Slovenky zvíťazili aj v druhom zápase na ME, Švajčiarkam nedali šancu

Nikola Radosová (vpravo), Laura Künzlerová a Gabi Schottroffová (obe Švajčiarsko) v zápase Slovensko - Švajčiarsko ME vo volejbale žien 2019. (Autor: Martin Baumann TASR)
Športové prenosy SME|24. aug 2019 o 20:00

Domáce hráčky opäť nestratili set.

Slovensko - Švajčiarsko 3:0 (20, 15, 22)

Zápas trval 66 minút.

Rozhodovali: Halász (Maď.) a Aro (Fín.), 4100 divákov.

Slovensko: Kostelanská, Pencová, Palgutová, Koseková, Radosová, Herelová, libero Španková (Ovečková). Tréner: M. Fenoglio.

Švajčiarsko: Schottroffová, Matterová, Pierretová, Storcková, Brunnerová, Kuenzlerová, libero Depratiová (Wassnerová, Zauggová, Staffelbachová). Tréner: T. Lippuner.

<>
  • Ďalší výsledok D-skupiny:
<>

Nemecko - Španielsko 3:1 (-15, 19, 29, 18)

BRATISLAVA. Slovenské volejbalistky zvíťazili aj vo svojom druhom zápase D-skupiny ME volejbalistiek v Bratislave. V nedeľu zdolali tím Švajčiarska 3:0 a v priebežnej tabuľke im patrí prvé miesto bez straty setu.

Proti Švajčiarkam mali od úvodu zápas pevne v rukách a pred 4100 divákmi napokon triumfovali za 66 minút.

Zverenky Marca Fenoglia čaká na ME voľný deň, v najbližšom zápase privítajú v pondelok 26. augusta o 20.00 h výber Bieloruska.

ME vo volejbale žien 2019: Momentky zo zápasu Slovensko - Švajčiarsko: fotogaléria

25.8.2019

Slovenky vstúpili do zápasu výborne, od úvodu si udržiavali náskok a po smeči Palgutovej viedli 8:5. V ďalšom priebehu prvého setu hrali bez výkyvov, pred jeho záverom viedli 20:14. Napokon zvládli aj koncovku a triumfovali 25:20.

V druhom sete bol na začiatku stav vyrovnaný, ale potom si opäť Slovenky vypracovali náskok, po úspešnom bloku viedli 7:5. Náskok Fenogliho zverenkýň postupne rástol, neskôr viedli 19:10. Druhý set napokon získali v pomere 25:16.

Tretí set mal rovnaký scenár ako predchádzajúce dva. Slovenské volejbalistky podporované skvelými divákmi mali od úvodu hru v rukách a hoci sa Švajčiarky snažili o zvrat, nestačilo to. Slovensky napokon triumfovali 25:22.

Hlasy po zápase:

Marco Fenoglio, tréner SR: "Hrali sme dobre, s dievčatami som spokojný. Pre nás je dobré, že Nemky zdolali Španielky, sme veľmi blízko k postupu zo skupiny."

Nikola Radosová, smečiarka SR: "Takto sme si to predstavovali. Vyhrali sme dva zápasy z dvoch a sme blízko nášho cieľa, ktorým je postup zo skupiny. Švajčiarky nám nedalo nič zadarmo, na víťazstvo sme sa nadreli."

Karin Palgutová, smečiarka SR: "Bola to dráma. Vedeli sme, že musíme ísť naplno od začiatku do konca. Súperky mali dobrý servis, ale mali sme dobrý útok."

Michaela Španková, libero SR: "Zápas bol ťažší ako včera. Vedeli sme, že sa môžeme niekam posunúť a vyšlo to. Je to ideálny scenár byť po dvoch dňoch na čele tabuľky bez straty setu. Uvidíme, aké budú ostatné zápasy."

/Ankara/

Fínsko - Turecko 2:3 (24, 15, -20, -21, 10)

Francúzsko - Grécko 0:3 (12, 21, 21)

B-skupina

/Lodž/

Belgicko - Slovinsko 3:0 (13, 21, 20)

Portugalsko - Poľsko 0:3 (-14, -16, -11)

C-skupina

/Budapešť/

Estónsko - Chorvátsko 1:3 (18, 17, -26, 12)

Rumunsko - Maďarsko 3:1 (23, -21, 24, 19)

Online prenos: Slovensko - Švajčiarsko (ME vo volejbale 2019, ženy, LIVE, NAŽIVO, D-skupina)

ME - ženy  2019/2020
24.08.2019 o 20:10
Švajčiarsko
0:3
(20:25, 16:25, 22:25)
Slovensko
Naše dievčatá začali síce v treťom sete chybovať, ale predsa len ho úspešne dotiahli do zdárneho konca a tak sme zdolali Švajčiarsko 3:0 na sety, teda rovnakým spôsobom ako včera Španielsko a aj dnes sme set nestratili! Slovensko teda zvládlo povinnú jazdu, po dvoch zápasoch máme na svojom konte plný počet bodov a výrazne sme sa priblížili k postupu zo základnej skupiny D, ktorá sa hrá v Bratislave.

