7.Movistar+16
8.Groupama-FDJ+16
9.Mitchelton-Scott+18
10.Lotto-Soudal+19

TORREVIEJA. Cyklisti tímu Astana triumfovali v 1. etape pretekov La Vuelta a Espaňa 2019, ktorou bola časovka družstiev na 18 km v meste Torrevieja.

Líder tohoto kolektívu Kolumbijčan Miguel Angel Lopez sa tak stal premiérovým držiteľom červeného trička pre celkového lídra pretekov.

Pohromou sa úvodná etapa skončila pre tím Jumbo-Visma, ktorého líder Primož Roglič je považovaný za hlavného favorita trojtýždenného etapáku.

Na krátkej a rovinatej trati, ktorá nemala priniesť žiadnu drámu, jeho jazdci spadli a prišli so stratou 40 sekúnd až na 18. mieste.

Ďalší z favorizovaných kolektívov Movistar s Nairom Quintanom a Alejandrom Valverdem obsadil 7. miesto so stratou 16 sekúnd.

V nedeľu na cyklistov čaká 2. etapa, ktorá bude mať zvlnený profil. Povedie z Benidormu do Calpe a jej dĺžka bude 193 km.

10.Maximiliano RichezeArgentínaDeceuninck-Quick Step+2 s

Domov»Cyklistika»Vuelta a Espaňa»Úvodnú časovku na Vuelte vyhral tím Astana, jazdci Jumbo-Visma mali pád