Zlaté Moravce uspeli v Senici, v priebežnej tabuľke sú už na treťom mieste

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.
Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. (Autor: TASR)
Sportnet|23. aug 2019 o 21:15

Senica je predposledná.

SENICA. Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble prerušili čakanie na trojbodový zápis po dvoch zápasoch bez víťazstva.

V piatkovom úvodnom stretnutí 6. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy zvíťazili na ihrisku FK Senica 3:1.

O svojom víťazstve - prvom v aktuálnej sezóne na pôde súperov - rozhodli v krátkom úseku druhého polčasu, keď sa najskôr druhýkrát v dueli presadil Tomáš Ďubek a vzápätí nová akvizícia Senad Jarovič.

V senickom drese skóroval Didiba, ktorý v 25. minúte vyrovnal na 1:1.

Zlatomoravčania sa v aktuálnom poradí posunuli na tretiu priečku, Seničania predĺžili svoju sériu bez výhry už na päť stretnutí a v tabuľke zostávajú na predposlednom jedenástom mieste.

Fortuna liga - 6. kolo:

Senica - Zlaté Moravce-Vráble 1:3 (1:1)

Góly: 25. Didiba - 17. a 68. Ďubek (prvý z 11 m), 71. Jarovič

Rozhodovali: Dohál - Kováč, Poláček, ŽK: Yenne - Tóth, Jarovič, Ďubek, Brašeň, 715 divákov

Senica: Taborda - Cascardo, Favaro (75. Baumgartner), Didiba, Krč - Addo (46. Ramirez), Klapan - Yenne, El Mouhdane, Totka (74. Sulley) - Castaňeda

Zlaté Moravce-Vráble: Pindroch - Čögley, Asanovič, Tóth, Brašeň - Duga (80. Mihálik) - Válovčan (30. Švec), Sloboda, Ďubek, Kovaľ - Jarovič

Hlasy po stretnutí:

Karol Praženica (tréner FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble): "Do zápasu sme vstúpili aktívne, snažili sme sa prinútiť súpera, aby nemohol kombinovať. Strelili sme gól, bohužiaľ, po štandardke sme inkasovali. Do druhého polčasu sme chceli ísť s tým, že chceme strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Domáci sa dostali do tlaku po našich zaváhaniach. Ustáli sme to, keď sa nám podarilo vyrovnať hru, strelili sme dva góly. Zvíťazili sme zaslúžene."

Patrik Durkáč (asistent trénera FK Senica): "Zápas sa mi hodnotí ťažko, prvý polčas sme nehrali to, čo sme chceli. Prispôsobili sme sa hre súpera, bol to polčas viac o osobných súbojoch, ktoré sme prehrávali. Do druhého polčasu sme spravili zmenu, nabádali sme chlapcov, aby pokračovali vo svojej hre. Začali sme aktívne, prevzali sme iniciatívu a boli sme futbalovejší. Vypracovali sme si niekoľko príležitostí, ktoré sme však slabým dôrazom nedokázali premeniť.

Zápas nám ukázal odvrátenú tvár futbalu, aktívnejšie a lepšie mužstvo inkasovalo gól. Súper nám ukázal veľkú školu efektivity. Chlapci odviedli množstvo dobrej práce, stále sme mladý tím, ktorí sa formuje. Chlapcom dnes nemôžem vytknúť moment, kedy by vypustili jeden súboj. Podali kolektívny výkon. Určite máme na čom stavať."

Domov»Futbalnet»Zlaté Moravce uspeli v Senici, v priebežnej tabuľke sú už na treťom mieste