Radosť hráčov SK Slavia Praha - ilustračná fotografia.
Radosť hráčov SK Slavia Praha - ilustračná fotografia. (Autor: Ivan Kopčáni SITA/AP)
TASR|20. aug 2019 o 23:08

Víťazstvo pražského klubu zabezpečil Masopust.

BRATISLAVA. Futbalisti Slavie Praha sú blízko postupu do skupinovej fázy Ligy majstrov 2019/2020, v Kluži zvíťazili 1:0 v prvom zápase play off.

Môžu si tak vylepšiť negatívnu historickú bilanciu, keď pri uplynulých desiatich pokusoch sa iba raz prebojovali do skupiny a to v sezóne 2007/2008.

Slavia podala v Rumunsku sebavedomý výkon, vypracovala si v prvom polčase viacero štandardných situácií a po jednej z nich skórovala.

Rodák z okolia Kluže v drese Slavie Nicolae Stanciu zahral rohový kop na Lukáša Masopusta a ten z voleja trafil presne. Domáci po prestávke zlepšili hru a už po pár minútach Mario Rondon trafil žrď.

Najbližšie k vyrovnaniu mali v 79. minúte, no Francúz Abdel Omrani nechal pri pokutovom kope vyniknúť brankára Ondřeja Kolářa.

Semifinalistovi predošlého ročníka Ligy majstrov Ajaxu Amsterdam sa nepodarilo streliť dôležitý gól na ihrisku súpera a v Nikózii iba remizoval 0:0 s APOELom. Bližšie k presnému zásahu boli Cyperčania, no Andrija Pavlovič v 58. min iba opečiatkoval brvno.

Hráčov rakúskeho Linzu zmrazil už v úvode rozhodca, ktorý aj s pomocou technológie VAR odpískal pokutový kop pre Bruggy. Hans Vanaken v 10. minúte nezaváhal a belgický vicemajster si stav 1:0 postrážil až do konca.

Liga majstrov 2019/2020 - prvé zápasy play off:

APOEL Nikózia - Ajax Amsterdam 0:0

CFR Kluž - Slavia Praha 0:1 (0:1)
Gól: 28. Masopust

LASK Linz - FC Bruggy 0:1 (0:0)
Gól: 10. Vanaken (z 11 m)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Slavia je blízko postupu do skupinovej fázy Ligy majstrov, Ajax v Nikózii len remizoval