Banská Bystrica nezvládla záver proti Färjestadu, prehrala po predĺžení

Športové prenosy SME|7. sep 2019 o 14:15

Slovenský majster neudržal vedenie.

Hokejová Liga majstrov 2019/2020 - G-skupina

Banská Bystrica - Färjestad 3:4pp (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)

Góly: 2. Hickmott, 43. Jääskeläinen, 54. Lamper - 26. Erixon, 52. Nilsson, 57. ?slund, 65. Ejdsell

Rozhodovali: Iarets, Baluška - Synek, D. Konc. Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Banská Bystrica: Beskorowany - Southorn, Mihálik, J. Brejčák, Ďatelinka, Martinelli, Biro - Lamper, Marek Slovák, Jääskeläinen - Hickmott, Wahl, Šoltés - Hrnka, Tamáši, Bartánus - Kabáč, Gabor, Róth - T. Varga (od 21. min)

Färjestad: Holm - Westin, Mozík, Blum, Arnesson, S. Erixon, Ivarsson, A. Johansson - Aslund, L. Johansson, M. Nilsson - Leskinen, Ryno, Ejdsell - Olofsson, Mart. Johansson, Ottosson - Rydahl, Bäck, Jakobsson - Sandberg (od 21. min)

BANSKÁ BYSTRICA. Slovenský hokejový majster HC '05 iClinic Banská Bystrica si vo štvrtom vystúpení v G-skupine Ligy majstrov 2019/2020 pripísal na konto tretiu prehru.

V domácom prostredí nestačil na švédsky Färjestad, ktorému podľahol 3:4 po predĺžení. Zverenci Dana Cemana v zápase trikrát vyhrávali, ale po zápase boli sklamaní. V tabuľke tak naďalej figurujú na štvrtom mieste so ziskom troch bodov a nepriaznivým skóre 7:15.

Banskobystričania mali veľmi dobrý vstup do zápasu, keď už v 66. sekunde skóroval Jordan Hickmott. Domáci si v úvodnej tretine svoj náskok udržali, ale do záverečnej časti sa išlo za vyrovnaného stavu 1:1, keďže v 26. minúte sa strelecky presadil aj hosťujúci Sebastian Erixon.

V tretej tretine domáci dvakrát skórovali zásluhou Joona Jääskeläinena a Patrika Lampera, no švédsky klub zakaždým dokázal vyrovnať a v predĺžení rozhodol o svojom víťazstve. V 65. minúte stratil puk skúsený útočník Marek Slovák a jeho zaváhanie potrestal bývalý hráč Chicaga Blackhawks Victor Ejdsell.

Hráči Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia na ľade HK Poprad, kde začnú cestu za obhajobou majstrovského titulu v slovenskej najvyššej súťaži. Zvyšné dva zápasy Ligy majstrov ich čakajú v októbri, keď sa budú konfrontovať so švajčiarskym tímom HC Ambri Piotta.

Hlasy po zápase

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Po minulom zápase v Karlstade s Färjestadom sme neboli spokojní, nehrali sme tam najlepšie. Myslím si, že teraz môžeme byť radi aj za tento bod. Mali sme šance aj na víťazstvo, nešli nám presilovky. Čelili sme silnému súperovi, blokovali sme strely. Bojovalo sa na oboch stranách. Dokázali sme vždy odskočiť súperovi, no ten zakaždým vyrovnal. Náš brankár bol opäť fantastický. Hráči môžu byť za dnešný výkon na seba hrdí."

Patrik Lamper, strelec tretieho gólu Banskej Bystrice: "Mohli sme tento zápas s Färjestadom vyhrať, ale nepremenili sme šance. Mrzí nás, že sme nevyužili hlavne štvorminútovú presilovku na konci tretej tretiny a na začiatku predĺženia. Následne súper strelil víťazný gól. Švédsky tím bol hokejovejší a to si myslím, že v tomto zápase rozhodlo v ich prospech. My sa však nemáme za čo hanbiť, ukázali sme dobrý hokej."

Jojan Pennerborn, tréner Färjestadu: "Nemali sme dobrý štart, hneď po chybe sme inkasovali gól, čo sa nám potom stalo celkovo trikrát v zápase. Takže som napokon rád, že odchádzame s dvomi bodmi. Hrať doma a vonku je v tejto súťaži veľký rozdiel. Bystričania mali v tomto smere výhodu a pretavili ju do bodu. Teší ma, že sme zvládli oslabenia."

