trávníku. Místo požadované penalty to bude jen rohový kop.
57
Sterling si nedokázal obhodit Robertsona. Navíc se míč odrazil za koncovou čáru právě od útočníka Manchesteru City. Ve druhém poločase je zatím aktivnější Liverpool.
56
Stones obral o míč Firmina a mohl na moment uklidnit hru. City se po dlouhé době ocitlo s míčem ve středu pole v pohodlném postavení.
55
Joe Gomez si nyní musel pomoci přihrávkou k Alissonovi. Liverpool se stále aktivnější a aktivnější směrem do útoku. Salahův průnik ale skončil nezdarem.
53
Po parádní patičce Fabinha vybojoval na pravém kraji rohový kop Mohamed Salah. O rozehrávku od rohového praporku se postaral Alexander-Arnold, ale Liverpool opět neuspěl.
52
Van Dijk zaváhal v rozehrávce, trefil napadajícího Sterlinga, ale poté se ještě dokázal zorientovat a i s dávkou štěstí odzbrojil soupeře.
51
Sterling si říkal o odpískání faulu, ale hlavní rozhodčí jeho pád neposoudil jako zaviněný. Liverpoolu se téměř zdarma dostal k balonu ve střední části trávníku.
50
Také Liverpool mohl rozehrávat rohový kop. O nekompromisní hlavičku se ale postaral uvnitř pokutového území Nicolas Otamendi.
49
49
importantCityzens byli centimetry od druhého zásahu! Parádní přihrávkou vykouzlil David Silva na Gabriela Jesuse, ten byl sice v lehkém ofsajdu, ale akce pokračovala. Jesus mířil sám na Alissona, který ale jeho pokus stačil vytlačit na tyč.
48
Po povedeném sklepnutí od Sterlinga mohl z prvního doteku pálit David Silva. Kapitán City však zamířil jen těsně nad branku liverpoolského celku.
47
Druhý poločas odstartoval rozehrávkou týmu z Manchesteru. Sterling se pokoušel okamžitě po rozehrávce přejít do útoku, ale s Robetsonem si neporadil.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 17:03.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Spokojeněji odcházejí do šaten fotbalisté Manchesteru City, který vede nad Liverpoolem 1:0.

