Natália Dubovcová a Andrea Štrbová.
Natália Dubovcová a Andrea Štrbová. (Autor: FB Dubovcová & Štrbová - Slovak Beachvolleyball Team)
SITA|15. aug 2019 o 17:59

V prípade výhry mohli priamo postúpiť do osemfinále.

BRATISLAVA. Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou prehrali vo štvrtkovom druhom vystúpení v E-skupine na "štvorhviezdičkovom" turnaji World Tour v Moskve s japonským duom Megumi Murakamiová a Miki Košikawová 1:2 na sety (-16, 10, -12).

Nenadviazali tak na dopoludňajší triumf nad rakúskou dvojicou Katharina Schützenhöferová a Lena Plesiutschnigová 2:0 na sety (19, 19).

Víťazstvo nad Japonkami by Slovenky posunulo priamo do osemfinále. Nemusia však smútiť, keďže už pred druhým duelom skupinovej časti mali slovenské reprezentantky istú miestenku v 1. kole vyraďovacej fázy tohto dôležitého turnaja z pohľadu postupu na budúcoročné olympijské hry v Tokiu.

Mená súperiek pre 1. kolo vyraďovačky sa Slovenky dozvedia v piatok ráno po skončení programu základných skupín.

Japonky si hneď v úvode zápasu vytvorili solídny náskok (4:0), ktoré Slovenky dokázali zmazať (5:5). V neskoršom priebehu prvého setu však dovolili Japonkám opäť "odskočiť".

Tie viedli 11:8 aj 17:12 a nakoniec doviedli set do víťazného konca. V druhom dejstve sa priebeh stretnutia zmenil o stoosemdesiat stupňov. Slovenské hráčky v ňom od začiatku vyhrávali a napokon v ňom triumfovali o priepastných jedenásť bodov (21:10).

Dobre vstúpili aj do rozhodujúceho tajbrejku, ale náskok 7:4 neudržali. Japonky vydareným úsekom hry dokázali otočiť skóre vo svoj prospech a nakoniec získali pre seba tretí set v pomere 15:12.

Turnaj World Tour v plážovom volejbale - Four stars - Moskva (Rus.) - štvrtok:

Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-12) - Katharina Schützenhöferová, Lena Plesiutschnigová (Rak.-21) 2:0 (19, 19)

Sanne Keizerová, Madelein Meppelinková (Hol.-5) - Megumi Murakamiová, Miki Košikawová (Jap.-28) 0:2 (-22, -18)

Megumi Murakamiová, Miki Košikawová (Jap.-28) - Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-12) 2:1 (16, -10, 12)

Domov»Halové športy»Volejbal»Dubovcová a Štrbová druhý zápas za deň nezvládli. Boj o olympiádu však pokračuje