V nedeľu je tu pre Slovensko deň voľna, dievčatá sa na palubovku dostanú znova v pondelok, keď vyzvú reprezentáciu Bieloruska, čo už bude náročnejší súper ako ten dnešný. S týmto konštatovaním sa už teda lúčim, ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera! Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.
Koniec zápasu
22:25
importantSlovensko hneď prvý mečbal využíva, vyhrávame tretí set 25:22!
22:24
importantAle teraz je tu už spomínaný prvý mečbal zásluhou Herelovej!
22:23
Švajčiarsko znižuje od siete na rozdiel jedného bodu, toto je teda najvyrovnanejší set.
21:23
Zatiaľ teda nie, slovenský blok končí rovnako v aute.
20:23
Palgutovej smeč tečoval súper do autu, môžme sa dostať k mečbalu.
20:22
Bod získává Švajčiarsko.
19:22
Storcková s ďalším presným smečom, bez šance na reakciu našich.
18:22
Výborný blok od Ovečkovej, bod pre Slovensko.
18:21
Oddychový čas Švajčiarsko.
18:21
Lopta presne na čiaru, štyri body nás delia od víťazstva nad Švajčiarskom.
18:20
Radosová získava pre Slovensko 20. bod v treťom sete, ktorý môže byť aj posledným v tomto zápase.
18:19
17:19
Odpovedáme Pencovou, znova tak vedieme o dva body.
17:18
Storcková s presným smečom, je to jej 11. bod v tomto zápase.
16:18
Toto bolo cez anténku, bod pre naše dievčatá.
16:17
Našťastie tento blok súpera končí v aute a opäť sme vo vedení.
16:16
Je tu úspešný blok súpera a stav v treťom sete je vyrovnaný 16:16!
15:16
Oddychový čas Slovensko.
15:16
Bodová šnúra súpera pokračuje, Švajčiarsko znižuje na rozdiel jedného bodu.
14:16
13:16
Pierretová si úspešne počkala na sieti a potom loptu správne prehodila na druhú stranu.
12:16
Engelová schytala tvrdý úder do tváre a od Švajčiarky išla lopta do autu.
12:15
Ovečková chybuje na podaní.
11:15
Súperov blok na druhej strane úspešný nebol, náš náskok sa zvyšuje.
11:14
Potom sme dokázali predviesť úspešný blok, ideme tak do vedenia o tri body.
11:13
Skvelá koncovka od Radosovej.
11:12
Palgutovej smeč bol pridlhý, druhý švajčiarsky bod v rade.
10:12
Desiaty bod Švajčiarska v polovici tretieho setu.
9:12
Dlhšia výmena v prospech Slovenska, toto bola krásna spolupráca našich dievčat.
9:11
8:11
Ale potom je tu pokazený servis súpera.
8:10
Po oddychovom čase Švajčiarsko získava svoj ôsmy bod v tomto sete.
7:10
7:10
Výborne! Je tu druhé eso v rade a zrodil sa náš desiaty bod v treťom sete.
7:9
Palgutová s priamym bodom na podaní, ideme do dvojbodového vedenia.
7:8
Švajčiarsko v sieti, opäť vyhrávame o jeden bod po nepresnom bloku súpera.
7:7
Škoda tejto situácie, pri príprave útoku sme sa previnili dvojdotykom.
6:7
Smeč súpera bol pridlhý.
6:6
Úspešný švajčiarsky blok na sieti, opäť tak máme v treťom sete vyrovnaný stav.
5:6
Storcková zahrala podanie len do siete.
5:5
A je tu aj druhá chyba v rade, vyrovnané 5:5!
4:5
Ani nám však tento útok nevyšiel, je to naša prvá väčšia chyba v treťom sete.
3:5
Potom náš dnešný súper chyboval pri útoku, vyhrávame v treťom sete o dva body.
3:4
Švajčiarsko chybovalo na podaní.
3:3
Súper opäť doťahuje po presnom smeči.
2:3
Kostelanská prehodila loptu cez sieť úspešne, vyhrávame o jeden bod.
2:2
Slovenský blok končí v aute, 2:2 v treťom sete!
1:2
Prvý bod Švajčiarska v treťom sete po dlhšej výmene.
0:2
Pencová prehodila loptu na švajčiarsku polovicu, druhý bod v rade pre naše dievčatá.
0:1
Kostelanská začala tretí set na servise, súper smečoval len do autu.
0:0
