Natália Dubovcová (vľavo) od mája hrá vo dvojici s Andreou Štrbovou.
Natália Dubovcová (vľavo) od mája hrá vo dvojici s Andreou Štrbovou. (Autor: TASR)
SITA|16. aug 2019 o 16:54

Druhý zápas dňa Slovenky nezvládli.

BRATISLAVA. Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou skončili na "štvorhviezdičkovom" turnaji v Moskve v osemfinálovej fáze.

V súboji o postup medzi elitné okteto nestačili na šiesty nasadený americký pár Kelly Claesová, Sarah Sponcilová.

Favoritky stretnutia vyhrali 2:0 na sety (16, 9) a naďalej živia šancu na medailové umiestnenie z prestížneho podujatia World Tour. Naopak, Slovenky skončili na konečnom deviatom mieste.

V úvodnom dejstve sa zverenky Lenky Háječkovej dlho držali so svojimi súperkami. Po technickom oddychovom čase však Američanky odskočili na výrazný rozdiel (18:12), ktorý bez problémov udržali.

Slovenky síce ešte drobne zmenšili svoje manko, ale napriek tomu prvý set prehrali 16:21. Na začiatku druhého setu sa Štrbová s Dubovcovou trápili v útoku a za nepriaznivého stavu 3:7 si zobrali oddychový čas.

Ten im ale vôbec nepomohol. Náskok Američaniek sa postupne prehlboval, pričom skvelý výkon predvádzala najmä blokárka Claesová.

Slovenské reprezentantky nedokázali reagovať na veľmi dobrú hru hráčok z Ameriky a druhý set prehrali jednoznačne 9:21.

Turnaj World Tour v plážovom volejbale - Four stars - Moskva (Rus.) - osemfinále - piatok:

Kelly Claesová, Sarah Sponcilová (USA-6) - Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-12) 2:0 (16, 9)

Domov»Halové športy»Volejbal»Dubovcová a Štrbová končia na prestížnom turnaji v osemfinále, na favoritky nestačili