Online prenos: HC 05 iClinic Banská Bystrica - Färjestad BK (hokej, Liga majstrov 2019/2020, skupina G, LIVE, NAŽIVO)

Liga majstrov Skupina G 2019/2020
07.09.2019 o 14:15
B. Bystrica
3:4
(1:0, 0:1, 2:2, 0:1)
65' minúta
Färjestad
Góly a asistencie: 2. Hickmott (Wahl, Southorn), 43. Jääskeläinen, 54. Lamper (Slovák) – 26. Erixon (Åslund), 52. M. Nilsson (Åslund), 57. Åslund (Blum, L. Johansson), 65. Ejdsell. Rozhodca: Jarets (BLR), V. Baluška – Synek, D. Konc (všetci SVK).
Hokejisti HC ´05 iClinic Banská Bystrica podali proti Färjestadu výborný výkon, no aj keď trikrát viedli, tak nakoniec prehrali 3:4 po predĺžení. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer.
64:40
goalFärjestad dal gól!
Hostia idú dnes do vedenia prvýkrát, ale v najdôležitejší moment. Marek Slovák stratil puk a bývalý hráč Chicaga Blackhawks VICTOR EJDSELL si poradil s Beskorowanym.
64:25
Ján Brejčák išiel sám na brankára, v poslednej chvíli mu puk vypichol jeden z obrancov.
64:05
Blum si od modrej čiary potiahol puk pred bránku Beskorowaneho, backhandom kanadského gólmana neprekonal.
63:32
importantSouthorn poslal krásnu prihrávku do stredného pásma a Wahl išiel sám na Holma. Nedal gól!
62:55
importantPer Åslund bol úplne voľný pred bránkou súpera. Dostal puk, lenže na bránkovej čiare zasiahol betónom Beskorowany.
62:34
Hostia sa držia v útočnom pásme, nie je to však také, že by prichádzali strely.
61:32
Slovák získal puk a potiahol ho do útočného pásma, kde mal šancu Hickmott. Mieril len do Holma.
60:48
Okrem tej šance Hrnku sa ani teraz nedokážu domáci usadiť v útočnom pásme.
60:11
Hrnka sa natlačil do veľkej šance, backhandom mieril tesne vedľa vzdialenejšej žrdi.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Banská Bystrica získala tretí bod do skupiny Ligy majstrov, berie ho silnému Färjestadu. Kto by to bol povedal a pritom môžu "barani" tohto protivníka v predĺžení či nájazdoch dokonca poraziť. K dispozícií majú viac ako minútovú presilovku 4 na 3.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:53
importantWahl, Bartánus aj Slovák poslali prudké a dobré zakončenia. Ani jedno však cez Holma neprešlo.
59:08
Domácim to v presilovkách vôbec nejde, Färjestad opäť vyhadzuje puk preč.
58:20
Wahl sa natlačil do bránkoviska, na zakončenie to už ale nemal. Zasiahol proti nemu brankár Holm.
57:50
Banskej Bystrici dnes nejdú presilovky a domáci to potvrdzujú aj teraz, keďže sa nevedia dostať do pásma.
57:07
Vylúčenie v tíme Färjestad (Linus Johansson – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
56:11
Blum poslal vynikajúce nahodenie pred bránkovisko, kde ešte krajší teč predviedol dnes možno najlepší hráč hostí PER ÅSLUND. Puk skončil pod brvnom za čiarou, okamžite sa ale odrazil von.
55:43
Mitch Wahl vyslal delovku z pravého kruhu, svoj pokus nasmeroval nad bránku Holma.
54:57
Domáci fanúšikovia si pýtajú ešte jeden gól. Domáci sú na skvelej ceste k trom bodom proti veľkému favoritovi, no bude to ešte dlhých päť minút.
54:22
Alex Tamáši skryl strelu za obrancu súpera, Holm si dal pri zákroku veľký pozor.
53:38
goalBanská Bystrica dala gól!
Marek Slovák sa natlačil do bránkoviska, kde bol faulovaný. Pri signalizovanom vylúčení nahodil puk Ďatelinka, Holm ho vyrazil pred seba a PATRIK LAMPER ho dotlačil do bránky.
52:39
Hostia sa ďalej držia v útočnom pásme. V závere to asi bude o defenzíve Banskej Bystrice a ofenzíve Färjestadu. Teda, ako počas celého duelu.
51:32
MARCUS NILSSON a Per Åslund predviedli nádhernú kombináciu, pri ktorej totálne prekvapili obrancov Banskej Bystrice. Druhý menovaný zakončil do prázdnej časti bránky, Beskorowany sa nestihol premiestniť.
51:10
Färjestad hrá v plnom počte.
49:46
importantPo veľkej chybe Wahla sa do obrovskej šance dostal Per Åslund, jeho dobrý pokus pod brvno skvele vyrazil Beskorowany.
49:10
Vylúčenie v tíme Färjestad (Albert Johansson – 2 min.).
49:05
importantMarek Slovák ukradol puk súperovi a dostal sa do veľkej šance, spred Holma ale nedokázal zakončiť. Bol faulovaný.