Začal sa tretí set.
Druhý set sme zvládli ešte lepšie ako ten prvý, mali sme takmer po celý čas veľmi výrazný náskok a tak vyhrávame v tomto stretnutí proti Švajčiarsku 2:0 na sety! Musíme však zvládnuť ešte jeden, aby sme si na svoje konto mohli pripísať ďalšie tri body do tabuľky.
16:25
importantKostelanská rovnako ukončuje druhý set ako ten prvý – 25:16 pre Slovensko!
16:24
Druhý set sme zatiaľ neukončili, súper odvrátil setbal presným smečom Kuenzlerovej.
15:24
importantPalgutová zahrala presný smeč a tak tu je spomínaný prvý setbal v druhom sete!
15:23
Ani teraz neprichádza náš prvý setbal v druhom sete, mali sme veľké problémy na príjme.
14:23
Dlhú výmenu ukončilo víťazne Švajčiarsko.
13:23
Po našom dotyku lopta smeruje do autu.
12:23
Palgutová s úspešným blokom pri smeči súpera.
12:22
Teraz už súper našu bodovú šnúru pretrhol, čo však pri takomto rozdiely skóre nevadí.
11:22
Šiesty bod v rade pre Slovensko vďaka Palugovej, ale tento bod je výsledkom tímovej práce našich dievčat.
11:21
Radosová je teraz pri veľkej chuti, toto bol jej ďalší presný útok.
11:20
Opäť sme sledovali úspešný útok Radosovej, je to jej celkovo deviaty bod v tomto zápase.
11:19
Kostelanská bola súperom úspešne zablokovaná.
10:19
Druhý bod v rade pre Slovensko, takto výrazný náskok sme v zápase ešte nemali.
10:18
Radosová s ďalším presným smečom, dostávame sa do vedenia o 8 bodov.
10:17
9:17
9:17
Krásna hra našich dievčat, Radosová na sieti predviedla tvrdý smeč a blok súpera sa na druhú stranu nedostal.
9:16
Ďalší nepresný smeč Švajčiarsko, opäť ideme do veľmi nádejného náskoku.
9:15
Pridlhý smeč súpera bez nášho dotyku.
9:14
Pencová úspešná na sieti, po jej útoku znova vedieme o päť bodov.
9:13
Chyba od Palgutovej, druhý bod pre Švajčiarsko v rade.
8:13
7:13
Blok súpera končí v aute, je tu najvyšší rozdiel v druhom sete.
7:12
Palgutová bola na servise úspešná, po jej priamom bode zvyšujeme vedenie na 12:7!
7:11
7:11
Druhý slovenský bod v rade po správnom prechode z obrany do útoku.
7:10
Desiaty bod Slovenska v druhom sete, Palgutová sa prezentovala presným smečom.
7:9
Blok našich dievčat na druhú stranu cez sieť neprešiel.
6:9
Odpovedáme presnou smečou z pripraveného útoku.
6:8
Pokazili sme teraz naše podanie, súper znižuje na rozdiel dvoch bodov.
5:8
Situácia sa zopakovala a získavame náš tretí bod v rade.
5:7
Kostelanská sa dostala k smeči, blok súpera putoval len do autu.
5:6
Je tu eso Radosovej a tak vyhrávame o jeden bod.
5:5
Lopta za čiaru na servise súpera, takže opäť tu je vyrovnaný stav.
5:4
Prvýkrát sa Švajčiarsko v druhom sete dostáva do vedenia.
4:4
Tesná situácia, ale lopta bola na čiare. Stav v prvom sete je vyrovnaný 4:4!
3:4
Schottroffová pokazila podanie, bod pre Slovensko.
3:3
V druhom sete už robíme chyby, nevyhli sme sa jej ani teraz a tak je stav vyrovnaný 3:3.
2:3
Tribúny sa radujú, útok naše dievčatá zvládli a je tu náš tretí bod.
2:2
Toto bola chyba od našej volejbalistky, súper získava rovnako druhý bod v rade.
1:2
Aut od Kostelanskej, prvý švajčiarsky bod v druhom sete.
0:2
Aj toto bola dlhšia výmena, smeč súpera končí v aute bez nášho dotyku.
0:1
Matterová odtvorila druhý set svojim servisom a hneď z toho bola dlhšia výmena. Tú sme ukončili presným dvojblokom a získavame prvý bod v druhom sete.
0:0
Začal sa druhý set.
