Čchiang Wang na US Open 2019.
Čchiang Wang na US Open 2019. (Autor: Eduardo Munoz Alvarez TASR/AP)
TASR|1. sep 2019 o 19:11

Na turnaji končí Češka Karolína Plíšková.

NEW YORK. Čínska tenistka Čchiang Wang sa stala prvou štvrťfinalistkou ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open.

V osemfinále vyradila nasadenú dvojku Austrálčanku Ashleigh Bartyovú 6:2, 6:4 a po prvý raz v kariére postúpila medzi elitnú osmičku na niektorom podujatí veľkej štvorky.

Čchiang Wang robila na rozdiel od šampiónky Roland Garros minimum nevynútených chýb, lepšie zvládla kľúčové momenty.

"Ďakujem fanúšikom za podporu, New York po tomto zápase milujem. Proti Bartyovej som sa snažila hrať agresívne, čo bol kľúč k úspechu," uviedla v prvom interview Číňanka.

V dueli o postup do semifinále nastúpi proti ôsmej nasadenej Američanke Serene Williamsovej, ktorá zdolala Chorvátku Petru Martičovú 6:3, 6:4.

Bývalá svetová jednotka si za stavu 3:2 v druhom sete podvrtla členok a musela požiadať o ošetrenie. Po návrate na kurt dotiahla zápas do úspešného konca.

Po Bartyovej sa rozlúčila s turnajom aj nasadená trojka Češka Karolína Plíšková. Finalistka z roku 2016 prehrala v zápase výbornej úrovne so štrnástkou "pavúka" Britkou Johannou Kontovou po dvoch hodinách a 20 minútach 7:6 (1), 3:6, 5:7. Kontová v prvom sete nevyužila vedenie 5:3, v druhom otočila z 1:3.