48:31
importantMedzi kruhmi bol voľný aj Jakobsson, mieril tesne nad priestor troch žrdí domácej bránky.
47:46
importantLeskinen poslal výbornú strelu k žrdi, no jeho pokus spomedzi kruhov fantasticky zastavil Tyler Beskorowany.
46:52
Kombinácia po osi Hickmott – Wahl – Šoltés nevyšla, prerušil ju Blum, ktorý dostal dva tvrdé hity.
45:57
Wahl si vytvoril streleckú pozíciu a namieril k žrdi. Brankár Holm si v týchto priestoroch dal veľký pozor.
45:28
Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.
44:46
Hickmott zablokoval ranu Erixona. Färjestad sa drží v útočnej tretine, hlavne len pri mantineloch.
43:45
Ejdsell mohol hneď vyrovnať, v ľavom kruhu mu puk vo vynikajúcej pozícii nesadol na hokejku.
42:58
Obrovská radosť pod Urpínom! JOONA JÄÄSKELÄINEN dostal puk aj poriadnu dávku času medzi kruhy a trafil krásne k žrdi. Holm ostal bez šance. Opäť sa rysuje veľké prekvapenie.
42:09
Wahl a Hickmott kombinovali pri mantineli, nepodarilo sa im ale ohroziť bránku súpera.
41:26
Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.
41:05
Mihalik získal puk za vlastnou bránkou a posiela ho preč cez všetky čiary.
40:24
importantTomáš Hrnka v oslabení ušiel do veľkej šance. Strelu švihom spred bránkoviska Holm tečoval nad.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Färjestad v druhej tretine pokračoval v aktivite, Banská Bystrica však dlho odolávala. Jeden gól do siete Beskorowaneho však predsa len padol, postaral sa oň Erixon.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:26
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Ivan Ďatelinka – 2 min.).
39:19
Ottosson síce pekne obkrúžil bránku, lenže jeho zakončenie neprešlo až ku okoliu Beskorowaneho.
38:19
Banskobystričania sa dostali do útočného pásma, pred bránkou Holma sa ale zakončenie nezrodilo.
37:31
Štadiónom v Banskej Bystrici sa nesie pokrik "Pááľo Demitra". Dnes je ôsme výročie od tragickej udalosti, kedy spadlo lietadlo s hráčmi Jarosľavlu.
37:07
Slovák a Ivarsson sa dlho držali za jazdy, nepískalo sa na žiadnu stranu. Ešte predtým poriadny hit adresoval súperovi Ján Brejčák.
36:01
Zakázané uvoľnenie Färjestadu.
35:52
Dlho sa bojovalo o puk v rohu, potom ho nahadzoval pred bránku Brejčák. K teču nedošlo.
34:41
34:07
Gabor vyslal dobrú strelu, Kabáč sa k dorážke cez obrancu súpera v dobrej pozícii nedostal.
33:15
Rynove veľmi dobré nahodenie si pri bližšej žrdi postrážil brankár Beskorowany, domáci sa však ďaleko nedostali.
32:42
importantPer Åslund zakončil z ľavého kruhu tesne vedľa vzdialenejšej žrdi. Skúšal to veľmi zaujímavo, ba priam až dobre.
32:08
Färjestad je síce dlho v útočnom pásme, všetko je to len pri mantineloch. Banská Bystrica bráni veľmi dobre.
31:02
importantZnova fantastický Beskorowany. V prečíslení dvoch proti jednému vyrazil puk pred seba, Blum v obrovskej šanci kvôli zákroku Kanaďana neuspel.
30:44
Martinelli nahadzoval prudký puk spoza kruhu, ktorý Holma zaskočil, no ten si dal pozor.
30:26
Wahl to skúsil poslať do rohu bránky, tam si priestor Holm postrážil.
29:30
Olofsson poslal peknú strelu švihom, brankár Beskorowany si však dal veľký pozor a zasiahol.
28:17
Jääskeläinen obkorčuľoval bránku a prudko zakončil. Lapačkou zasiahol brankár Holm.
27:54
importantBlum poslal dobré nahodenie, to ešte bolo tečované. Beskorowany predviedol neskutočne rýchlu lapačku.
26:54
Pokračuje boj o stredné pásmo. Do toho útočného sa poriadne nevie dostať ani jedno mužstvo.
26:00
Po ďalšej aktivite hostí dostal puk dopredu Jääskeläinen, po jeho nahodení prerušil hru Holm.
25:02
SEBASTIAN ERIXON dostal dosť priestoru na zakončenie spomedzi kruhov a trafil povedľa vyrážačky Beskorowaneho k žrdi.
24:48
Po kombinácii hostí dostali Banskobystričania puk do útočného pásma, icing z toho nebol.
24:06
Pokračuje obrázok z prvej tretiny, kedy sa Färjestad snaží útočiť, ale Banská Bystrica výborne vykrýva nebezpečné priestory.
23:15
Po ďalších súbojoch pri mantineli sa dostali domáci do prečíslenia, Róth však nenašiel Gabora.
