Tréner FC Chelsea Frank Lampard.
Tréner FC Chelsea Frank Lampard. (Autor: Frank Augstein TASR/AP)
TASR|19. aug 2019 o 12:15

Nový tréner dáva príležitosť aj mladým.

LONDÝN. Futbalisti londýnskej Chelsea naďalej čakajú na premiérové víťazstvo v novej sezóne.

Po prehre 0:4 v úvodnom stretnutí Premier League s Manchestrom United a neúspechu v jedenástkovom rozstrele v Superpohári UEFA s FC Liverpool si v druhom kole najvyššej anglickej súťaže podelili body s Leicestrom City po domácej remíze 1:1.

Víťaznú radosť na lavičke si stále neužil ani nový tréner Frank Lampard.

Únava sa podpísala na výkone

Bývalý hráč londýnskeho klubu dáva príležitosť aj mladším hráčom, 20-ročný Mason Mount sa mu za dôveru odvďačil otváracím gólom už v 7. minúte.

Po skvelom začiatku sa však výkon Chelsea zhoršil a podľa Lamparda to zapríčinila aj únava po stredajšom vyčerpávajúcom súboji o Superpohár UEFA a dlhej ceste z Istanbulu.

Jeho zverenci mohli po vyrovnávajúcom zásahu Wilfreda Ndidiho v 67. minúte inkasovať aj druhýkrát.

Situácia nie je ľahká, ako nový tréner som nemohol kúpiť nových hráčov a stratili sme Edena, ktorý bol pre náš klub nesmierne dôležitý.

Frank Lampard

"Prvých 25 minút vyzeralo, ako sme si predstavovali, ale zvyšok už nie. Nechali sme príliš veľa dier. Veľmi ma sklamalo, že sme nedokázali udržať štandard z úvodu zápasu. Neočakávam, že budeme plnú minutáž behať vo vysokej rýchlosti, no musíme lepšie držať loptu.

V stredu sme ukázali viac odhodlania. Nerád používam výhovorky súvisiace s únavou, po zmene strán to však zohralo úlohu. Keď nechceme toľko behať, musíme lepšie ovládať loptu, tak sa kontroluje duel. Z nedele si môžeme zobrať viacero poučení," zhodnotil Lampard, ktorý sa pri trénerskej premiére na Stamford Bridge dočkal vrelého privítania:

"Bol to skvelý pocit. Bol to pre mňa špeciálny moment, splnil sa mi sen. Toto je môj klub, pôsobil som tu veľmi dlho. Mrzí ma, že sme to neozdobili víťazstvom, ale ďakujem fanúšikom. Ak pociťovali nejakú frustráciu, o to väčšia bola na lavičke. Sme v tom všetci spoločne."

Ťažký štart do sezóny

Štyridsaťjedenročný Angličan ešte zbiera skúsenosti, ako kouč doteraz absolvoval len jednu sezónu na lavičke druholigového Derby County. Chelsea navyše pre trest nepriviedla v letnom prestupovom období žiadnych hráčov a predala Edena Hazarda do Realu Madrid.

Štvrtú šancu na prvé víťazstvo bude mať v sobotu na pôde Norwichu City. "Mali sme ťažký štart, začali sme v Manchestri a prehrali sme takým spôsobom. Nezískali sme ani Superpohár UEFA, hoci sme podľa mňa boli lepším tímom. Ide o výsledky, no čo sa týka výkonov, proti Manchestru a Liverpoolu sa mi paradoxne pozdávali viac.

Situácia nie je ľahká, ako nový tréner som nemohol kúpiť nových hráčov a stratili sme Edena, ktorý bol pre náš klub nesmierne dôležitý," citovala Lamparda agentúra AFP.

Domov»Futbal»Anglicko»Lampard stále čaká na prvé víťazstvo v úlohe trénera Chelsea: Mali sme ťažký štart