Slovenské volejbalistky vyhrali úvodný zápas na domácich ME, nestratili ani set

Momentka po zápase Slovensko - Španielsko na ME vo volejbale 2019.
Momentka po zápase Slovensko - Španielsko na ME vo volejbale 2019. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|23. aug 2019 o 20:00

V druhom sete predviedli skvelý obrat.

Slovensko - Španielsko 3:0 (24, 27, 18)

/za 88 minút/

Rozhodovali: Simonovská (Č.Hora) a Marquesová-Ferreirová (Portug.)

Slovensko: Kijaková 9, Kostelanská 11, Pencová 6, Koseková 1, Radosová 10, Herelová 14, libero Španková (Hudecová 1, Hrončeková, Palgutová 1, Ovečková, Szaboóvá, Fričová, libero Jančová). Tréner: Marco Fenoglio

Španielsko: Riverová 5, Carová Garcíová 4, Segurová 10, Escamillová 18, Berbelová 11, Corralová Bouzová 1, libero Alba Sánchezová (De Blasová, Elizagová, Castellanová, Gonzalezová, Prianteová Francesová 1, Montorová, libero Llabrésová). Tréner: Pascual Saurin

<>
  • Ďalšie výsledky skupiny D
<>

Švajčiarsko - Nemecko 0:3 (16, 19, 21)

Bielorusko - Rusko 0:3 (24, 16, 22)

BRATISLAVA. Slovenské volejbalistky zvíťazili vo svojom otváracom zápase D-skupiny na majstrovstvách Európy v Bratislave nad Španielskom 3:0.

V dramatickom a vyrovnanom zápase bol kľúčový druhý set, v ktorom Slovenky od úvodu prehrávali, no po skvelom obrate a výborne zvládnutej koncovke triumfovali 29:27.

V treťom sete si už vo skvelej atmosfére nenechali ujsť prvé víťazstvo na šampionáte.

Zverenky Marca Fenoglia nastúpia vo svojom druhom zápase v skupine v sobotu o 20.00 h proti Švajčiarsku.

ME vo volejbale žien 2019: Momentky zo zápasu Slovensko - Španielsko: fotogaléria

24.8.2019

Hlasy po stretnutí

Marco Fenoglio, tréner SR: "Bolo to fantastické. Skvelá pedzápasová šou, neuveriteľní fanúšikovia. Bolo niečo neuveriteľné hrať v takejto atmosfére, miešali sa vo mne emócie. Hrali sme ako tím, a to bolo kľúčové pri tomto triumfe. Som hrdý na moje dievčatá, pretože vedia, čo od nich vyžadujem a plnili to."

Nina Herelová, blokárka SR: "Bolo kľúčové, že sme zvládli koncovky setov. Som unesená z atmosféry, bolo to niečo neuveriteľné. Zápas nám ukázal, že na takomto fóre nemôžeme poľaviť ani na chvíľu."

Jaroslava Pencová, blokárka SR: "Zápas som si užívala, diváci sa bavili, bola som v šoku. V druhom sete to bolo vybojované, vyšiel nám challenge, tam sa to celé rozhodlo."

Srbsko - Fínsko 3:0 (17, 15, 17)

Francúzsko - Bulharsko 3:2 (20, -13, 15, -19, 13)

Turecko - Grécko 3:0 (21, 18, 8)

B-skupina

/Lodž, Poľsko/

Belgicko - Ukrajina 3:0 (10, 19, 22)

Taliansko - Portugalsko 3:0 (15, 14, 13)

Poľsko - Slovinsko 3:0 (12, 22, 23)

C-skupina

/Budapešť, Maďarsko/

Chorvátsko - Azerbajdžan 2:3 (13, -20, -22, 24, 15)

Holandsko - Rumunsko 3:0 (21, 18, 9)

Maďarsko - Estónsko 3:0 (15, 17, 15)

Online prenos: Slovensko - Španielsko (ME vo volejbale 2019, ženy, LIVE, NAŽIVO, D-skupina)

ME - ženy  2019/2020
23.08.2019 o 20:00
Slovensko
3:0
(26:24, 29:27, 25:18)
Španielsko
Naše dievčatá výborne vstúpili do tohto európskeho šampionátu, keď na úvod zdolali priameho konkurenta v boji o postup zo základnej skupiny D! Španielsku sme nepustili ani jeden set, predviedli sme famóznu otočku v druhom sete a v treťom sete sme už všetko úspešne dotiahli do zdárneho konca.