22:10
21:49
importantMarek Bartánus dostal prihrávku pred bránkovisko, kde bol úplne sám. Puk mu však ušiel a nedokázal zakončiť.
20:55
Po súbojoch pri mantineli poslal puk Johansson do útočnej tretiny Färjestadu a nazbieral cenné sekundy.
20:10
Vylúčenie v tíme Färjestad (Vojtech Mozík – 2 min.).
20:01
20:01
Začala sa druhá tretina.
Domáci sa na začiatku stretnutia zásluhou Hickmotta dostali do vedenia a potom sa zatiahli. Respektíve ich k tomu aktívny súper prinútil. Každopádne, Färjestad napriek svojej dobre hre nevie nájsť recept na pozornú defenzívu "baranov".
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:28
Domáci spravili chybu pri vlastnej bránke a takmer z toho bola šanca.
18:49
Banská Bystrica sa ešte poriadne nedostala do útočného pásma, hostia vyhadzujú puky preč.
18:01
Vylúčenie v tíme Färjestad (Carl Jakobsson – 2 min.).
17:28
Färjestad síce hrá aktívnejšie, avšak Banská Bystrica predvádza naozaj fantastickú defenzívnu hru.
16:25
Ryno vyslal zakončenie sprava, Martinelli puk zrazil vedľa bránky Beskorowaneho.
15:30
Linus Johansson poslal peknú strelu z ľavého kruhu, Beskorowany predviedol ďalší dôležitý zákrok lapačkou.
15:19
Domáci znova výborne bránili svoju tretinu. Potom prešiel dopredu Wahl, zastavil ho ofsajd.
14:42
Nahodený puk Beskorowany neskrotil na prvýkrát. Následne sa strhla menšia šarvátka, ktorá ale bola rýchlo upokojená.
14:17
Banskobystričania atakovali rozohrávku súpera, puk sa však domácim získať nepodarilo.
13:25
importantMihalik nahadzoval puk od mantinelu a Róth ho vo vzduchu fantasticky tečoval. Kus čiernej gumy skočil na brvno a ostal na vrchu bránky.
12:59
Färjestad skvele napádal rozohrávku súpera, domáci sa nevedia dostať do útočného pásma.
12:11
Lamper sa snažil tečovať strelu od Bartánusa, brankár Holm si však dal obrovský pozor.
11:49
Šoltés si veľmi pekne prehodil puk okolo jedného súpera, na zakončenie to už ale nemal.
11:19
Vylúčenie v tíme Färjestad (Jonathon Blum – 2 min., nedovolené bránenie).
10:38
Hráči Färjestadu sa dlho pohybovali v útočnom pásme, lenže Banskobystričania fantasticky vykrývajú nebezpečné priestory a nie sú z toho šance hostí.
09:56
Linus Johansson si vytvoril dobrú streleckú pozíciu medzi kruhmi, jeho pokus šiel len do Beskorowaneho.
09:33
Leskinen poslal zaujímavú strelu švihom z ľavého kruhu, jeho pokus mieril nad bránku Beskorowaneho.
09:02
Wahl sa veľmi pekne prekľučkoval až do zakončenie, zrazené zakončenie skončilo na betóne Holma.
08:33
Banská Bystrica hrá v plnom počte.
07:55
Färjestad kombinoval dlho v útočnom pásme, nakoniec prišla rana Bluma, ktorú Beskorowany ukryl v lapačke.
07:09
Banská Bystrica v oslabení ešte nepustila Färjestad do útočného pásma, Mihalik posiela puk cez všetky čiary od modrej.
06:33
Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Marek Slovák – 2 min.).
06:06
Marek Slovák sa síce dostal cez útočnú modrú čiaru, potom proti presile o puk prišiel.
05:02
Hrnka si chcel vytvoriť streleckú pozíciu medzi kruhmi, zakončenie cez dobre postaveného obrancu hostí neprešlo.
04:21
Ryno sa mohol dostať do veľkej šance, avšak puk mu ušiel z hokejky, a tak osamotený pred Beskorowanym nezakončil.
03:26
Zákrok predviedol aj náhradný brankár Gajan, ten do lapačky promptne ukryl puk na vlastnej striedačke.
02:45
Kabáč aktívne napádal za bránkou súpera, puk sa mu získať nepodarilo. Akciu hostí zastavil ofsajd.
02:13
Mozík nahadzoval puk pred bránkovisko, Rydahl ho nedokázal tečovať, a tak zasiahol Beskorowany.
01:33
importantMartin Johansson sa dostal do obrovskej šanci, keďže bol sám pred Beskorowanym. Ten zakončenie medzi betóny vystihol.
01:06
Fantastický vstup slovenského majstra! Ako proti Mníchovu, tak aj teraz strieľajú domáci rýchly gól. Wahl dostal priestor na pravom krídle, prihral medzi kruhy na voľného JORDANA HICKMOTTA a ten po ľade poslal puk k žrdi mimo dosah presúvajúceho sa Holma.
00:39
Banskobystričania sa nedostali cez útočnú modrú čiaru, hostia puk len nahodili za bránku Beskorowaneho.
00:01

