Real stratil body už v druhom kole, neudržal tesné vedenie nad Valladolidom

Gareth Bale v zápase medzi Realom Madrid a Realom Valladolid.
Gareth Bale v zápase medzi Realom Madrid a Realom Valladolid. (Autor: Paul White SITA/AP)
TASR|24. aug 2019 o 22:35

Lobotka odohral za Celtu Vigo celý zápas.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid zaznamenali bodovú stratu už v druhom kole novej sezóny.

Na štadióne Santiago Bernabéu v Madride pred vyše 63.000 divákmi remizovali 1:1 s Realom Valladolid, ktorý v predchádzajúcom ročníku La ligy bojoval do posledného kola o záchranu medzi španielskou elitou.

V zostave Realu sa neobjavil Chorvát Luka Modrič, nútene pauzujúci pre červenú kartu, ktorú dostal v úvodnom kole proti Celte Vigo.

Tréner Realu Zinedine Zidane nemohol rátať ani so zranenými Edenom Hazardom či mladíkom Rodrygom, ktorý prišiel z brazílskeho FC Santos.

Rýchla odpoveď Valladolidu

I tak výrazná ofenzívna sila Madridu na čele s Benzemom, Iscom a Baleom si dokázala vytvoriť šance, ani jedna sa však neskončila gólom. V 72. minúte poslal Zidane na ihrisko Srba Joviča, ktorý v drese Frankfurtu zaznamenal v nemeckej bundeslige v minulej sezóne 17 gólov, nepresadil sa však ani on.

Napokon sa to však podarilo Francúzovi Benzemovi, ktorý si na hranici šestnástky prebral pas od krajana Varana a z otočky strelou k vzdialenejšej štvrti poslal svoj tím do vedenia.

O šesť minút však Real o náskok prišiel, po ľahkej strate lopty v strede poľa dokázali hostia z Valladolidu zakončiť rýchly protiútok, Sergio Guardiola poslal loptu do siete pomedzi nohy bránkara Courtoisa. Na deľbe bodov už nič nezmenil ani nadstavený čas.

Futbalisti nováčika španielskej La ligy CA Osasuna nenadviazali na víťazstvo v prvom kole na pôde CD Leganés. V domácom prostredí v sobotňajšom zápase druhého kola remizovali s SD Eibar po bezgólovom výsledku.

Celta Vigo nevyužila penaltu

Futbalisti Celty Vigo aj so Slovákom Stanislavom Lobotkom v základnej zostave si na domácom ihrisku poradili s CF Valencia a vyhrali 1:0.

Vo vyrovnanom stretnutí 2. kola La Ligy o víťazstve Celty rozhodol gólom v 19. minúte uruguajský útočník Gabriel Fernandez.

Celta mala v nadstavenom čase výhodu penalty, Suarez ju však nepremenil. Lobotka hral celý zápas. Celta si tak pripísala prvé body, v prvom kole podľahla Realu Madrid 1:3.

La Liga 2019/2020 - 2. kolo:

CA Osasuna - SD Eibar 0:0

Real Madrid - Real Valladolid 1:1 (0:0)
Góly: 82. Benzema - 88. Guradiola

Celta Vigo - CF Valencia 1:0 (1:0)
Gól: 15. Fernandez

(S. Lobotka odohral za domácich celý zápas.)

Getafe CF - Athletic Bilbao 1:1 (1:1)
Góly: 12. Mata - 6. Garcia

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real stratil body už v druhom kole, neudržal tesné vedenie nad Valladolidom