Zajtra čaká podľa odobrníkov naše dievčatá povinná jazda a to súboj so Švajčiarskom. Ako však vieme, súpera si na šampionáte nevyberáte a netreba nikoho podceniť. My budeme veriť, že aj zajtra to naše dievčatá zvládnu a spravia ďalší krok k ceste za postupom zo skupiny.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim, ďakujem za vašu pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu
25:18
importantJe rozhodnuté! Hneď prvý mečbal Slovensko využíva a tak tretí set sme ovládli jednoznačne 25:18, ale bez menších chýb sa to neobišlo. To však nie je až tak podstatné, Slovensko vyhralo nad Španielskom 3:0 na sety!
24:18
importantAle už je to tu! Tak poďme to využiť!
23:18
Presný blok súpera na sieti, takže zatiaľ naše mečbaly neprichádzajú.
23:17
Bod získává Španielsko.
23:16
Dievčatá zbierajú body ďalej, keď získame ešte dva, tento zápas vyhráme.
22:16
Bod získává Slovensko. Pre naše dievčatá prichádza veľký impulz z hľadiska.
21:16
Smeč do autu od súpera, tento set by sme už snáď stratiť nemali, ale radšej ešte nepredbiehajme.
20:16
A Slovensko získava svoj dvadsiaty!
19:16
Lopta aj so šťastím prepadla na našu stranu, Španielsko získava svoj 16. bod v treťom sete.
19:15
Súper pretlačil túto loptu na sieti, kde už v tomto prípade Herelová úspešná nebola.
19:14
Oddychový čas Španielsko.
19:14
Herelová zahrala presnú loptu na sieti a pred koncom tretieho setu sa črtá naše prvé víťazstvo v úvode šampionátu.
18:14
Blok súpera končí za čiarou, bod pre Slovensko, aj keď to bolo so šťastím.
17:14
17:13
Hra v sieti, ďalší bod pre Slovensko a naše dievčatá si pohodlne kráčajú v treťom sete, ktorý môže byť v tomto zápase posledným.
16:13
Je to už o tri body, úspešne sme zahrali na sieti a držíme všetko vo svojich rukách.
15:13
Bolo to správne rozhodnutie, bolo to veľmi tesné, ale lopta bola na čiare a tak znova vyhrávame o dva body.
14:13
Challenge si vyžiadal tréner Slovenska, čo bola lopta dnu, alebo von.
14:13
Presný smeč súpera, Španielsko znova znižuje.
14:12
My sme však dokázali odpovedať, je to náš štrnásty bod v treťom sete a ten nám prinavrátil vedenia o dva body.
13:12
Rozhodcovia nevedeli, komu tento bod prideliť, napokon ho získava Španielsko.
13:11
Smeč súpera zastavuje sieť, opäť dvojbodové vedenie pre Slovensko!
12:11
12:10
Nám servis vyšiel, potom prišiel presný dvojblok a vyhrávame o dva body.
11:10
Konečne po dlhšej dobe bod pre Slovensko, Riverová opäť chybovala na podaní.
10:10
Stratili sme svoj náskok, vyrovnané 10:10 v treťom sete!
10:9
Ďalší bod pre Španielsko, súper znižuje na rozdiel jedného bodu.
10:8
Trošku začíname chybovať a dovolili sme súperovi znížiť na rozdiel dvoch bodov.
10:7
Druhý bod pre Španielsko v rade.
10:6
Riverová predviedla úspešný smeč, naša bodová šnúra tak bola pretrhnutá.
10:5
Vydretý bod pre Slovensko, na sieti sme predviedli správny blok a Kostelanská nás posiela do vedenia o päť bodov.
9:5
9:5
Čo sa nám aj podarilo, Hudecová bola úspešná na podaní a Slovensko vyhráva v treťom sete 9:5!
8:5
No a vyhrávame o tri body! Ideme na servis a môžme tak svoje vedenie ešte navýšiť.
7:5
