Ondrej Duda počas zápasu.
Ondrej Duda počas zápasu. (Autor: AP/Federico Gambarini)
TASR|31. aug 2019 o 18:05

Bundesliga pokračovala 3. kolom.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom zápase 3. kola nemeckej bundesligy na vlastnom ihrisku nad Mianzom vysoko 6:1.

Domáci nezačali najlepšie, keď už v 6. minúte inkasovali z hlavy Jeana-Paula Boetiusa, no v ďalšom priebehu dominovali.

Skóre otočili ešte v prvom polčase, keď sa presadili Benjamin Pavard a David Alaba, v druhom dejstve pridali ďalšie góly Ivan Perišič, Kingsley Coman, Robert Lewandowski a Alphonso Davies.

Hertha Berlín nevyhrala ani v treťom zápase novej sezóny bundesligy. Na pôde Schalke 04 mala aj poriadnu smolu, keďže si strelila dva góly sama.

Najprv prekonal vlastného brankára v 38. minúte Niklas Stark a krátko po zmene strán aj Karim Rekik. Na 3:0 upravil päť minút pred koncom Jonjoe Kenny. Slovenský reprezentant Ondrej Duda odohral v drese hostí celý zápas.

Futbalisti Unionu Berlín zaznamenali cenný triumf nad Borussiou Dortmund 3:1, ktorý je ich prvý od postupu do bundesligy.

Bundesliga - 3. kolo:

Bayern Mníchov - 1. FSV Mainz 05 6:1 (2:1)

Góly: 36. Pavard, 45. Alaba, 54. Perišič, 64. Coman, 78. Lewandowski, 81. Davies - 6. Boetius

SC Freiburg - 1. FC Kolín 1:2 (1:0)

Góly: 40. Czichos (vl.) - 52. Modeste, 90.+2 Skhiri

Bayer Leverkusen - TSG 1899 Hoffenheim 0:0

Schalke 04 - Hertha Berlín 3:0 (1:0)

Góly: 38. Stark (vl.), 48. Rekik (vl.), 85. Kenny