Štrbová s Dubovcovou postúpili v Moskve do osemfinále, zvládli napínavý tajbrejk

Slovenky zdolali osemnáste nasadené čínske duo.

Andrea Štrbová (vľavo) a Natália Dubovcová.Andrea Štrbová (vľavo) a Natália Dubovcová.(Zdroj: Filip Hudec / Slovenská volejbalová federácia)

Turnaj World Tour v plážovom volejbale - Four stars - Moskva (Rus.)

1. kolo play off:

Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-12) - Sin-i Sia, Fan Wang (Čína-18) 2:1 (20, -14, 14)

BRATISLAVA. Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou postúpili do osemfinále na "štvorhviezdičkovom" turnaji World Tour v Moskve. V piatkovom zápase 1. kola play off zdolali osemnáste nasadené čínske duo Sin-i Sia, Fan Wang 2:1 na sety (20, -14, 14).

Zverenky trénerky Lenky Háječkovej uspeli v napínavom tajbrejku tretieho setu, keď otočili nepriaznivé skóre. Osemfinálový duel odohrajú Slovenky o 15.40 h SELČ proti americkým šestkám turnaja Kelly Claesovej a Sarah Sponcilovej.

Slovenská dvojica v úvodnom sete dlho doháňala náskok súperiek. Zo stavu 12:16 sa však dotiahla na 18:18 a záverečnou trojbodovou šnúrou otočila skóre z 19:20 na 22:20. Číňanky pokračovali v presnej hre aj v druhom sete a tentoraz nedopustili obrat.

Približne v jeho polovici odskočili na rozdiel piatich bodov a Štrbová s Dubovcovou na tento vývoj nedokázali reagovať. Slovenky prehrali druhý set 14:21, ale lepšie sa skoncentrovali na úvod tajbrejku a rýchlo sa ujali vedenia 5:1.

Čínske duo Sin-i Sia, Fan Wang však zmazalo manko a výrazne sa priblížilo k víťazstvu. Slovenský pár si za stavu 10:13 zobral oddychový čas, štyrmi bodmi v rade sa dostal do výhody a napokon triumfoval 16:14.