My ideme späť do vedenia o dva body, súper teraz pokazil ľahkú situáciu na sieti.
6:5
Ale súperovi sa opäť podarilo znížiť po úspešnom bloku.
6:4
Ťažkú výmenu sme teraz zvládli a prinavrátili sme si vedenie o dva body.
5:4
Na príjme je Španielsko úspešné a znižuje na rozdiel jedného bodu.
5:3
Tento bod sme si však vybojovali skvelou hrou na sieti vďaka Radosovej, vyhrávame o dva body 5:3.
4:3
4:2
Španielky nezvládli situáciu na sieti, dve hráčky sa zrazili a tak aj so šťastím sme tento bod získali.
3:2
Radosová zakončila úspešne slovenský útok, bolo to dokonca cez trojblok!
2:2
Škoda tejto situácie, ale tento bod pripisujeme nášmu dnešnému súperovi.
2:1
Riverová získava pre Slovensko druhý bod v rade.
1:1
Riverová pokazila servis, 1:1 v treťom sete.
0:1
Kijakovej dlhý smeč končí v aute, prvý bod v treťom sete patrí súperovi.
0:0
Začal sa tretí set.
Aj druhý set priniesol veľmi zaujímavý priebeh, Španielsko sa od úvodu dostalo do konfortného vedenia, ale potom prišli chyby súpera a podarilo sa nám otočiť stav 19:22! To je málo vídaný jav vo volejbale, ale naše dievčatá predviedli skvelý výkon a vyhrávajú nad Španielskom 2:0 na sety! Pred nami je teda tretí set, ktorý už môže byť aj posledným v tomto stretnutí.
29:27
importantKonečne! Tento setbal sme už využiť dokázali, presne sme zahrali na sieti a získavame druhý set po dvojbodovom rozdiele – 29:27!
28:27
importantŠpanielsko sa ani v tomto prípade k setbalu nedostalo, opäť ho získava Slovensko!
27:27
Ani na štvrtý pokus sme v druhom sete úspeši neboli, Španielsko sa stále drží a je to opäť otvorené na oboch stranách.
27:26
importantRiverovej úder končí v aute, štvrtý setbal pre Slovensko! Diváci burcujú naše dievčatá.
26:26
Segurová zahrala presný smeč, ktorým odvrátila aj tretiu hrozbu a druhý set tak ešte predlžuje.
26:25
importantTak toto bol veľmi tesný aut, tretí setbal pre Slovensko!
25:25
Challenge Španielsko! Tak, bude to setbal pre Španielsko, alebo pre Slovensko?
25:25
Ale je tu pokazený servis a tak druhý set ešte bude pokračovať.
25:24
importantVýborná robota od Kijakovej, je tu druhý setbal v druhom sete pre Slovensko! V tom prvom sme na druhý pokus boli úspešní.
24:24
Španielsko však setbal odvracia, zopakovala sa tak situácia z prvého setu. Uvidíme, ako sa to bude vyvíjať ďalej.
24:23
importantSetbal pre Slovensko, vybojovala ho Kostelanská!
23:23
Škoda, toto bol opäť malý teč našich dievčat, takže tu máme vyrovnaný stav 23:23. K setbalu sme sa teraz nedostali.
23:22
23:22
Cez Kijakovú nám útok vyšiel a veľmi dôležitú výmenu sme získali vo svoj prospech, ideme do vedenia 23:22!
22:22
importantJe to tak! Challenge Španielov tak úspešný nebol, 22:22 v druhom sete.
21:22
Challenge si berie tréner Španielska, ale zdalo sa, že lopta bolo v aute.
21:22
Druhý bod za sebou pre Slovensko, keď na sieti boli úspešné naše dievčatá!
20:22
Kijaková zakončila túto akciu Slovenska, po jej presnom údere znižujume na 20:22.
19:22
Oddychový čas Slovensko.
19:22
Opäť nešťastný teč Slovenska, súper vedie o tri body a to krátko pred koncom druhého setu.
19:21
Toto bolo s dotykom našich dievčat, znova dvojbodové vedenie pre Španielsko.
