Kozák zažíval to, čo každý fanúšik. Hráči sedeli v kabíne na zemi

Na snímke vpravo Dávid Holman sa raduje po strelení gólu počas stretnutia 3.predkola Európskej ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Dundalk 7. augusta 2019 v Bratislave. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|8. aug 2019 o 00:27

Slovan vyhral nad Dundalkom 1:0.

BRATISLAVA. Kým pred dvoma týždňami fanúšikovia Slovana Bratislava svojich hráčov po víťazstve 2:1 nad kosovským Feronikeli vypískali, tentoraz im aplaudovali.

„My sme Slovan Bratislava, hej, hej,“ kričali diváci spolu s hráčmi a pritom sa držali okolo pliec a poskakovali.

Oslavovali napriek tomu, že vyhrali opäť len o gól.

V prvom zápase tretieho predkola Európskej ligy Slovan zdolal írsky Dundalk 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 86. minúte maďarský reprezentant Dávid Holman.

„Nie je ľahké hrať proti takému dobre organizovanému súperovi. Hráči to odmakali, dali do toho srdce. To je správna cesta,“ povedal po zápase tréner Slovana Ján Kozák mladší.

Kozák zažíval to, čo každý fanúšik Slovana

V prvom polčase sa slovanisti trápili a pokračovali vo výkone, ktorý predvádzali v európskych pohároch proti Sutjeske Nikšič a Feronikeli.

„Chýbala mi rýchlejšia práca s loptou a prudšie prihrávky. Miestami to bolo naozaj pomalé,“ reagoval Kozák.

Po prestávke sa to zmenilo. Za desať minút ukázali hráči Slovana viac ako za celý prvý polčas. Nebezpečný bol krídelník Moha, vyložené šance mali Rafael Ratao, Andraž Šporar i Myenty Abena.

Tlak Slovana sa akoby stupňoval s pribúdajúcim dažďom.

Európska liga: Momentky zo zápasu Slovan Bratislava - Dundalk: fotogaléria

8.8.2019

Energiu na ihrisku podporili aj fanúšikovia, ktorí vytvorili najlepšiu domácu atmosféru v tohtoročnej pohárovej Európe.

Gólové vyústenie veľkej snahy a sústavného tlaku prišlo v 86. minúte. Najskôr strela Dejana Dražiča skončila na žrdi, ale odrazenú loptu dostal do siete Holman.

Lavička Slovana i hráči na ihrisku boli v eufórii.

Po dlhom čase boli v klbku radujúcich sa hráčov všetci okrem brankára Dominika Greifa.

Domov»Futbal»Európska liga»Kozák zažíval to, čo každý fanúšik. Hráči sedeli v kabíne na zemi