Prvý set sa napokon niesol v réžii našich dievčat, ktoré si pohodlne držali väčši bodový náskok a žiadnu drámu nepripustili. Získali sme tak úvodný set a po krátkej prestávky sa v Bratislave odohrá druhý set. Uvidíme, čo všetko nám ponúkne, zatiaľ to je bez výrazných chýb Slovenska.
20:25
importantKostelanská na sieti ukončila prvý set, v ktorom sme zvíťazili 25:20!
20:24
importantPalgutová zahrala krásnu smeč, získavame náš prvý setbal v tomto zápase!
20:23
Prvý setbal zatiaľ neprichádza.
19:23
Dlhšiu výmenu teraz zvládlo lepšie Slovensko, dva body nás tak delia od zisku prvého setu.
19:22
Druhý bod v rade pre Švajčiarsko. Teraz sme troška poľavili a tak prichádza podpora z hľadiska pre naše dievčatá.
18:22
17:22
Potom však Koseková zvládna náročnú situáciu a ideme do vedenia 22:17 v prvom sete.
17:21
Zblokovať tento smeč súpera sme nedokázali.
16:21
Kostelanská predviedla presný útok a tak ideme do vedenia o päť bodov.
16:20
Pencová bola na sieti zablokovaná a loptu sa jej prehodiť nepodarilo.
15:20
14:20
14:20
Smeč do siete, toto je nád 20. bod a vyzerá to, že o prvom sete je rozhodnuté.
14:19
Palgutová prešla spravne do útoku a od siete získava náš ďalší bod.
14:18
13:18
Prvý set sa už pomaly blíži k záveru, držíme si veľmi dobré vedenie a zdá sa, žeby sme prvý set mohli dotiahnúť do úspešného konca.
13:17
Chybné podanie súpera, takže nám Švajčiarsko tento bod darovalo.
13:16
Švajčiarsko získava druhý bod v rade po správnom smeči.
12:16
Pri smeči súpera je tu dotyk Kostelanskej, takže bod pre súpera.
11:16
Zbytočná chyba súpera pri prechode do útoku, získavame náš šestnásty bod.
11:15
10:15
Dotyk súpera na sieti, vyhrávame v prvom sete nad súperom o päť bodov.
10:14
Je však už opäť štorbodový, Koseková videla otvorený priestor a tak tam loptu správne zasmečovala.
10:13
Úspešný blok súpera na sieti, náš náskok sa znížil na tri body.
9:13
Pencová pokazila svoj servis a tak darovala bod súperovi.
8:13
Naťahujeme svoju bodovú šnúru, smeč Radosovej bol úspešný.
8:12
8:12
Boli sme úspešný pri Pencovej podaní, Radosovej útok bol potom úspešný a vyhrávame už o štyri body.
8:11
Palgutová sa prezentovala presným smečom a svoj náskok tak opäť zvyšujeme.
8:10
Dlhšiu výmenu teraz zvládlo lepšie Švajčiarsko.
7:10
Znova je to o tri body, teraz sme na sieti dokázali správny blok predviesť my.
7:9
Druhý bod v rade pre súpera, aj v tomto prípade tu bol presný blok.
6:9
Úspešný blok Švajčiarska.
5:9
Smeč presne na čiaru od Ragosovej a svoj náskok zvyšujeme.
5:8
Skvelý prechod našich dievčat do útoku, znova vedieme o tri body.
5:7
4:7
Odpovedáme Herelovou a po jej úspešnom smeči znova vedieme v prvom sete o tri body.
4:6
3:6
Tretí bod v rade pre naše dievčatá, na sieti sa presným smečom prezentovala Palgutová.
3:5
Storcková pokazila svoj servis, získavame tak tento bod zadarmo.
3:4
Kostelanskej útok nebol úspešný, takže Švajčiarsko znižuje na rozdiel jedného bodu.
2:4
Získavame druhý bod v rade, keď sme predviedli výbornú obranu a po dotyku súpera až do autu vyhrávame o dva body.
2:3
Pridlhý smeč súpera, žiadny teč tam nebol a tak ideme do vedenia o jeden bod.
2:2
1:2
Palgutová dnes dostala prednosť v základnej zostave a postarala sa úspešným smečom o náš druhý bod.
1:1
O náš prvý bod v tomto zápase sa postarala Pencová, ktorá teraz dominovala na sieti.
1:0
Toto stretnutie sme odštartovali našim servisom, ale pri bloku sa zrodil dotyk na sieti a tak prvý bod získava Švajčiarsko.
0:0
Zahajovacie zostavy:

Švajčiarsko: Storcková, Schottroffová, Kuenzlerová, Brunnerová, Matterová, Pierretová
Obe reprezentácie sú už nastúpené na palubovke. Na rad sa ešte dostanú štátne hymny oboch krajín a po nich sa môže naplno rozbehnúť úvodný set. Prajem vám príjemný športový zážitok!
Začiatok tohto stretnutia sa trocha posúva!

Švajčiarsko: Lengweilerová, Zauggová, Schottroffová, Depratiová, Matterová, Pierretová, Storcková, Brunnerová, Sulserová, Troeschová, Staffelbachová, Kuenzlerová, Wassnerová, Engelová

Slovensko: Koseková, Hudecová, Hrončeková, Palgutová, Španková, Kijaková, Pencová, Herelová, Radosová, Ovečková, Szabóová, Fričová, Jančová, Kostelanská

Rozhodca: Tibor Halász (Maďarsko), Kenneth Aro (Fínsko)
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom volejbalu! Dnes pokračuje druhý hrací deň európskeho šampionátu a naše dievčatá čaká druhé vystúpenie v domácej D skupine, keď si sily zmerajú so Švajčiarskom. Včera sme suverérne zvládli veľmi dôležité stretnutie so Španielskom, v ktorom sme nestratili ani set a dnes budeme proti Švajčiarsku v pozícii favorita. Aj toto stretnutie je pre nás dôležité z hľadiska postupu zo skupiny a nič iné ako ďalšie tri body neberieme. Včera sa fanúšikovia postarali o vynikajúcu atmosféru a aj dnes sa očakáva zaplnený Zimný štadión Ondreja Nepelu. Do začiatku tohto súboja už veľa času neostáva, znova sa prihlásime tesne pred úvodným setom.
Vítam všetkých priaznivcov volejbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia ženské reprezntácie Švajčiarska a Slovenska. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 20:00.

Tohtoročný európsky šampionát žien vo volejbale sa uskutoční hneď v štyroch krajinách, konkrétne to je Turecko, Lodž, Maďarsko a aj Slovensko! Skupina D sa bude konať v Bratislave a naše dievčatá sa postupune stretnú so Španielskom, Švajčiarskom, Bieloruskom, Nemeckom a Ruskom. Zimnný štadión Ondreja Nepelu bude ešte hostiť dve semifinálové stretnutia.

Naše volejbalistky sa predstavia na svojom štvrtom európskom šampionáte, ale bude to po dlhých desiatich rokoch. Na domácej pôde by sme určite chceli uhrať čo najlepší výsledok, hlavný cieľ je samozrejme postup zo skupiny. V príprave sa nám darilo striedavo, z 11 zápasov sme vyhrali päť. Príprava bola určite dosť dlhá a hlavne veľmi náročná, rovnako náročné prekážky nás však rovnako čakajú aj v základnej skupine.

Hneď na úvod turnaja nás čakalo veľmi dôležité stretnutie, ktoré bolo dôležité z hľadiska postupu zo skupiny. Proti Španielsku predviedli naše dievčatá perfektný výkon, zvládli vyrovnaný prvý set, v druhom predviedli otočku z 19:22 a v treťom už súpera k ničomu nepustili. Prvé stretnutie sme teda vyhrali bez stratu setu a určite nás to výborne naladilo do druhého stretnutia proti Švajčiarsku, kde sme papierovým favoritom a tak potrebujeme zvíťaziť aj v tomto stretnutí.

NOMINÁCIA SLOVENSKA:

Nahrávačky: Barbora Koseková, Lenka Ovečková

Smečiarky: Nikola Radosová, Romana Hudecová, Mária Kostelanská, Karolína Fričová

Blokárky: Jaroslava Pencová, Nina Herelová, Veronika Hrončeková, Sandra Szabóová

Fyzioterapeut: Jacek Bentkowski
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.

Domov»Halové športy»Volejbal»Slovenky zvíťazili aj v druhom zápase na ME, Švajčiarkam nedali šancu