19:20
Radosovej útok bol úspešný, pred záverom druhého setu je tu dôležitý bod, ktorým sme znížili stav na 19:20.
18:20
Servis však teraz pokazilo aj Slovensko.
18:19
Pokazený servis od Riverovej, znižujeme na rozdiel jedného bodu.
17:19
Vedenie súpera sa zvyšuje na dva body, Segurová zvládla ťažkú situáciu a zaznamenáva presný smeč.
17:18
Lopta sa od Kijakovej odráža do autu, súper opäť vedie o jeden bod.
17:17
Pencová zakončuje náš skvelý útok, 17:17 v druhom sete!
16:17
Naša bodová šnúra sa končí, súper na sieti pretlačil loptu na našu stranu.
16:16
Po dvojdotyku súpera je vyrovnané 16:16! Tak toto našim dievčatám vyšlo, zmazali veľké manko a znova to tak je otvorené na oboch stranách.
15:16
Výborne! Riverová bola zastavená úspešným blokom a už to je len o jeden bod.
14:16
Opäť svoje veľké kvality ukázala Kostelanská, znova znižujeme na rozdiel dvoch bodov.
13:16
Znova však Španielsko vedie o tri body, postarala sa o to Berbelová.
13:15
Eso našich dievčat, po priamom bode Herelovej znižujeme na rozdiel dvoch bodov!
12:15
Podarilo sa nám však odpovedať presmým smečom Kostelanskej.
11:15
Škoda tejto akcie, aj so štasťím získava Španielsko tento bod.
11:14
Kijaková sa na bloku ocitla sama, ale na sieti si poradila so smečom súpera a stále to ešte v druhom sete môže byť otvorené.
10:14
Naša bodová šnúra nepokračuje, Radosová bola teraz na sieti zastavená súperom.
10:13
10:13
Herelová a Radosová s presným dvojblokom, znižujeme na rozdiel troch bodov!
9:13
Na Kijakovej smeč odpovedá súper nepresne, lopta končí v aute a toto je zaslúžený bod pre Slovensko.
8:13
Na sedem bodov Španielsko teraz neodskakuje, snáď teraz príde bodová šnúra pre Slovensko.
7:13
Chyba našich dievčat na sieti, súper získava už konfortné vedenie, ale určite sa to ešte dá otočiť.
7:12
Veľmi ťažká situácia pre Segurovú, reprezentantka Španielska však všetko zvládla úspešne a získava dvanásty bod pre svoj tím.
7:11
Spomínaná Riverová však potom zasmečovala len do siete.
6:11
Riverová predviedla presnú smeč a tak nás Španielsku k druhému bodu v rade nepustilo.
6:10
Výborný blok Slovenska, náš šiesty bod v druhom sete.
5:10
Pokazené podanie však teraz ja na druhej strane, aké nám Španielsko požičalo, také sme aj vrátili.
5:9
Servis súpera končí na sieti, tento bod získava zadarmo.
4:9
Berbelová takisto predviedla na druhej strane správny smeč, čím prinavrátila španielske vedenie o päť bodov.
4:8
Úspešný smeč Kostelanskej, momentálne je to naša najlepšia hráčka na palubovke.
3:8
Môžme teda povedať, že začiatok druhého setu nám uteká, opäť nie sme úspešní na príjme a súper vedie o päť bodov!
3:7
3:7
Je tu rozdiel štyroch bodov! Tréner Slovenska si žiada oddychový čas, čo je určite veľmi správna reakcia.
3:6
Znova je tu trojbodové vedenie Španielska v druhom sete, súper zatiaľ drží opraty druhého setu pevne vo svojich rukách.
3:5
Súper pokazil svoj servis, znížené na 3:5 z pohľadu Slovenska.
2:5
Na začiatku druhého setu sa Španielsko dostáva do vedenia o tri body, čo je veľmi slušný náskok.
2:4
Kosekovej podanie končí v sieti, vyrovnať sa nám tak nepodarilo.
2:3