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Mihalik, Southorn, J. Brejčák, Ďatelinka (C), Martinelli, Biro, Räsänen – Jääskeläinen, M. Slovák, Lamper – Šoltés, Wahl, Hickmott – Hrnka, Tamáši, Bartánus – Kabáč, Gabor, Róth – T. Varga

Färjestad: S. Holm (Svensson) – Blum, Arnesson, Mozík, Westin, S. Erixon, Ivarsson, A. Johansson – Leskinen, Ryno, Ejdsell – Åslund, L. Johansson, M. Nilsson – Olofsson, Mart. Johansson, Ottosson – Rydahl, Bäck, Jakobsson

Rozhodca: Jarets (BLR), V. Baluška – Synek, D. Konc (všetci SVK).
HC 05 iClinic Banská Bystrica

Hokejisti slovenského majstra vstúpili do CHL dvomi zápasmi na ľade silných súperov. V prvom stretnutí prehrali vo Švédsku proti Färjestadu 1:6, v druhom nestačili na Red Bull Mníchov a podľahli mu 0:3. O dovtedy jediný gól "baranov" v súťaži sa postaral americký center Mitch Wahl. Banskobystričania však v treťom dueli základnej skupiny Mníchov porazili 3:2 po samostatných nájazdoch, keď rozhodol Marek Bartánus.

Färjestad BK

"Barani" pokračujú na ľade Färjestadu, jedného z najlepších európskych tímov. Mužstvo z Karlstadu v minulej sezóne došlo do semifinále SHL-ky, naposledy sa z titulu tešilo v roku 2011. V kádri sa nachádzajú traja legionári – Čech Vojtech Mozík, Američan Jonathan Blum a Fín Ville Leskinen. Kapitánom je Linus Johansson, medzi ďalšie opory sa radia Jesper Olofsson, Michael Lindqvist, Marcus Nilsson, Linus Johansson či brankárska jednotka Markus Svensson.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:15.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Liga majstrov»Banská Bystrica nezvládla záver proti Färjestadu, prehrala po predĺžení