Kuzminová súťažila v Nemecku, preteky mali netradičný počet položiek

Na snímke slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová na strelnici v pretekoch žien na 12,5 km s hromadným štartom počas 9. finálového kola Svetového pohára v biatlone v nórskom Holmenkollene 24. marca 2019. (Autor: Michal Svítok TASR)

6.Anastasia KuzminováSlovensko+ 2:14,9 min

WIESBADEN. Slovenka Anastasia Kuzminová obsadila šieste miesto v exhibičných pretekoch s hromadným štartom v letnom biatlone.

Po nórskom Sandnese hostil v nedeľu takéto podujatie aj nemecký Wiesbaden a najúspešnejšia bola Talianka Lisa Vittozziová. Tá predviedla výborný výkon na strelnici a triumfovala s takmer minútovým náskokom.

Na druhom mieste sa umiestnila Poľka Monika Hojniszová a poradie na stupňoch víťaziek doplnila aktuálna víťazka Svetového pohára Dorothea Wiererová.

Pretekárky sa predstavili na 1,8 kilometra dlhom okruhu v meste Wiesbaden a netradične absolvovali päť streleckých položiek (dve v ľahu a tri v stoji).

Zaujímavosťou pretekov bol tiež fakt, že pri streľbe mohli využiť tri náhradné náboje, ako tomu je pri štafetových pretekov v rámci Svetového pohára.

Samotnému finále predchádzali kvalifikačné súboje.

V hlavných pretekoch sa mala predstaviť osmička biatlonistiek, ale Nórka Marte Olsbuová-Röiselandová, ktorá vyhrala šprint v Sandnese, napokon do finále nezasiahla.

Na prvej streleckej položke použila rodáčka z ruského Ťumenu jeden náhradný náboj a na medzičase sa zaradila na tretiu pozíciu.

Druhá položka v ľahu jej však absolútne nevyšla a napriek trom náhradným nábojom nezostali sklopené dva terče. Musela si tak odpykať časovú penalizáciu a spoločne s Taliankou Wiererovou sa zaradila na chvost štartového poľa.

Ani tretia streľba nebola zo strany Slovenky ideálna, napokon sa vyhla spomenutej penalizácii, ale naďalej jej patrila posledná priečka.

Pri záverečných dvoch stojkách predsa len prišlo strelecké zlepšenie slovenskej reprezentantky, ktorá si pripísala aspoň skalp nemeckej biatlonistky Franzisky Presussovej.

Anastasia Kuzminová napokon finišovala šiesta s mankom 2:14,9 minúty na víťaznú Vittozziovú.

Z najlepšieho výkonu na strelnici sa mohla tešiť Ruska Jekaterina Jurlovová-Perchtová, ktorá musela použiť iba štyri náhradné náboje.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Kuzminová súťažila v Nemecku, preteky mali netradičný počet položiek