Podarilo sa nám však znížiť na rozdiel jedného bodu po chybe súpera.
1:3
No a je tu druhý bod súpera v rade, Pencovej útok úspešný nebol a Španielsko sa už začína rozbiehať.
1:2
Výmena sa napokon musela opakovať a v nej získalo svoj druhý bod v tomto sete Španielsko.
1:1
Prvý bod pre Slovensko v druhom sete, svoj servis teraz pokazil aj súper.
0:1
Druhý set sme začali na servise my, ale pri podaní Hudecovej sme úspešní neboli, prvý bod patrí Španielsku.
0:0
Začal sa druhý set.
Sledovali sme veľmi zaujímavý prvý set, v ktorom to bolo ako na hojdačke, raz sme viedli my, potom zase súpera. Vždy sa skóre podarilo na oboch stranách vyrovnať, ale v samom závere úvodného setu zahralo lepšie Slovensko, ktoré ho napokon vyhralo pomerom 26:24! Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set, ktorý sa začne po krátkej prestávke.
26:24
importantRomana Hudecová podávala pri našom druhom setbale, potom sa presunula do útoku a úspešne tento prvý set aj zakončila, Slovensko vyhráva prvý set 26:24!
25:24
importantDruhý setbal pre Slovensko, musel to však potvrdiť challenge!
24:24
Ten prvý však nevyužívame, Koseková zahrala nepresný smeč a je tu vyrovnaný stav 24:24. Uvidíme, ako teraz zareaguje Španielsko.
24:23
Výborne! Kosekovej podanie narobilo Španielsku veľké problémy a po ese získavame prvý setbal my!
23:23
23:23
Smeč do autu, je vyrovnané 23:23, bol to však veľmi tesné, challenge teraz neprišiel.
22:23
Odpovedáme však po smeči Herelovej, súper sa tak zatiaľ k setbalom nedostal.
21:23
Dvojdotyk pri našej prírpave útoku, žiaľ tento bod patrí Španielsku a to nás stavia do zložitej situácie v závere prvého setu.
21:22
21:22
Tento bod musíme pripísať Španielsku, je to ako na hojdačke, po vedení teraz prehrávame.
21:21
Pretláčanie nad sieťou vyšlo lepšie súperovi, opäť tu teda máme vyrovnaný stav a dráma v prvom sete vrcholí.
21:20
Druhý bod v rade pre Slovensko! Toto bola veľmi pekná výmena z oboch strán, zvládli sme veľmi dobre hru v obrane a po chybe súpera ideme do vedenia 21:20!
20:20
Smeč súpera končí v aute, vyrovnané 20:20!
19:20
Hrončeková ide na palubovku miesto Kosekovej.
19:20
Pencová úspešne zakončila túto dôležitú výmenu a znižujeme rozdiel na jedného bodu.
18:20
Útok súpera bol skvelý, ťažkú koncvoku sme nezvládli a tak znova prehrávame o dva body krátko pred koncom prvého setu.
18:19
Riverová pokazila servis, lopta končí v sieti a tak to je bod pre Slovensko!
17:19
Hudecová strieda Radosovú.
17:19
Vyrovnať sa nám po dobre propravenom útoku nepodarilo, súper bol na sieti úspešnejší.
17:18
Prvý set sa pomaly blíži k záveru a tak je tento náš bod veľmi dôležitý.
16:18
Tak napokon lopta dopadla presne na čiaru a naša radosť zo zisku bodu tak bola predčasná! Ľudské oko registrovalo aut, ale kamery odhalili opak.
16:17
importantŠpanielsky tréner si pýtal challeng! Bude sa skúmať, či lopta skončila v aute, alebo ešte bola na hracej ploche.
16:17
Zlý príjem našich dievčat, súper získava aj tretí bod v rade a ide tak po krátkej dobe znova do vedenia.
16:16
Španielky teraz vyťažili z dobrej defenzívy a získavajú svoj druhý bod za sebou, ktorým znova vyrovnávajú stav prvého setu.
