Ján Andrej Cully. (Autor: Lukáš Grinaj TASR)

4.Stefan KüngŠvajčiarsko+21 s
5.Alex DowsettVeľká Británia+22 s
6.Filippo GannaTaliansko+23 s
30.Ján Andrej CullySlovensko+2:34 min

BRATISLAVA. Belgičan Remco Evenepoel sa stal víťazom individuálnej časovky mužov na 22,4 km na majstrovstvách Európy v cestnej cyklistike v holandskom Alkmaare.

Stále iba 19-ročný supertalent tohto športu potvrdil vynikajúcu formu, keďže počas uplynulého víkendu ovládol Klasiku San Sebastián. Na rovinatej trati prišiel do cieľa s časom 24:55 min.

Tesne za ním skončil jeho tímový kolega z Deceunincku - QuickStep Dán Kasper Asgreen, tretie miesto patrilo Talianovi Edoardovi Affinimu.

Slovenský časovkársky šampión Ján Andrej Cully sa zaradil na 30. priečku, keď na víťaza stratil 2:34 min.

Domov»Cyklistika»Šampiónom v časovke sa stal len devätnásťročný mladík, Slovák Cully skončil tridsiaty