Slovenky sa na ME naladili víťazstvom, Fínky zdolali druhýkrát za sebou

Na snímke vpravo Veronika Hrončeková (Slovensko) a vľavo Michaela Krista Madsenová Bjerregardová (Fínsko) počas prípravného zápasu na blížiace sa ME vo volejbale žien 20. augusta 2019 v Bratislave. (Autor: Martin Baumann TASR)
Sportnet|20. aug 2019 o 21:53

Kontinentálny šampionát odštartuje v piatok.

ME vo volejbale žien 2019 - prípravný zápas

Slovensko - Fínsko 3:1 (-17, 11, 14, 20)

Zostava SR: Koseková, Hudecová, Hrončeková, Palgutová, Herelová, Radosová, libero Španková (Kijaková, Pencová, Ovečková, Szabóová, Fričová, libero Jančová, Kostelanská)

BRATISLAVA. Slovenské volejbalové reprezentantky úspešne zvládli generálku na majstrovstvá Európy, ktoré sa už o tri dni začínajú v Bratislave.

Za zavretými dverami Zimného štadióna Ondreja Nepelu zvíťazili zverenky talianskeho trénera Marca Fenoglia nad Fínkami 3:1 na sety (-17, 11, 14, 20) a nadviazali na pondelňajšiu výhru z druhého vzájomného stretnutia.

Kontinentálny šampionát odštartujú v piatok, keď si od 20.00 h zmerajú sily s hráčkami Španielska.

Úvodné dejstvo Slovenkám vôbec nevyšlo. Od začiatku sa trápili v útoku a tiež na príjme fínskeho podania. Po nevydarenom útoku Nikoly Radosovej prehrávali už 4:10 a v ďalšom priebehu sa náskok Severaniek zvýšil na rozdiel desiatich bodov (18:8).

Blokárka Nina Herelová ešte štyrmi bodmi pri svojom podaní donútila fínskeho trénera zobrať si oddychový čas, ale jeho zverenky napokon pohodlne doviedli prvý set do úspešného konca.

Kým úvod prvého setu patril Fínkam, do druhého dejstva vstúpili päťbodovou šnúrou Slovenky. Rýchlo vypracovaný náskok ešte zveľadili a za nepriaznivého stavu 6:13 si fínsky kormidelník vyžiadal time out.

Domáce hráčky, hrajúce v modrých dresoch, pokračovali v zlepšenom výkone, lepšie dokázali reagovať na fínsky útok a druhý set jednoznačne ovládli. Na konečných 25:11 upravila úspešným smečom krajom siete Herelová.

Nielen druhý, ale aj zvyšné dva sety skončili úspešnejšie pre zverenky Marca Fenoglia. Fínky mali veľké problémy "zložiť" loptu na slovenskú polovicu palubovky a nedarilo sa im ani v obrane na sieti. V treťom sete rýchlo prehrávali dvojciferným rozdielom a napokon získali len 14 bodov. V záverečnom dejstve to z ich strany bolo o niečo lepšie, ale prehrali ho 17:25 - zápas ukončila úspešným blokom Radosová.

V základnej skupine majstrovstiev Európy sa slovenské reprezentantky postupne stretnú s hráčkami Španielska, Švajčiarska, Bieloruska, Nemecka a Ruska.

Cieľom bude postup do osemfinále, do ktorého sa kvalifikujú štyri najlepšie družstvá z každej skupiny. Prípadný prvý zápas vyraďovacej fázy odohrá partia okolo kapitánky Barbory Kosekovej v nedeľu 1. septembra v Bratislave.

Hlasy po zápase:

Barbora Koseková, kapitánka SR: "V prvom sete sme robili veľmi veľa chýb, čo je škoda, lebo vyhrať 3:0 by bolo lepšie. Ale mám z toho dobrý pocit. Ak budeme hrať takto, tak potom môžeme na ME niečo dosiahnuť."

Veronika Hrončeková, blokárka SR: "Okrem prvého setu sme spokojné. Prvý set bol kŕčovitý, asi aj z toho, že sme boli ohúrené z toho, čo sa tu dialo. Ale potom sme sa skoncentrovali, súpera sme zatlačili a dobre sme sa naladili na šampionát."

Domov»Halové športy»Volejbal»Slovenky sa na ME naladili víťazstvom, Fínky zdolali druhýkrát za sebou