16:15
Po oddychovom čase sa podarilo Španielsko znížiť na rozdiel jedného bodu pri našom servise.
16:14
16:14
Španielsko síce ustálo veľký tlak, ale Kijakovej útok bol na konci výmeny úspešný a Slovensko vyhráva o dva body – 16:14!
15:14
Herelová sa potom presunula na servis, smeč súpera končí v tesnom aute a po dlhšej dobe tak ideme do vedenia o jeden bod.
14:14
Tento útok si naše divčetá pripravili úspešne, Herelová zahrala presný smeč a vyrovnala na 14:14!
13:14
Riverovej útok bol úspešný a tak pokračujeme v zabehnutom scenári.
13:13
Zatiaľ sa nám darí doťahovať náskok súpera, v polovici prvého setu to je 13:13!
12:13
Ďalší bod Escamillovej pri servise Kostelanskej.
12:12
Presný smeč však teraz dokázala zahrať aj Pencová.
11:12
Je tu však presný smeč Escamillovej, Španielsko ide to vedenia o jeden bod.
11:11
Na servise sme boli úspešný, po druhom bode v rade vyrovnávame na 11:11 v prvom sete!
10:11
Gacíovej smeč končí v aute, bolo to bez dotyku našej hráčky a tak znižujeme na rozdiel jedného bodu.
9:11
Lopta končí tesne za čiarou a tak si Španielsko znova vypracovalo vedenia o dva body.
9:10
Získavame bod pri servise súpera a to zásluhou Kostelanskej.
8:10
Opäť však súper ide do vedenia o dva body, Kijaková nestihla reagovať na smeč súpera.
8:9
Na sieti najvyššie vyskočila Kostelanská a znižuje v prvom sete na rozidel jedného bodu.
7:9
Aj šťastie teraz hralo so súperom Slovensko, keď Španiesko bolo v hlbokej defenzíve, ale napokon náš súper uspel na sieti a vyhráva o dva body.
7:8
Španielky opäť vedú o jeden bod, zatiaľ je to v posledných chvíľach zápasu ako cez kopirák.
7:7
Zatiaľ sa Španielsku nedarí odskočiť na vyšší bodový rozdiel, opäť naše dievčatá vyrovnávajú zásluhou Pencovej.
6:7
Na sieti lepšie zapracoval náš súper a je tu siedmy bod pre Španielsko.
6:6
Vyrovnaný prvý set pokračuje ďalej, opäť našim dievčatám vyšiel prechod do útoku a vyrovnávame na 6:6!
5:6
Španielky opäť vedú, kapitánka Slovenska Koseková chybovala na servise a tak znova prehrávame o jeden bod.
5:5
Teraz však na servise chyboval aj súper, vyrovnané 5:5!
4:5
No a prvýkrát v tomto zápase prehrávame, Španielsko otáča z 1:4 na 5:4! Nevyšiel nám servis Pencovej, je to vôbec naša prvá vážnejšia chyba v tomto zápase.
4:4
A to už neplatí, pretože Španielsko získava tretí bod v rade a vyrovnáva na predbežných 4:4!
4:3
Výborný blok od Escamillovej, ktorá znižuje na rozdiel jedného bodu.
4:2
Španielsku vyšiel rýchly prechod do útoku a od siete získava špianielsky tím svoj druhý bod.
4:1
Naše dievčatá hrajú v útoku výborne, zatiaľ je to bez chyby. O štvrtý slovenský bod sa postarala Radosová.
3:1
Opäť získavame bod pri servise súpera, Kijaková a jej presná smeč nám prináša náš tretí bod.
2:1
Riverová zahrala presný smeč a získala tak prvý bod pre Španielsko v tomto zápase a aj na šampionáte.
2:0
My sme si servis udržať dokázali. Práve Kostolanská sa ujala podania a následne sme dokázali uspieť na sieti.
1:0
Na servise začalo Španielsko, ale prvý bod získava Slovensko! Skvelo sme prešli z defenzívy a o náš prvý bod na šampionáte sa postarala Kostelanská.
0:0
Zahajovacie zostavy:

Slovensko: Koseková, Pencová, Kostelanská, Radosová, Herelová, Kijaková

Španielsko: Escamillová, Segurová, Caro Garcíová, Becaresová, Corral Bouzová, Riverová
Oba reprzeentačné tímy sú už nastúpené na palubovke, stretnutie medzi Slovenskom a Španielskom sa tak čoskoro začne! Na rade sú ešte štátne hymny, po nich môže začat prvý set tohto stretnutia.
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom volejbalu! Dnes sa rozbehol v štyroch krajinách európsky šampionát žien v tomto športe a jednou z krajín, ktoré toto podujatie hostia je aj Slovensko. Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave bude hostiť základnú skupinu D, v ktorej sa okrem našej reprezentácie predstavia ešte aj Španielsko, Švajčiarsko, Bielorusko, Nemecko a Rusko.

Hneď na úvod čaká naše dievčatá jedno z dôležitých stretnutí z hľadiska postupu zo základnej skupiny, našim súperom bude Španielsko. Jeden výsledok dnes už táto skupina spoznala, Nemecko zdolalo Švajčiarsko 3:0, čím sa aj naplnili papierové predpoklady, keďže Nemecko je aj hlavným favoritom celej skupiny.

Slovensko sa na európskom šampionáte predstaví po dlhých 10 rokoch, svoju celkovú štvrtú účasť tak odštartujú na domácej pôde. Náš taliansky tréner Marco Fenoglia poskladal to najlepšie čo mal k dispozícii, tím je vekovo vyvážený. My budeme samozrejme našim dievčatám držať palce, aby sa im podarilo naplniť primárny cieľ, ktorým je určite postup zo skupiny.

Do začiatku stretnutia medzi Slovenskom a Španielskom už veľa času neostáva, opäť sa vám prihlásime tesne pred úvodným setom.
Zostavy:

Slovensko: Koseková, Hudecová, Hrončeková, Palgutová, Španková, Kijaková, Pencová, Herelová, Radosová, Ovečková, Szabóová, Fričová, Jančová, Kostelanská

Španielsko: Berbelová, Corral Bouzová, Riverová, Sanchezová, De Blasová, Elizagová, Castellanová, Caro Garcíová, Gonzalezová, Priante Francesová, Segurová, Escamillová, Llabrésová, Montorová

Rozhodca: Sonja Simonovska (Čierna Hora), Ricardo Marques Ferreira (Portugalsko)
Vítam všetkých priaznivcov volejbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia ženské reprezntácie Slovenska a Španielska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:00.

Tohtoročný európsky šampionát žien vo volejbale sa uskutoční hneď v štyroch krajinách, konkrétne to je Turecko, Lodž, Maďarsko a aj Slovensko! Skupina D sa bude konať v Bratislave a naše dievčatá sa postupune stretnú so Španielskom, Švajčiarskom, Bieloruskom, Nemeckom a Ruskom. Zimnný štadión Ondreja Nepelu bude ešte hostiť dve semifinálové stretnutia.

Naše volejbalistky sa predstavia na svojom štvrtom európskom šampionáte, ale bude to po dlhých desiatich rokoch. Na domácej pôde by sme určite chceli uhrať čo najlepší výsledok, hlavný cieľ je samozrejme postup zo skupiny. V príprave sa nám darilo striedavo, z 11 zápasov sme vyhrali päť. Príprava bola určite dosť dlhá a hlavne veľmi náročná, rovnako náročné prekážky nás však rovnako čakajú aj v základnej skupine.

Hneď na úvod turnaja nás čaká veľmi dôležité stretnutie, ktoré ukáže, ako sa to bude ďalej v skupine vyvíjať. Proti Španielsku sa očakáva vyrovnaný súboj, v ktorom pôjde o veľa. Až trinásť našich dievčat zažije na ME svoju premiéru. Len Veronika Hrončeková má na svojim konte dve účasti a to v rokoch 2007 a 2009.

NOMINÁCIA SLOVENSKA:

Nahrávačky: Barbora Koseková, Lenka Ovečková

Smečiarky: Nikola Radosová, Romana Hudecová, Mária Kostelanská, Karolína Fričová

Blokárky: Jaroslava Pencová, Nina Herelová, Veronika Hrončeková, Sandra Szabóová

Fyzioterapeut: Jacek Bentkowski
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Halové športy»Volejbal»Slovenské volejbalistky vyhrali úvodný zápas na domácich ME, nestratili ani set