45+3
První poločas skončil.
45+3
City kontroluje závěr poločasu s míčem u kopačky. Rodri si několikrát narazil s Davidem Silvou, poté kapitán Manchesteru zvolil jen přihrávku na jistotu k Bravovi.
45+2
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.
45+1
Manchester rozehrával ještě jeden rohový kop. Alisson sice míč v rukavicích neudržel, ale než se dostal k dorážce Jesus nebo Sterling, tak balon odpravil do bezpečí Joe Gomez.
45
Závěr první půle je pořádně nervózní z obou stran. Nyní u rohového praporku zbytečně přitvrdil Bernardo Silva. Divock Origi skončil na trávníku a rozhodčí musel znovu pískat.
44
importantDavid Silva je zpět na nohou a závěr prvního poločasu může pokračovat. Pep Guardiola inkasoval za gesta k rozhodčímu žlutou kartu.
42
Na trávníku tentokrát zůstal David Silva. Španělský záložník inkasoval pořádně tvrdou ránu od bránícího Gomeze. Hlavní rozhodčí musel hru přerušit.
41
S Walkerem si na pravé straně pomohl Rodri. Následně se čerstvá posila City postarala o vynikající přihrávku k De Bruynemu, ale ten byl v milimetrovém ofsajdu.
40
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Alexander-Arnold rozehrával rohový kop, ale míč pouze prosvištěl nad pokutovým územím a skončil mimo hru.
39
Aktivita City se postupem času lehce snižuje. Naopak Liverpool se snaží ještě do přestávky srovnat krok. Přetažený centr Fabinha si pohlídal na zadní tyči Stones.
38
Uspěchaná rozehrávka od Alissona. Brazilský gólman ve službách Liverpoolu chtěl rychle najít Salaha, ale míč poslal jen za postranní lajnu.
37
Claudio Bravo se zapojil do rozehrávky uvnitř pokutového území. Se Stonesem nedali příliš šancí napadající dvojici soupeřů. Nakonec se ujal balonu na levé straně de Bruyne.
36
Fabinhovi utekl míč od kopačky přesně do prostoru Zinčenka. Ukrajinský bek ale s rozehrávkou nespěchal a raději posunul balon k nohám Otamendiho se Stonesem.
35
yellowCardKevin De Bruyne byl pozadu oproti nabíhajícímu Origimu. Musel si tak pomoci jen faulem za žlutou kartu, ale soupeře dokázal zastavit ještě daleko před vápnem.
33
Na levém křídle měl o něco více prostoru Kevin De Bruyne. Ještě chtěl posunout míč do běhu Davidu Silvovi, ale kapitán City už balon nedokázal zachytit na hrací ploše.
32
Salah sice ve středu pole svalil na zem Rodriho, ale hlavní rozhodčí celou situaci pustil. Naopak následně odpískal faul na Firmina a fanoušci City se bouří.
31
Liverpoolu se zatím nedaří ve finální fázi. Wijnaldum si skvěle poradil se Zinčenkem, poté odcentroval do vápna, ale Salah byl opět nachytán v ofsajdovém postavení.
30
I po půlhodině hry vedou vítězové posledního ročníku Premier League o jednu branku. Sterling prolétl do vápna, ještě chtěl přihrávat pod sebe, ale Jesus už byl obsazený.
29
Rodri na nic nečekal, velmi rychle po souhře s De Bruynem cpal míč do pokutového území. Sterling ani střídající Jesus se ale do střelecké pozice nedostali.
28
Virgil Van Dijk se vložil do role dirigenta. Přetaženým centrem ale našel pouze náručí připraveného Claudia Brava. Manchester snadno získal míč.
27
Na Rodriho pobídku reagoval na levém kraji David Silva. Kapitán City ještě zkoušel prostrčit míč mezi nohama Robertsonovi, ale ten se nenechal snadno obehrát.
26
Raheem Sterling hraje v prvním poločase s velkým nasazením. Průnik do šestnáctky mu ale nyní nedovolil Van Dijk. Na druhé straně trávníku se pokoušel zakončovat Salah, ale egyptský útočník byl v ofsajdu.
25
Také Jordan Henderson měl ale potíže se zpracováním. Kapitán Liverpoolu nedokázal lépe zkrotit přihrávku Fabinha a toho okamžitě využil k zisku Olexandr Zinčenko.
24
Kyle Walker vhodil míč do hry zpoza postranní lajny. City se ale u balonu příliš dlouho nezdrželo, naopak Walker musel rychle do obrany po ztrátě de Bruyneho.
23
Teď už to po souhře s Origim vypadalo pro Salaha nadějněji. Divock Origi ale svého kolegu z útoku nenašel prudkým pasem z levého kraje.
22
Liverpool uklidňuje hru postupnou kombinací. Na pravé straně se zkoušel prosadit Mohamed Salah, ale proti velké přesile neměl příliš šancí k proskočení do pokutového území.
21
Také Liverpool chce více útočit. Fabinho si narazil s Hendersonem, poté byl ve hře i Wijnaldum, ale osmadvacetiletý záložník musel přihrávat jen zpět ke Gomezovi.
20
Po dvaceti minutách mohl navýšit vedení Bernardo Silva. Portugalský fotbalista si z pravé strany naváděl balon více do středu, ale když už se rozhodl střílet, tak skvěle vystoupil Van Dijk.
19
Manchester zatím dominuje na balonu. Sterlingova klička byla až příliš čitelná a Alexander-Arnold dokázal míč vypíchnout ještě v dostatečné vzdálenosti před šestnáctkou.
18
Rodri oslovil na hranici vápna Sterlinga, ten ještě vyzval ke střele osamoceného Jesuse, ale ten svého kolegu z brazilské reprezentace Alissona nepřekonal.
17
Claudio Bravo se vydal s míčem až před vlastní vápno. Cityzens se postupně prokombinovali přes napadajícího vlnu až na útočnou polovinu trávníku.
16
Liverpool rozehrával až od vlastní branky. Henderson rychle přenesl hru na rozběhnutého Salaha. Elitní snajpr Liverpoolu se dostal do vápna, kde se ale neprosadil přesnou střelou.
15
A Manchester pokračuje v náporu. Gabriel Jesus se ihned po příchodu na trávník zapojil do další akce. Tentokrát ale v pokutovém území nedostal přesnou přihrávku od Sterlinga.
13
changeStřídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sané, přichází Jesus.
12
12
goalManchester City právě vstřelil branku!
Zatímco byl Sané na odchodu do šaten se Manchester prosazuje k první brance! David Silva dokázal prodloužit přihrávku na RAHEEMA STERLINGA, který z blízkosti s velkou dávkou štěstí překonal Alissona. Brazilský gólman tentokrát Liverpool rozhodně nepodržel.
11
Leroy Sané zůstává po kontaktu s Alexanderem-Arnoldem na trávníku s bolestivou grimasou. S útočníkem City to vůbec nevypadá dobře.
10
10
importantLiverpool v obrovské šanci. Henderson získal míč ve středu pole, poté Origi našel Salaha, který ale neprokázal zabijácký instinkt a v brankové příležitosti nezavěsil přesně.
9
Manchester ještě pokračoval rozehrávkou od rohového praporku. Kevin De Bruyne přetáhl centr až za vzdálenější tyč, kde už byli připraveni obránci Liverpoolu.
8
Také Leroy Sané vlétl do zápasu s velkou chutí. Německý útočník sprintoval za razantní přihrávkou od Davida Silvy, ale proti Gomezovi se nedokázal prosadit ke střele.
7
7
Claudio Bravo musel poprvé zasahovat. Firmino si v krkolomné pozici dokázal zpracovat míč, poté se obhodil bránícího Otamendiho, ale střelou z hranice vápna Brava nepřekonal.
6
Zápas odstartoval v obrovském tempu. Robertson ještě zachytil prudkou přihrávku před koncovou lajnou, poté oslovil Origiho, ale ten mu už míč nedokázal vrátit zpět do pohybu.
5
Španělská posila Manchesteru Rodri našel na levé straně Sterlinga, ten ještě kombinoval se Saném, ale prudkou ránu z velkého úhlu nasměroval jen do boční sítě.
4
Právě Robertson následně našel ve středu pole Van Dijka. Stoper Liverpoolu ale prohrál hlavičkový souboj s Rodrim a vítězové posledního ročníku Ligy mistrů se museli znovu zatáhnout do obrany.
3
Bernardo Silva vybojoval pro City autové vhazování. Walker vhodil míč právě k portugalskému útočníkovi, ale následně se do akce vložil i bránící Andrew Robertson.
2
Riskantní rozehrávka Bravovi a jeho stoperům vyšla na jedničku. Origi sice nebyl daleko od vypíchnutí balonu ještě v pokutovém území, ale nakonec byla spolupráce Stonese s Otamendim milimetrová.
1
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali hráči Liverpoolu. Wijnaldum zkoušel ihned rozběhnout Salaha, ale egyptský útočník narazil na připraveného Stonese.
1
Utkání právě začalo.
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Finálový zápas Community Shield může za několik málo okamžiků začít.
Úvodní sestavy:

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson – Fabinho, Henderson, Wijnaldum – Salah, Origi, Firmino
Náhradníci: Mignolet – Lovren, Keita, Oxlade-Chamberlain, Lallana, Shaqiri, Matip

Manchester City: Bravo – Walker, Stones, Otamendi, Zinčenko – Rodri, D. Silva, De Bruyne – B. Silva, Sané, Sterling
Náhradníci: Ederson – Gündogan, Jesus, Agüero, Angelino, Foden, García.

Liverpool FC

Kloppova parta vystoupala v loňské sezoně až na samotný vrchol. Ve finále Ligy mistrů překonal Liverpool vyčkávací taktikou rivala z Premier League Tottenham 2:0, když se prosadili Salah s Origim. V nejvyšší anglické soutěži poté Liverpool skončil pouze o bod za mistrovským Manchesterem City.

Do přípravy sice Liverpool vletěl vítězstvím 6:0 nad Tranmere, následně zdolal 3:1 i Bradford City. Poté ale v dalších čtyřech zápasech nevyhrál. Proti Dortmundu i Seville vítěz Ligy mistrů padl o jeden gól, následně se Sportingem jenom remizoval 2:2 a v duelu s Neapolí dokonce prohrál 0:3. Až v zatím posledním přípravném zápase se Liverpool vytáhl na Lyon.

Liverpool udržel i do následující sezony všechny své hvězdy. Do Southamptonu odešel Danny Ings, posilou je poté sedmnáctiletý stoper Sepp van den Berg, který přichází z nizozemského Zwolle. V přípravě už si za slavný celek zahrál i šestnáctiletý Harvey Elliott, který přišel z Fulhamu.

Cityzens v loňské sezoně Premier League dokázali zvládnout dramatickou koncovku celé soutěže a o pouhý jediný bod překonal silný Liverpool. V Lize mistrů ale City skončilo již ve čtvrtfinále. Po porážce 0:1 na trávníku Tottenhamu už nestačilo k postupu do další fáze ani domácí vítězství 4:3.

V přípravě má za sebou mistrovský tým pouze čtyři duely. Nejprve v rámci Premier League Asia Trophy dva zápasy. Nejprve sice Manchester roznesl 4:1 WestHam, ale v následném finále nestačil po penaltách na Wolves. Asijské turné si poté City protáhlo o dva vítězné zápasy proti Kitchee a Jokohamě.

Kádr Manchesteru City nedoznal větších změn. Fabian Delph se vydal z Etihad Stadium do Evertonu. Největší předsezonní posilou je poté třiadvacetiletý záložník z Atlética Madrid Rodrigo.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nová sezona se pomalu rozbíhá i v nejprestižnějších soutěžích Evropy. O první trofej Community Shield se utkají v londýnském Wembley fotbalisté Liverpoolu proti výběru Manchesteru City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Domov»Futbal»Anglicko»City získalo anglický superpohár, Liverpool zdolalo po penaltách